Bronzéremmel, egy vereséggel és végül egy győzelemmel zártuk a szezont

A bajnokság zárásaként két mérkőzésen lépett pályára bronzérmes csapatunk. Szerdán hazai környezetben nem bírtunk a Mosonmagyaróvári KC SE együttesével, míg vasárnap az Alba Fehérvár KC otthonában elért 32:35-ös győzelemmel zártuk a szezont.

Már biztos bajnoki harmadik helyezett együttesünk utolsó hazai mérkőzésén a Mosonmagyaróvári KC SE-t fogadta az ÉRD Arénában. A mérkőzésen Katarina Krpez Slezak szerezte első két találatunkat, majd Klivinyi Kinga alakította 3:1-re az állást a negyedik percben. A folytatásban felváltva születtek a találatok, válogatott balátlövőnk két akciógóljára és Szabó Laura értékesített hétméteresére is volt válasza ellenfelünknek (6:5). A félidő hajrájához érkezve egyenlítettek a vendégek, sőt a vezetést is átvették, de zsinórban négy találatot szerezve 11:8-ra fordítottunk. A 11:10-es félidei állás után a vendégek zsinórban hatszor voltak eredményesek, mellyel 11:16-os előnyre tettek szert. A játékrész közepén Gulyás Vanda, Mireya González Álvarez és Katarina Krpez Slezak találataival közelebb zárkóztunk, de a mérkőzés utolsó tizenegy percére így is 15:20-as hátránnyal érkeztünk. A hajrában négy gólt ledolgoztunk hátrányunkból, de a pontszerzés nem sikerült a K&H női kézilabda liga 2016/2017-es szezonjának utolsó hazai mérkőzésén (19:20). A mérkőzés után lányaink átvették a harmadik helyért járó bajnoki bronzérmüket, melyet szurkolóinkkal együtt ünnepeltek meg a pályán.

A szezon utolsó mérkőzésén Andjela Bulatovic szerezte első találatunkat, majd Fekete Bozsana a szélről alakította 3:2-re az állást. Az első tíz perc végéhez érkezve montenegrói irányítónk jutatta először vezetéshez csapatunkat (6:7), majd Mireya González Álvarez átlövésből duplázta meg előnyünket. A 18. percben Katarina Krpez Slezak találatával 9:12-re vezettünk, de a játékrész hajrájában előbb egyenlített az Alba Fehérvár KC, majd a félidő utolsó minutumában a vezetést is átvette (18:17). A második játékrészt fantasztikusan kezdték lányaink, Janurik Kinga a tizenegyedik percben kapta a második gólt, míg támadásban összesen tízszer voltunk eredményesek, mellyel 20:27-es előnyre tettünk szert. A folytatásban Mireya González Álvarez és Mariama Siganté átlövésgóljaival tarottuk vezetésünket, majd az 51. percben Andjela Bulatovic alakította 25:33-ra az állást. A szezon utolsó mérkőzésén minden játékosunk szerepet kapott, a végül 32:35-re megnyert mérkőzésen.

ÉRD NB I góllövőlista

NB I-es utánpótlás együtteseink is két mérkőzéssel zárták a szezont. Junior lányaink mind a két találkozójukat megnyerték, míg ifjúsági csapatunk hazai pályán nyerni tudott a Mosonmagyaróvár ellen, de Székesfehérváron nem sikerült a pontszerzés. U11-es lányaink egy győzelemmel és egy vereséggel zárták az országos elődöntő küzdelmeit, míg Pest megye junior együttesünk utolsó mérkőzését megnyerte a szezonban. Gratulálunk a győzelmekhez!

Az elmúlt hét ÉRD eredményei:

2017. május 24., szerda

NB I Ifjúsági | ÉRD - Mosonmagyaróvári KC SE 25:21 (11:10)

NB I Junior | ÉRD - Mosonmagyaróvári KC SE 35:29 (17:16)

NB I Felnőtt | ÉRD - Mosonmagyaróvári KC SE 19:20 (11:10)

2017. május 25., csütörtök

Pest megyei junior helyosztó - 15. helyért | Martonvásári KSE - ÉRD 14:24 (7:13)