Visszapillantó

NB I-es felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 21. fordulójában 17:28-as győzelmet ért el a Budaörs Handball otthonában. Ifjúsági lányaink is elhozták a két bajnoki pontot Budaörsről.

A bajnokság huszonegyedik mérkőzésén Katarina Krpez Slezak szerezte első gólunkat, majd Klivnyi Kinga és Kiss Nikolett növelte találataink számát, míg a hazaiak a 5. percben tudták először bevenni a több remek védést is bemutató Janurik Kinga kapuját. 3:4 után kilenc perc alatt egy gólt kaptunk, míg támadásban hatszor voltunk eredményesek, így a 22. percben 4:10-es vezetésünknek tapsolhatott a vendégszektort csurig megtöltő szurkolótáborunk. A hajrában kettővel növeltük előnyünket (6:14), majd a fordulás után Kisfaludy Anett találata jelentette a tízgólos különbséget (7:17). A folytatásban Mariama Signaté és Klivinyi Kinga átlövésből, Larissa Araújo a szélről, Katarina Krpez Slezak pedig a büntetővonalról talált be (13:22). Az utolsó percekre fordulva Mireya González Álvarez felállt fal ellen, míg Takács Kitti lerohanás végén lőtt a kapuba, a születésnapos Zeljana Stojak pedig büntetőt hárított a 17:28-as végeredménnyel záruló összecsapáson.

ÉRD NB I góllövőlista

Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

NB I-es utánpótlás együtteseink is Budaörsön léptek pályára. Junior együttesünk egygólos vereséget szenvedett, ifjúsági lányaink viszont három találattal győztek. Az OSB rájátszás E-F csoportjában az 1-8. helyért küzdő lányaink nem bírtak a Szekszárdi FGKC csapatával, míg KSB együttesünk Kisvárdán szenvedett vereséget. Pest megye junior lányaink a Főnix ISE ellen kaptak ki hat góllal, míg Bp. I. osztályban szereplő csapatunk 19:17-re maradt alul a Rév-Hilltop együttesével szemben. Gratulálunk a győzelemhez!

2017. április 19, szerda

KSB leány rájátszás 17-24. helyért | Kisvárdai KC - ÉRD 24:17 (13:8)

2017. április 20, csütörtök

OSB leány E-F rájátszás 1-8. helyért | Szekszárdi FGKC - ÉRD II 23:11 (10:7)

Pest megyei női junior 13-16. helyért | Főnix ISE - ÉRD 26:20 (12:10)

2017. április 22, szombat

NB I Ifjúsági | Budaörs Handball - ÉRD 25:28 (12:14)

NB I Junior | Budaörs Handball - ÉRD 34:33 (21:18)

NB I Felnőtt | Budaörs Handball - ÉRD 17:28 (6:14)

2017. április 23, vasárnap

Bp. I.o. női felnőtt Felsőház | Rév-Hilltop - ÉRD II 19:17 (9:12)

HAJRÁ ÉRD!

NB I-es felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 20. fordulójában 34:24-es győzelmet ért el az EUbility Group-Békéscsabai ENKSE ellen. Junior lányaink is itthon tartották a két bajnoki pontot.

A szombati mérkőzésen szerb jobbszélsőnk, Katarina Krpez Slezak szerezte első találatunkat, majd Kisfaludy Anett egy gyors középkezdést befejezve alakította 2:2-re az állást. A folytatásban Janurik Kinga több nagyszerű védést is bemutatott, Gridnyeva Szvetlana pedig büntetőt hárított, míg támadásban zsinórban háromszor voltunk eredményesek (5:2). Az első negyedóra végére egy találatra felzárkózott a Békéscsaba, de az egyenlítés nem sikerült ellenfelünknek, köszönhetően Katarina Krpez Slezak értékesített hétméteresének (9:7). 11:11 után a félidő utolsó perceiben négy találatunkra nem volt válasza a vendégeknek, így a szünetben 15:11 állt az ÉRD Aréna eredményjelzőjén. A fordulás után egy békéscsabai gól ellenében négyszer vettük be Triffa Ágnes kapuját, mellyel 19:12-re vezettünk. A játékrész közepén tartottuk előnyünket, majd a hajrához érkezve faragott hátrányából ellenfelünk (26:21), de a mérkőzés utolsó tíz percében Janurik Kinga, és a csereként szerepet kapó Zeljana Stojak mindösszesen három gólt kapott, míg csapatunk nyolcszor volt eredményes a végül 34:24-re megnyert mérkőzésen.

NB I-es utánpótlás együtteseink a hétvégén az EUbility Group-Békéscsabai ENKSE korosztályos csapatait fogadták az ÉRD Arénában. Junior együttesünk ötgólos győzelmet ért el, ifjúsági lányainknak azonban nem sikerült a pontszerzés. Az OSB rájátszás E-F csoportjában az 1-8. helyért küzdő lányaink nem bírtak a Mohácsi TE csapatával. Gratulálunk a győzelemhez!

Az elmúlt hét ÉRD eredményei:

2017. április 13., csütörtök

OSB leány E-F rájátszás 1-8. helyért | ÉRD II - Mohácsi TE 18:20 (6:9)

2017. április 15., szombat

NB I Ifjúsági | ÉRD - EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 17:25 (9:14)

NB I Junior | ÉRD - EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 32:27 (14:15)

NB I Felnőtt | ÉRD - EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 34:24 (15:11)

HAJRÁ ÉRD!

NB I-es felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 19. fordulójában 25:25-ös döntetlenre végzett az MTK Budapest otthonában.

A mérkőzés első perceiben Katarina Krpez Slezak válaszolt két ízben a hazai találatokra, majd Klivnyi Kiga átlövésgóljával 4:3-ra alakult az állás. 6:5 után kétszer az MTK volt eredményes, majd szerb jobbszélsőnk lőtt büntetőből és akcióból is a hálóba, valamint Mariama Signaté átlövésből talált a kapuba, de a félidő utolsó tíz percéhez érkezve 12:9-re vezettek a hazaiak. A hajrában Andjela Bulatovic és Klivinyi Kinga csökkentette a különbséget, de a 16:13-mal záruló első játékrész utolsó találatát a fővárosiak szerezték. A fordulás után Fekete Bozsana a balszélről faragta egy gólra hátrányunkat, míg az egyenlítés Katarina Krpez Slezak révén a 39. percben született meg (19:19). A folytatásban visszavette a vezetést a hazai alakulat, majd felváltva születtek a találatok (22:22). Az utolsó hét perchez érkezve Mireya González Álvarez juttatta vezetéshez csapatunkat, de a hajrában nem sikerült megőriznünk előnyünket a végül 25:25-ös döntetlennel záruló mérkőzésen.

NB I-es utánpótlás együtteseink is az Elektromos Sportcsarnokban léptek pályára a hétvégén, de a pontszerzés ifjúsági és junior csapatunknak sem sikerült. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk a Kispest NKK ellen szenvedett vereséget, OSB leány együttesünk pedig a Rinyamenti KC ellen maradt alul. U13 lányaink Kovács László régió felsőházában szereplő csapatunk mind a két mérkőzését megnyerte a hétvégén. Bp I. osztályú együttesünk az ÉRD Arénában nem bírt a KRSE-vel, míg Pest megye junior lányaink a Sülysápon szenvedtek vereséget. Gratulálunk a győzelmekhez!

2017. április 5, szerda

OSB leány E-F rájátszás 1-8. helyért | Rinyamenti KC - ÉRD II 23:20 (13:9)

2017. április 6, csütörtök

KSB leány rájátszás 17-24. helyért | ÉRD - Kispest NKK - Malév 28:37 (12:18)

Budapest Női felnőtt felsőház | ÉRD II - KRSE 15:17 (6:9)

2017. április 8, szombat

U13 Kovács László régió Felsőház | ÉRD 2003 - Gödöllői SE 28:18 (11:8)

U13 Kovács László régió Felsőház | Budakalászi SC - ÉRD 2003 12:33 (9:20)

NB I Ifjúsági | MTK Budapest - ÉRD 30:26 (14:12)

NB I Junior | MTK Budapest - ÉRD 31:24 (16:12)

NB I Felnőtt | MTK Budapest - ÉRD 25:25 (16:13)

2017. április 9, vasárnap

U10 Kovács László régió | ÉRD - Kóka KSK

U10 Kovács László régió |ÉRD - Aranyszarvas SE

U13 Kovács László régió Középsőház | Kóka KSK - ÉRD 2004

U13 Kovács László régió Középsőház | ÉRD 2004 - Budai Farkasok KK

Pest megyei  junior negyeddöntő 9-16. helyért | Sülysápi SE - ÉRD 51:24 (23:13)

HAJRÁ ÉRD!

NB I-es felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 18. fordulójában remek védekezéssel és kiváló kapusteljesítménnyel négygólos győzelmet ért el a DVSC-TVP ellen. Junior lányaink kiélezett mérkőzésen tartották itthon a két pontot.

A mérkőzés elején ellenfelünk szerzett vezetést, melyet Klivinyi Kinga egyenlített ki, majd a 9. percben Andjela Bulatovic alakította 2:2-re az állást.  A folytatásban Gridnyeva Szvetlana büntetőt hárított, a vezetést pedig Katarina Krpez Slezak találatával vettük át, melyet a mérkőzés hátralévő részében ki sem adtunk kezünkből (3:2). Klivinyi Kinga, Katarina Krpez Slezak és Larissa Araújo növelte góljaink számát (7:4), a félidő utolsó perceiben azonban közelebb zárkózott a DVSC, de Fekete Bozsana szélről jegyzett találatával a szünetben 8:7 állt az ÉRD Aréna eredményjelzőjén. A második játékrész első kilenc percében érintetlen maradt a remekül záró védőfalunk mögött fantasztikusan védő Janurik Kinga kapuja, így lányaink öt góllal 13:7-re növelték előnyünket. A folytatásban csökkentette hátrányát a Debrecen, de lerohanás végén és felállt fal ellen is eredményesek voltunk, így az utolsó negyedórára fordulva 16:10-re vezettünk. A hajrában Kiss Nikolett a szaggatottról, Szabó Laura pedig a falból és hétméteresből is betalált a 23:19-es végeredménnyel záruló összecsapáson.

NB I-es utánpótlás együtteseink szerdán a DVSC korosztályos csapatait fogadták az ÉRD Arénában. Junior együttesünk az utolsó másodpercekben harcolta ki a győzelmet, ifjúsági lányainknak azonban nem sikerült a pontszerzés. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk a Ipress Center-Vác ellen nyert, OSB leány együttesünk pedig a Tamási KC ellen bizonyult jobbnak. U11-es csapatunk a Kovács László régió felsőházában mind a két mérkőzését megnyerte a hétvégén. Bp. I. osztályban szereplő együttesünk nem bírt a Kispesti NKK II csapatával, míg Pest megye junior lányaink a Sülysápi SE-től kapta ki két góllal. Gratulálunk a győzelmekhez!

2017. március 29., szerda

NB I Ifjúsági | ÉRD - DVSC-TVP 21:45 (8:24)

NB I Junior | ÉRD - DVSC-TVP 33:32 (18:17)

NB I Felnőtt | ÉRD - DVSC-TVP 23:19 (8:7)

2017. március 30., csütörtök

OSB leány E-F rájátszás 1-8. helyért | ÉRD II - Tamási KC 19:17 (10:10)

KSB leány rájátszás 17-24. helyért | ÉRD - Ipress Center-Vác 17:16 (8:7)

2017. április 1., szombat

U11 Kovács László régió Felsőház | ÉRD - Ipress Center-Vác 15:13 (6:8)

U11 Kovács László régió Felsőház | Kántor Anikó SE - ÉRD 4:28 (2:12)

2017. április 2., vasárnap

Budapest Női felnőtt felsőház |  Kispesti NKK II - ÉRD II 44:24 (21:11)

Pest megyei junior Negyeddöntő 9-16. helyért | ÉRD - Sülysápi SE 32:34 (15:18)

HAJRÁ ÉRD!

A K&H női kézilabda liga 17. fordulójában csapatunk 31:25-ös vereséget szenvedett a Népligetben.

A két együttes őszi mérkőzésén Katarina Krpez Slezak utolsó másodpercben szerzett góljával csapatunk örülhetett a győzelemnek, a visszavágót azonban a zöld-fehérek kezdték jobban, hiszen tíz perc elteltével 7:1 állt az eredményjelzőn. Szabó Edina időkérése után zsinórban három találatot szereztek lányaink, így 7:4-re zárkóztunk. Közelebb Mariama Signaté átlövésgóljai ellenére sem tudtunk kerülni a hazaiakhoz, egészen a hajráig, amikor Katarina Krpez Slezak kettőre csökkentette hátrányunkat (12:10). A szünetbeli 15:12-es állás után francia balátlövőnk talált először a kapuba, majd Klivinyi Kinga volt eredményes négy ízben is a szaggatottról, de ellenfelünk növelte előnyét (25:18). A folytatásban Szabó Laura kétszer járt túl Szikora Melinda eszén a büntetővonalról, míg Fekete Bozsana a szélről jegyzett találatot, majd az utolsó öt perchez érkezve négy gólra megközelítettük a fővárosiakat, de közelebb már nem tudtunk kerülni az FTC-hez a 31:25-ös végeredménnyel záruló mérkőzésen.

NB I-es utánpótlás együtteseink pénteken az FTC korosztályos csapataihoz látogattak, ifjúsági és junior lányainknak nem sikerült a pontszerzés a Népligetben. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk a Oxxo Energy Orosházi Női Kézilabda Club ellen maradt alul, OSB leány együttesünk a Szekszárdi FGKC ellen ért el döntetlent. U13-as felsőházban szereplő lányaink mérlege egy győzelem és egy vereség a hétvégén, U13-as Kovács László régió középsőházában vitézkedő csapatunk két vereséget szenvedett a heti fordulókban. U9-es lányaink mindkét mérkőzésüket megnyerték vasárnap, míg Pest megye junior és Bp. I.osztályban szereplő csapatunk nem bírt ellenfelével a hét utolsó napján.

2017. március 23., csütörtök

OSB leány E-F rájátszás 1-8. helyért | ÉRD II - Szekszárdi FGKC 17:17 (11:9)

KSB leány rájátszás 17-24. helyért | Oxxo Energy Orosházi Női Kézilabda Club - ÉRD 26:16 (10:6)

2017. március 24., péntek

NB I Ifjúsági | FTC- Debt Invest - ÉRD 49:19 (27:7)

NB I Junior | FTC-NYCS - ÉRD 43:28 (21:14)

2017. március 25., szombat

NB I Felnőtt | FTC-Rail Cargo Hungaria - ÉRD 31:25 (15:12)

2017. március 26., vasárnap

U9 Kovács László régió | ÉRD - Gyömrő VSK 10:9

U9 Kovács László régió | Budai Farkasok KK - ÉRD 6:12

U13 Kovács László régió Felsőház | Szigetszentmiklósi NKSE - ÉRD 2003 11:16 (2:8)

U13 Kovács László régió Felsőház | Aranyszarvas SE - ÉRD 2003 20:19 (10:6)

U13 Kovács László régió Középsőház | Százhalombattai VUK SE - ÉRD 2004 23:19 (13:9)

U13 Kovács László régió Középsőház | ÉRD 2004 - Alsónémedi SE 10:19 (5:9)

Budapest Női felnőtt felsőház | ÉRD II - Pestszentimrei SK 13:29 (7:13)

Pest megyei női junior nyolcaddöntő| Bugyi SE - ÉRD 32:19 (16:12)

HAJRÁ ÉRD!

Együttesünk a bajnokság 16. fordulójában döntetlent játszott a Kisvárdai KC ellen, míg NB I-es utánpótlás csapataink itthon tartották a két pontot.

A találkozó elején felváltva születtek a találatok, a vendég gólokra Mireya González Álvarez kétszer akcióból, Szabó Laura pedig egy ízben hétméteresből válaszolt. A tizenharmadik perc után ellenfelünk egyetlen büntetőgólt szerzett, míg lányaink nyolcszor lőttek a hálóba, így a szünetben 11:7-re vezettünk. A fordulást követően Klivinyi Kinga és Mireya Gonzálaz Álvarez találataival tartottuk előnyünket, de a játékrész második felére fordulva öt vendég gólra spanyol jobbátlövőnk révén egyszer válaszoltunk (14:14). A hajráig felváltva voltak eredményesek a csapatok, azonban az utolsó minutumra kétgólos hátránnyal fordultunk (18:20). A 60. percben Mireya González Álvarez hétméteresből, míg az utolsó másodpercekben Klivinyi Kinga akcióból vette be a kisvárdai kaput, beállítva a 20:20-as végeredményt.

NB I-es utánpótlás együtteseink is a Kisvárdai KC korosztályos csapatait fogadták szombaton, ifjúsági és junior lányaink is győzelmet értek el. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk a Kozármisleny SE ellen maradt alul, míg Pest megye junior együttesünk az FSZSE és a Kántor Anikó SE ellen nem szerzett pontot. U10-es csapatunk két vereséget szenvedett a hétvégén, míg Bp. I. osztályban szereplő csapatunk nem bírt a Tempo KSE-vel. Gratulálunk a győzelmekhez!

A elmúlt hét ÉRD eredményei:

2017. március 6., hétfő

Pest megyei női junior | FSZSE - ÉRD 31:19 (21:6)

2017. március 8., szerda

KSB leány | Kozármisleny SE - ÉRD 43:20 (23:11)

2017. március 11., szombat

NB I Ifjúsági |ÉRD -  Kisvárdai KC  38:26 (22:15)

NB I Junior |  ÉRD - Kisvárdai KC 38:24 (18:9)

NB I Felnőtt ÉRD - Kisvárdai KC 20:20 (11:7)

2017. március 12., vasárnap

Pest megyei női junior | ÉRD - Kántor Anikó SE 11:44 (4:22)

Budapest Női felnőtt | Tempo KSE - ÉRD II 25:16 (11:6)

U10 Kovács L. régió | ÉRD - Szigetszentmiklósi NKSE 13:22 (5:10)

U10 Kovács L. régió | EURONOVEX USE - ÉRD 15:6 (9:2)

HAJRÁ ÉRD!

Felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 15. fordulójában 29:24-es vereséget szenvedett a Dunakanyarban, míg ifjúsági együttesünk nyert az Ipress Center-Vác otthonában.

A bajnokság 15. mérkőzésén Szabó Laura hétméteresből szerezte első gólunkat, majd 3:1 után Fekete Bozsana, Klivinyi Kinga és Mireya González Álvarez is eredményes volt, de hátrányunk nem csökkent (5:3). A játékrész közepén pontatlan támadásbefejezéseinket kihasználva a hazaiak 14:7-es előnyre tettek szert, de a szünetre Barján Bianka egymást követő három találatával, valamint Gulyás Vanda és Kiss Nikolett góljaival 17:13-ra zárkóztunk. A fordulás után Mireya González Álvarez akció, és hétméteresgóljára még volt válasza ellenfelünknek, de a 43. percre Kisfaludy Anett, Barján Bianka és Mariama Signaté kettőre csökkentette hátrányunkat (20:18). A folytatásban viszont nem tudtunk közelebb kerülni a Váchoz, sőt a hazaiak növelték vezetésüket (24:19). A hajrában Mireya González Álvarez és Szabó Laura is értékesített egy-egy büntetőt, valamint Mariama Signaté két akciógólt szerzett, de a pontszerzés nem sikerült a Dunakanyarban (29:24).

NB I-es utánpótlás együtteseink az Ipress Center-Vác korosztályos csapataihoz látogattak. Ifjúsági csapatunk szoros mérkőzésen nyert, míg junior lányaink vereséget szenvedtek. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk a Siófok KC ellen maradt alul. A Kovács László régió felsőházában szereplő U11-es lányaink egy győzelemmel és egy vereséggel zárták a hétvégét. Pest megye junior csapatunknak a Domony KSE ellen nem sikerült a pontszerzés, míg Bp. I. osztányban szereplő együttesünk az FSZSE-t győzte le. Gratulálunk a győzelmekhez!

2017. február 28., kedd

Pest megyei női junior | Domony KSE - ÉRD 22:15 (13:9)

2017. március 3., péntek

KSB leány | ÉRD - Siófok KC 13:33 (6:15)

2017. március 4., szombat

NB I Ifjúsági | Ipress Center-Vác - ÉRD 21:22 (10:13)

NB I Junior | Ipress Center-Vác - ÉRD 34:19 (19:9)

NB I Felnőtt Ipress Center-Vác - ÉRD 29:24 (17:13)

2017. március 5., vasárnap

U11 Kovács L. régió Felsőház | ÉRD - Ceglédi KCSE 23:7 (11:2)

U11 Kovács L. régió Felsőház | Szigetszentmiklósi NKSE - ÉRD 19:18 (12:8)

Budapest Női felnőtt | ÉRD II - FSZSE 22:20 (11:9)

HAJRÁ ÉRD!

Felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 14. fordulójában 26:25-os győzelmet ért el az Alba Fehérvár KC ellen, akárcsak ifjúsági és junior lányaink, akik szintén nyertek a Fehérvár korosztályos együttesei ellen.

Az EHF-Kupa csoportkörében részt vevő együttesek csatáját a vendégek kezdték jobban, hiszen a találkozó második percében Kisfaludy Anett lőtte első találatunkat, mellyel 1:2 volt az állás. Andjela Bulatovic egyenlítő gólja után 8:8-ig fej-fej mellett haladt a két csapat. A játékrész utolsó harmadára fordulva Kiss Nikolett szélről jutatta vezetéshez együttesünket, de egygólosnál nagyobb előnyre nem tettünk szert (9:8). A kiegyenlített mérkőzésen a szünetre is döntetlen állásnál vonultak a csapatok (13:13), majd a fordulás után tíz perc alatt Janurik Kinga egy gólt kapott, míg lányaink négyszer is eredményesek voltak, mellyel 17:14-es vezetésre tettünk szert. A mérkőzés hajrájára a Fehérvár ledolgozta hátrányát, sőt a vezetést is átvette, de lányaink nem hagyták magukat (22:21). Az 57. percben még 24:25 állt az eredményjelzőn, de előbb Szabó Laura értékesítette a hatodik hétméteresét mérkőzésen, majd Kiss Nikolett átlövésgóljával volt nálunk újra az előny. A mérkőzés vége előtt tíz másodperccel büntetőhöz jutottak a vendégek, de Gridnyeva Szvetlana hárította a hétméterest, mellyel együttesünk 26:25-re nyert az Alba Fehérvár KC együttese ellen.

NB I-es utánpótlás együtteseink az Alba Fehérvár KC korosztályos csapatait fogadták pénteken, ifjúsági és junior lányaink is győzelmet értek el. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk a Budaörs Handball ellen maradt alul, míg U9-es együttesünk két mérkőzéséből egyet megnyert, egyen pedig vereséget szenvedett. U13-as lányaink mind a két mérkőzésüket megnyerték a hétvégén, U13-as Kovács László régió középsőházában vitézkedő csapatunk mérlege két vereség a múlt heti fordulókban. Pest megye juinor csapatunk szombaton egy góllal nyert a Dömsödi USE ellen, míg Bp. I. osztályban szereplő csapatunk a Hort SE II ellen tudott nyerni. Gratulálunk a győzelmekhez!

A elmúlt hét ÉRD eredményei

2017. február 24., péntek

NB I Ifjúsági | ÉRD - Alba Fehérvár KC 29:26 (15:15)

NB I Junior | ÉRD - Alba Fehérvár KC 30:29 (16:16)

NB I Felnőtt | ÉRD - Alba Fehérvár KC 26:25 (13:13)

2017. február 25., szombat

Pest megyei női junior | ÉRD - Dömsödi USE 20:19 (11:11)

2017. február 26., vasárnap

U9 Kovács L. régió | ÉRD - Pilisvörösvári KSK 12:19 (6:11)

U9 Kovács L. régió | Szentendrei NKE - ÉRD 5:22 (3:11)

KSB leány | Budaörs Handball - ÉRD 29:25 (16:17)

U13 Kovács L. régió Felsőház | Budakalász SC - ÉRD 2003 16:26 (7:13)

U13 Kovács L. régió Felsőház | ÉRD 2003 - Ceglédi KCSE 29:18 (18:10)

U13 Kovács L. régió Középsőház | ÉRD 2004 - Budai Farkasok 12:18 (6:10)

U13 Kovács L. régió Középsőház | ÉRD 2004 - Abonyi KC 10:14 (5:4)

Budapest Női felnőtt | Hort SE II - ÉRD II 21:29 (11:16)

HAJRÁ ÉRD!

Felnőtt csapatunk szerdán 22:21-es vereséget szenvedett DVSC-TVP együttese ellen a Magyar Kupa negyeddöntőjében, így nem jutottunk be a sorozat négyes döntőjébe. A hét utolsó napján pedig a K&H női kézilabda liga 14. fordulójában a Siófok KC ellen értünk el 36:29-es győzelmet az ÉRD Arénában.
A Magyar Kupa elődöntőjébe jutásról döntő találkozót a DVSC-TVP kezdte jobban, Klivinyi Kinga találatával szemben a hazaiak négyszer voltak eredményesek (4:1). Zeljana Stojak több ízben is nagyszerűen védett, majd csapatunk hiába került háromszor is emberhátrányba, 7:7-nél utolértük ellenfelünket. A félidő hajrában felváltva születtek a gólok, a szünetben 10:10 volt az állás. A fordulás után a játékrész hatodik percében már lányaink vezettek (12:13), majd a hazaiak visszavették a vezetést, de utána zsinórban négy találatot szerezve az utolsó negyedórára fordulva háromgólos előnyünk volt (14:17). A hazaiak csökkentették hátrányukat, de az 54. percben még lányainknál volt az előny (20:21). Az utolsó percekben két büntetővel fordított a DVSC-TVP, melyre már nem volt válaszunk, így 22:21-es vereséget szenvedtünk a Magyar Kupa negyeddöntőjében, és így nem jutottunk be a sorozat négyes döntőjébe.

ÉRD Magyar Kupa góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

A szezonban a Siófok KC elleni második mérkőzésünket jól kezdték lányaink, hiszen támadásban négyszer is bevettük az ellenfél kapuját, míg védekezésben jól állítottuk meg a vendég támadásokat, melynek köszönhetően a hetedik percben 4:0 állt az ÉRD Aréna eredményjelzőjén. Az első negyedóra végére kiegyenlített az SKC, de Larissa Araújo góljával visszavettük a vezetést (6:5) A következő percekben nem tudtunk nagyobb előnyre szert tenni, így a félidő hajrájára 13:13-as állásnál érkeztünk. A játékrész utolsó öt percében Janurik Kinga nem kapott gólt, míg lányaink négyszer is eredményesek voltak. A 17:13-as félidei eredmény után négy perc elteltével egy találatra csökkentette hátrányát a Siófok, de Klivinyi Kinga góljaival tartottuk előnyünket (20:19). A mérkőzés utolsó tíz percéig nem nőtt két találatnál nagyobbra a különbség a két csapat között (28:26), de az ezt követő hat minutumban ötször vettük be ellenfelünk kapuját, ellenben a Balaton-partiak nem tudtak gólt lőni Janurik Kingának (33:26). A 36:29-es győzelmünkkel záruló mérkőzésen Gridnyeva Szvetlana Triscsuk Krisztina időntúli hétméteresét hárította (36:29).

NB I-es utánpótlás együtteseink a Siófok KC ellen léptek pályára a hétvégén, de a pontszerzés ifjúsági és junior lányainknak sem sikerült. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk a Győri Audi ETO KC együttese ellen maradt alul, míg U11-es lányaink a Kovács L. régió felsőházában két győzelemmel zárták a hétvégi fordulókat. U8-as együttesünk két mérkőzéséből egyet megnyert, egyen pedig vereséget szenvedett. Gratulálunk a győzelmekhez!

2017. február 14., kedd

KSB leány | ÉRD - Győri Audi ETO KC 20:43 (9:21)

2017. február 15., szerda

Magyar Kupa | DVSC-TVP - ÉRD 22:21 (10:10)

2017. február 18. szombat

U8 Kovács L. régió | ÉRD - Kóka KSK 8:10 (3:5)
U8 Kovács L. régió | Dunavarsányi TE - ÉRD 0:11 (0:7)

2017. február 19., vasárnap

U11 Kovács L. régió Felsőház | ÉRD - Kántor Anikó SE 17:9 (9:4)
U11 Kovács L. régió Felsőház | Ipress Center-Vác - ÉRD 9:18 (2:10)

NB I Ifjúsági | ÉRD - Siófok KC 25:40 (13:21)
NB I Junior | ÉRD - Siófok KC 25:44 (13:19)

NB I Felnőtt | ÉRD - Siófok KC 36:29 (17:13)

HAJRÁ ÉRD!

Felnőtt csapatunk vasárnap az EHF-Kupa csoportkörének záró találkozóján háromgólos vereséget szenvedett az SG BBM Bietigheim ellen, így nem jutott be a nemzetközi kupasorozat negyeddöntőjébe.
Az EHF-Kupa C csoportjának hatodik, utolsó fordulójában az SG BBM Bietigheim otthonában léptünk pályára. A továbbjutásról döntő találkozón Mireya González Álvarez jutatta vezetéshez csapatunkat közel 80 érdi és kint élő magyar szurkoló buzdítása közepette. Ellenfelünk fordított, de tíz minutum elteltével ismét lányainknál volt az előny (3:5). A félidő derekán a hazaiak kilencszer vették be kapunkat, míg együttesünk kétszer volt eredményes (12:7). A szünet előtt mindkét együttes négy-négy gólt szerzett, így öt találatnál nem tudtunk közelebb kerülni a Bietigheimhez (16:11). A fordulást követően átlövésekből találtunk a kapuba, de a hazaiak növelték előnyüket. A folytatásban felváltva születtek a gólok, egészen a mérkőzés hajrájáig, amikor egy német találat ellenében lányaink ötször lőttek a hálóba (24:22). Az utolsó percekben szinte végig emberhátrányban küzdöttünk, így nem tudtuk csökkenteni hátrányunkat, a végül 28:25-ös végeredmény záruló találkozón, mellyel együttesünk búcsúzott az EHF-Kupa idei sorozatától.

ÉRD EHF-Kupa góllövőlista

NB I-es utánpótlás együtteseink a héten a NEKA ellen léptek pályára, a pontszerzés azonban ifjúsági és junior lányainknak sem sikerült. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk a Bajnok DSE Nemesvámos ellen maradt alul, míg Pest megyei junior együttesünknek a Budaörs Handball ellen kapott ki. U10-es lányaink mind a két mérkőzésüket megnyerték a hétvégén, mint ahogy az U13-as Kovács László régió felsőházában vitézkedő lányaink is. Az U13-as középházban szereplő lányaink mérlege egy győzelem és egy vereség a  múlt heti fordulókban. Gratulálunk a győzelemhez!