Junior

Várjuk a 2006 és 2014 között született lányok jelentkezését kézilabda toborzó napunkra április 19-én az Érd Arénába!

Április 19-én többek között NB I-es csapatunk vezetőedzője, Horváth Roland és utánpótlás vezetőnk, Oláhné Balog Tünde, valamint korosztályos csapataink edzőinek a vezetésével próbálhatják ki a gyermekek a kézilabdát az Érd Arénában!

Dátum: 2022.04.19. 11:00-16:00

Helyszín: Érd Aréna (Érd, Velencei út 39-41.)

Amit kínálunk:

- Professzionális infrastruktúrát, ahol profi szakemberek foglalkoznak a gyerekekkel

- Családias légkört

- Játéklehetőséget az utánpótlás bajnokságok első osztályában szereplő csapatainkban

- Előrelépési lehetőséget NB I-es felnőtt együttesünkbe (jelenleg is négy saját nevelésű játékosunk készül a legjobbakkal, közülük ketten már a junior válogatottban is bemutatkozhattak)

Amit hozz magaddal:

- sportcipő

- válltóruha

- labda (amennyiben van)

Az eseményen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött! A jelentkezési űrlap itt érhető el: https://bit.ly/3JlycQl

Bármilyen kérdéssel kapcsolatban Oláhné Balog Tünde utánpótlás vezetőnknél lehet érdeklődni a +36 20 527 0511-es telefonszámon!

Szeretettel várjuk mindazokat, akik szeretnék kipróbálni magukat egy új csapatban, vagy feljebb lépnének és erősebb bajnokságban szerepelnének, esetleg eddig nem kézilabdáztak, de ezen szívesen változtatnának!

Gyere el Te is április 19-én az Érd Arénába!

Egy csapat, egy szív! Hajrá Érd!

Korosztály:

November végén, hosszú idő után került be ismét érdi játékos a junior nemzeti csapatba Csáki Lilla személyében. Fiatal jobbszélsőnk mellett ezúttal Kiss Dorottya Zsófia is megkapja a lehetőséget a bizonyításra.

Csapatunknál a bajnoki szünet és a világbajnokság ellenére sem állt meg a munka. Horváth Roland vezetésével szűk két hete már elkezdték az edzéseket a lányok. Ebbe a programba épül most bele az MKSZ kezdeményezésére a juniorválogatott elleni pénteki felkészülési mérkőzésünk is.

A Magyar Kézilabda Szövetség versenykiírásának értelmében a K&H Női Kézilabda Liga tavalyi végeredményét figyelembe véve a hatodik helyezettől lefelé végző csapatok a 2021/2022-es szezonban megmérkőznek a jövő évi világbajnokságra készülő magyar juniorválogatottal.

A nemzeti csapatba pedig meghívást kapott két érdi játékos is: Csáki Lilla, akinek már sikerült góllal bemutatkoznia a november végi dánok elleni barátságos meccsen, valamit újoncként Kiss Dorottya Zsófia. A válogatott sűrű program elé néz a héten, a felkészülési találkozók sorát már ma megkezdi a Dunaújváros ellen, és a héten még további összecsapások várnak ifj Kiss Szilárd együttesére, köztük az Érd elleni is.

Magyarország (junior válogatott)  – ÉRD

A mérkőzésekre a belépés ingyenes, valamint mindegyik találkozóról élő közvetítéssel jelentkezik az MKSZ hivatalos youtube-csatornája.

Sok sikert kívánunk a lányoknak! Hajrá Érd!

Rovat:
Korosztály:

Nem bírt a norvégokkal a junior női kézilabda-válogatottunk a siófoki Négy Nemzet-torna zárónapján, így a harmadik helyen zárta a viadalt. Az aranyérem a dánoké lett, másodikok lettek a norvégok, míg Románia nyeretlenül lett negyedik.

Nem lehetett tudni a siófoki Négy Nemzet-torna előtt, mire lehet képes az idén junior Európa-bajnoki címet szerzett női kézilabda-válogatott, hiszen Golovin Vlagyimir alakulata komoly hiányzókkal vágott a megméretésnek. Mindennek fejében a lányok olyan komoly csapatokkal találkoztak a Kiss Szilárd Sportcsarnokban, mint a dán, a norvég vagy a román nemzeti együttes.

Schatzl Nataliék jól  kezdték a versenyt csütörtökön, 29−26-ra verték a románokat. Másnap szépen helytálltak a dánokkal szemben, ugyanakkor 38−35-ös vereséget kellett elkönyvelniük. Szombaton a dán−román párharcot az előbbi egység nyerte, így biztossá vált: a magyar és a norvég csapat között dől el az ezüstérem sorsa.

Nem mondhatni, hogy nagy iramban kezdődött volna az ütközet, hiszen az első tíz percben csupán öt gól született: Pál Tamara büntetőjével 3−2 re vezettek a lányok. A 18. percben megint Pál brillírozott, kétszer is villant, ezzel háromgólosra növelte a magyarok előnyét (8−5). A félidőre 13−11-gyel vonultak az alakulatok.

A norvégok sziporkáztak a második felvonásban, és hat perc elteltével már egyenlítettek is (16−16). Fej fej mellett haladt ezután a két rivális, egészen a 46. percig, amikor Novak Cristina Sirum találatával átvették a vendégek a vezetést. Fölényüket az utolsó sípszóig növelni tudták, végül 28−25-ös sikert értek el.

A magyarok tehát a harmadik helyen végeztek a Négy Nemzet-tornán a dánok és a norvégok mögött, a románok előtt.

NŐI JUNIOR NÉGY NEMZET-TORNA, SIÓFOK
Norvégia−Magyarország 28–25 (11−13)
A magyar csapat: Csapó, Tóth (kapusok), Albek, Arany 1, Dombi, Gerháth 3, Kácsor 2 , Kuczora 2, Mihály 1, Pál 9, Póczik, Schatzl 1, Simon 2, Stranigg 1, Takó, Utasi 3

Forrás: utanpotlassport.hu

Egy csapat egy SZÍV!
HAJRÁ MAGYAROK, HAJRÁ ÉRDI LÁNYOK!

Kövessetek bennünket a facebook oldalunkon is!

Rovat:
Korosztály:

Még nem játszott Európa-bajnoki formában, de szinte végig verte a román csapatot a női junior kézilabda-válogatott. Golovin Vlagyimir együttese 29–26-ra nyerte az első találkozóját a siófoki Kiss Szilárd Sportcsarnokban zajló felkészülési tornán.

Kissé tartalékos összeállításban futott neki a siófoki Négy Nemzet-tornának a női junior kézilabda-válogatott. Az együttes csapatkapitánya, Vámos Petra már Dél-Koreában készül a felnőttekkel, míg sérülés miatt is több játékos hagyja ki az eheti munkát.

Ennek azonban sok jelét nem láttuk a románok ellen, nyolc perc után már 5–2-re vezettek a lányok, viszont ezúttal nem sikerült megtörni a riválist. Az első félidő végig szorosan alakult, végül 15–12-es előnnyel mehetett a szünetre a Golovin-csapat.

A fordulás után aztán bő két perc alatt elolvadt a háromgólos fór,  a vezetést azonban egyszer sem tudta átvenni a román csapat. A magyar együttes bár sok hibával játszva, de igazi csapatmunkával legyűrte az ellenfelét, és 29–26-ra nyert.

A következő ellenfél az első fordulóban szintén győztes dán válogatott lesz.

Rovat:

A hagyományainkhoz híven felnőtt és utánpótlás együtteseink szurkolóinkkal együtt ünnepélyes évzáróval búcsúztatták a 2016/17-es évadot az ÉRD Arénában. Klubunk elbúcsúzott kapuslegendánktól, Gridnyeva Szvetlanától, aki hat szezont töltött csapatunknál, és írt történelmet védéseivel.

Az ünnepélyes évzárót Tekauer Norbert, klubunk elnöke nyitotta meg, köszöntötte a megjelent játékosokat, szurkolókat és röviden összefoglalta a szezon eseményeit, majd átadta a szót T. Mészáros Andrásnak, Érd MJV polgármesterének. A Polgármester Úr gratulált a csapatnak az elért eredményekhez, és elmondta, hogy a város továbbra is támogatja klubot. Ezt követően Tekauer Norbert köszönte meg partnereinknek a támogatásukat, melyet ebben a szezonban nyújtottak, hozzájárulva ahhoz, hogy a csapat ismét eredményes évet zárjon.

A folytatásban klubunk elnöke utánpótlás együtteseinket szólította korosztályok szerint, akiknek T. Mészáros András és felnőtt csapatunk játékosai egyenként adták át a szezon emlékére készített pólókat ifjú játékosainknak és edzőinknek. A Suli Kézilabda Utánpótlás Programban dolgozó edzőinknek, a hazai mérkőzéseinken segítő önkénteseknek, az ÉRD Aréna munkatársainak, valamint a csapat stábjának egész éves munkáját is megköszönte a klubvezetés.

A 2016/17-es szezon emlékeit felidéző kisfilm után vezetőedzőnk, Szabó Edina tartott rövid évértékelőt, és megköszönte a csapatnak, a stábnak, és a szurkolóknak a közös munkát. Végül Tekauer Norbert búcsúztatta el az aktív pályafutását befejező Gridnyeva Szvetlanát, aki összesen 198 mérkőzésen lépett pályára érdi színekben, és összesen 225 büntetőt védett ki. A hivatalos programot követően a szurkolók és gyerekek együtt fényképezkedtek kedvenc játékosaikkal, és természetesen nem maradtak el az autogramkérések sem.

Gyerekbajnokság U13 Kovács László régió 1. hely - Régióbajnok

Gyerekbajnokság U13Kovács László régió 5. hely (Középsőház)

EHF-Kupa csoportkör

Gratulálunk az elért eredményekhez! HAJRÁ ÉRD!

Korosztály:

A bajnokság utolsó mérkőzésén junior együttesünk 20:28-as győzelmet ért el az Alba Fehérvár KC csapata ellen.

A mérkőzésen a hazaiak szereztek vezetést, de Reizinger Sára és Bernát Dorina találataival megfordítottuk az állást, majd Márczy Tekla góljával növeltük előnyünket. 4:4 után Márczy Tekla kétszer egymás után volt eredményes, mellyel kétgólos előnyre tettünk szert. Ezt a félidő hajrájáig meg is őriztük, hiszen a hazai találatokra Németh Patrícia és Reizinger Sára révén volt válaszunk (7:9). A folytatásban fordított az Alba Fehérvár KC, de Domokos Dalma két góljával a szünetre 10:11-es előnnyel érkeztünk. A fordulás után Illés Virág találataival tartottuk előnyünket, míg Németh Zsófia négy percen belül két büntetőt is hárított (13:15). A következő percekben Németh Patrícia átlövésből, Márczy Tekla betörés után, míg Bernát Dorina a szélről vette be a hazai kaput, mellyel 15:20-as előnyre tettünk szert. A folytatásban Plesztovits Alexa értékesített biztos kézzel egy büntetőt, majd Ágoston Nóra góljával 17:24-re vezettünk a mérkőzés utolsó nyolc percéhez érkezve. A hajrában Domokos Dalma és Márczy Tekla találataival tartottuk vezetésünket, és nyertük meg 20:28-ra a szezon utolsó mérkőzését. Gratulálunk a győzelemhez! Junior együttesünk a 9. helyet szerezte meg a bajnokságban.

A bajnokság zárásaként két mérkőzésen lépett pályára bronzérmes csapatunk. Szerdán hazai környezetben nem bírtunk a Mosonmagyaróvári KC SE együttesével, míg vasárnap az Alba Fehérvár KC otthonában elért 32:35-ös győzelemmel zártuk a szezont.

Már biztos bajnoki harmadik helyezett együttesünk utolsó hazai mérkőzésén a Mosonmagyaróvári KC SE-t fogadta az ÉRD Arénában. A mérkőzésen Katarina Krpez Slezak szerezte első két találatunkat, majd Klivinyi Kinga alakította 3:1-re az állást a negyedik percben. A folytatásban felváltva születtek a találatok, válogatott balátlövőnk két akciógóljára és Szabó Laura értékesített hétméteresére is volt válasza ellenfelünknek (6:5). A félidő hajrájához érkezve egyenlítettek a vendégek, sőt a vezetést is átvették, de zsinórban négy találatot szerezve 11:8-ra fordítottunk. A 11:10-es félidei állás után a vendégek zsinórban hatszor voltak eredményesek, mellyel 11:16-os előnyre tettek szert. A játékrész közepén Gulyás Vanda, Mireya González Álvarez és Katarina Krpez Slezak találataival közelebb zárkóztunk, de a mérkőzés utolsó tizenegy percére így is 15:20-as hátránnyal érkeztünk. A hajrában négy gólt ledolgoztunk hátrányunkból, de a pontszerzés nem sikerült a K&H női kézilabda liga 2016/2017-es szezonjának utolsó hazai mérkőzésén (19:20). A mérkőzés után lányaink átvették a harmadik helyért járó bajnoki bronzérmüket, melyet szurkolóinkkal együtt ünnepeltek meg a pályán.

A szezon utolsó mérkőzésén Andjela Bulatovic szerezte első találatunkat, majd Fekete Bozsana a szélről alakította 3:2-re az állást. Az első tíz perc végéhez érkezve montenegrói irányítónk jutatta először vezetéshez csapatunkat (6:7), majd Mireya González Álvarez átlövésből duplázta meg előnyünket. A 18. percben Katarina Krpez Slezak találatával 9:12-re vezettünk, de a játékrész hajrájában előbb egyenlített az Alba Fehérvár KC, majd a félidő utolsó minutumában a vezetést is átvette (18:17). A második játékrészt fantasztikusan kezdték lányaink, Janurik Kinga a tizenegyedik percben kapta a második gólt, míg támadásban összesen tízszer voltunk eredményesek, mellyel 20:27-es előnyre tettünk szert. A folytatásban Mireya González Álvarez és Mariama Siganté átlövésgóljaival tarottuk vezetésünket, majd az 51. percben Andjela Bulatovic alakította 25:33-ra az állást. A szezon utolsó mérkőzésén minden játékosunk szerepet kapott, a végül 32:35-re megnyert mérkőzésen.

ÉRD NB I góllövőlista

NB I-es utánpótlás együtteseink is két mérkőzéssel zárták a szezont. Junior lányaink mind a két találkozójukat megnyerték, míg ifjúsági csapatunk hazai pályán nyerni tudott a Mosonmagyaróvár ellen, de Székesfehérváron nem sikerült a pontszerzés. U11-es lányaink egy győzelemmel és egy vereséggel zárták az országos elődöntő küzdelmeit, míg Pest megye junior együttesünk utolsó mérkőzését megnyerte a szezonban. Gratulálunk a győzelmekhez!

Az elmúlt hét ÉRD eredményei:

2017. május 24., szerda

NB I Ifjúsági | ÉRD - Mosonmagyaróvári KC SE 25:21 (11:10)

NB I Junior | ÉRD - Mosonmagyaróvári KC SE 35:29 (17:16)

NB I Felnőtt | ÉRD - Mosonmagyaróvári KC SE 19:20 (11:10)

2017. május 25., csütörtök

Pest megyei junior helyosztó - 15. helyért | Martonvásári KSE - ÉRD 14:24 (7:13)

2017. május 27., szombat

U11 Országos elődöntő | ÉRD - Szeged KKSE 29:26 (15:11)

U11 Országos elődöntő | ÉRD - Hódmezővásárhelyi LKC 15:22 (7:11)

2017. május 28., vasárnap

NB I Ifjúsági | Alba Fehérvár KC - ÉRD 20:12 (9:8)

NB I Junior | Alba Fehérvár KC - ÉRD 20:28 (10:11)

NB I Felnőtt | Alba Fehérvár KC - ÉRD 32:35 (18:17)

HAJRÁ ÉRD!!

Korosztály:

A bajnokság utolsó hazai mérkőzésén junior együttesünk 35:29-es győzelmet ért el a Mosonmagyaróvári KC SE csapata ellen.

A mérkőzés első perceiben Márczy Tekla és Németh Patrícia juttatta vezetéshez csapatunkat, majd Czirják Orsolya és Reizinger Sára találataival tartottuk előnyünket (4:2). Az első negyedóra végéhez érve egyenlítettek a vendégek, de a vezetést nem tudta átvenni az MKC, köszönhetően Márczy Tekla és Reizinger Sára újabb góljainak (10:9). A félidő hajrájában Plesztovits Alexa értékesített büntetőjével már hárommal is vezettünk, de a szünetben 17:16 állt az ÉRD Aréna eredményjelzőjén. A fordulás után is fej-fej mellett haladtak a csapatok, Plesztovits Alexa két, illetve Pigler Nikolett és Bernát Dorina egy-egy találatára négy vendéggól volt a válasz (21:20). A játékrész közepén 26:25 után két minutumon belül Plesztovits Alexa két hétméterest is gólra váltott, míg Ágoston Nóra a szélről vette be a kaput, így az 50. percben 29:25-re vezettünk. A hajrában Domokos Dalma és Kertész Ramóna növelték találataink számát, a végül 35:29-re megnyert mérkőzésen. Gratulálunk a győzelemhez!

Rovat:

Klubunk a 2016/2017-es szezon ünnepélyes évzáróját június 4-én, vasárnap 16:00-tól tartja az ÉRD Arénában. Az eseményre ezúton kedves szurkolóinkat is szeretettel meghívjuk!

A szezon zárásaként, hagyományainkhoz híven ünnepélyes évzáróval búcsúztatjuk a mögöttünk hagyott bajnoki évadot. Felnőtt csapatunk, utánpótlás együtteseink és szurkolóink június 4-én, vasárnap 16:00-tól együtt ünneplik a 2016/2017-es idény végét az ÉRD Arénában. Az ünnepélyes évzáróra kedves szurkolóinkat is sok szeretettel várjuk!

NB I-es felnőtt és utánpótlás csapataink két mérkőzéssel zárják az idényt. A 2016/2017-es szezonban az ÉRD Arénában utoljára szerdán a Mosonmagyaróvári KC SE ellen lép pályára együttesünk, míg vasárnap az Alba Fehérvár KC otthonában zárjuk a bajnoki idényt. A szerdai találkozóra a belépés ingyenes, akik már bármilyen formában megváltották jegyüket, azoknak az ÉRD Aréna jegypénztárában a mérkőzés kezdetéig a megváltott jegy ellenében visszatérítjük a vételárat!

K&H női kézilabda liga - 25. forduló
ÉRD - Mosonmagyaróvári KC SE

Időpont: 2017. május 24., szerda 18:00
Helyszín: ÉRD Aréna (2030 Érd, Velencei út 39-41.)
Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás

A BELÉPÉS INGYENES!

Az ifjúsági találkozó 14, a junior mérkőzés 16 órakor kezdődik!

K&H női kézilabda liga - 26. forduló
Alba Fehérvár KC - ÉRD

Időpont: 2017. május 28., vasárnap 18:00
Helyszín: KÖFÉM Sportcsarnok (8000 Székesfehérvár, Verseci út 1-15.)
Játékvezetők: Dobrovits Csaba, Tájok Péter

Az ifjúsági találkozó 14:00, a junior mérkőzés 16:00-kor kezdődik!

18:00 ÉRD - Mosonmagyaróvári KC SE

Pest megyei junior helyosztó - 15. helyért | Tóth Iván Sportcsarnok (2462​ Martonvásár, Szent László u. 2.)

18:30 Martonvásári KSE - ÉRD

U11 Országos elődöntő | Balogh Imsi Sportcsarnok (6800 Hódmezővásárhely, Szegfű utca 6/a)

13:00 ÉRD - Szeged KKSE

15:00 ÉRD - Hódmezővásárhelyi LKC