Bajnokok Ligája

Korosztály:

Három vereség és egy döntetlen után kerülhet vissza a győzelem útjára az ÉRD női kézilabda csapata, amely február 15-én, 18 órától a bajnokság 16. fordulójában az MTK Budapest vendége lesz.

Szabó Edina együttese a rendkívül megterhelő EHF-Kupa menetelés után nem csak a nemzetközi porondtól, hanem a Magyar Kupától is búcsúzott, emellett rendkívül fájó két pontot bukott el hazai környezetben a Dunaújvárosi KKA ellen, így az MTK vendégeként mindenképpen nyerni kell, hogy a bajnokságban tartsák a lépést a riválisokkal Schatzl Nataliék.

Az ÉRD jelenleg tíz győzelemmel és öt vereséggel áll a tabella ötödik helyén húsz ponttal, míg az MTK tizenhét mérkőzésen hatszor győzött, emellett két döntetlent játszott és kilencszer szenvedett vereséget.

Azonban hiba lenne félvállról venni Golovin Vlagyimir csapatát, hiszen ebben az idényben már több bravúrt is bemutattak a fővárosi kék-fehérek, ilyen volt például a Debrecen 36–33-as legyőzése, a Kisvárdáról elhozott 26–24-es siker vagy a legnagyobb meglepetés, az FTC elleni hazai 36–36-os döntetlen, de ide sorolható még az Alba Fehérvár hatgólos legyőzése is.

Az MTK ugyan a többi csapathoz képest – a Győrhöz hasonlóan – már 17 bajnokin van túl, az ezeken megszerzett tizennégy pontjának köszönhetően stabil középcsapattá erősödött, hiszen a két meccs ellenére öt pont az előnye a négy kilencpontos üldözőhöz, a Mosonmagyaróvárhoz, a Kisvárdához, a Fehérvárhoz és a Szombathelyhez képest.

Az MTK és az ÉRD – a fővárosiak BSE-ből való átalakulása óta – eddig tizenötször találkozott egymással, s ezek közül tizennégyet az érdiek nyertek, csupán a 2016/2017-es idényben, hazai pályán tudott kicsikarni egy 25–25-ös döntetlent az MTK. Az Elektromos Sportcsarnokban viszont a további öt meccsét simán nyerte az ÉRD, a legszorosabb eredmény két háromgólos vendégsiker volt 2014 decemberében és legutóbb, egy évvel ezelőtt, 2019 februárjában.

Az MTK házi gólkirálynője a tizenhét mérkőzésen lőtt 105 góljával a csapat irányítója, Tóth Eszter, aki ezzel a bajnoki góllövőlista élmezőnyébe tartozik, csak a váci Kácsor Gréta és a fehérvári Claudine Mendy előzi meg. Mögötte a társak sem panaszkodhatnak, hiszen a magyar válogatottba is visszakerülő Szöllősi-Zácsik Szandra 64, Dávid-Azari Fruzsina pedig 63 gólt termelt idén. Az MTK nagy erénye még, hogy a góllövőlista dobogója mögött is nagy a tumultus, hiszen Mihálffy Adrienn 46, Dakos Noémi és a korábbi érdi szélső, Fekete Bozsana 44-44 gólnál jár.

Az ÉRD-nél ebben a mutatóban Tóth Gabriella vezet tizenöt meccsen lőtt 78 góllal, de tőle négy találattal marad csak el Alexandra Nascimento, míg a dobogó legalsó fokát Markéta Jerábková foglalja el, aki 64-szer volt eredményes.

A február 15-én, 18 órakor az Elektromos Sportcsarnokban rendezett MTK Budapest–ÉRD mérkőzést a Felhő Ferenc, Öcsi Tamás játékvezetői páros vezeti.

K&H női kézilabda liga, 16. forduló
02.15., 18.00:
 MTK Budapest–ÉRD

Forrás: erdmost.hu Domonkos Bálint

Egy csapat, egy SZÍV!

Kövessetek bennünket a facebook oldalunkon is!

Korosztály:

Tavalyhoz képest megváltozott a Bajnokok Ligája lebonyolítási rendszere, ami az ÉRD csapatának is új lehetőséget nyitott. Az új szabályok szerint csak a bajnok Győri ETO kap automatikusan főtáblás helyet, a szabadkártyára a június 12-i regisztrációs határidőig három hazai klub adta be a jelentkezését: a Ferencváros, a Siófok és természetesen az ÉRD.

Az európai szövetség (EHF) június 21-én fogja elbírálni az igényeket és hirdeti ki az indulási jogot kapó klubok névsorát. Ekkor dől el az is, hogy az így bejutó csapatok a főtáblára vagy a selejtezőbe kerülnek-e. A selejtező sorsolását június 26-án, a csoportkörét 27-én rendezik meg.

Emellett az ÉRD természetesen nevezett az EHF Kupára is, ahol bajnoki negyedik helyezettként automatikusan indulási jogot szereztünk. Így az EHF döntésétől függetlenül biztosan szurkolhatunk ősszel is nemzetközi mérkőzésen a lányoknak.

Az idei kézilabdaszezon rengeteg izgalmat hozott számunkra, több nemzetközi kupában is megmérettettük magunkat, majd elképesztő végjátékban szereztük meg a bajnoki bronzérmeket. Mindezt, most a számok nyelvén is áttekintjük.

2013/2014-es szezonban 34 tétmérkőzést játszottunk, ez 2040 perc játékot jelent. Ezeken egy döntetlen mellett, huszonegyszer győztünk, ami 60% feletti teljesítménymutató.

Négy különböző sorozatban mérettette meg magát együttesünk, három országban léptünk pályára, hat nemzetközi kupamérkőzést játszottunk.

Az ÉRD felnőtt keretének húsz játékosa volt nevezve, ők összesen 944 gólt szerzett az idényben, a lányok 96 büntetőt értékesítettek.

A csapat a szezon során 3410 kilométert tett meg autóbusszal, a társaság elhasznált legalább 47 bokarögzítőt és 14 doboz waxot.

A hazai mérkőzéseken 22350-en szorítottak a narancssárga-fekete színekért, ami körülbelül Hajdúszoboszló lakosságával egyenlő.

Az idény végén kétszeri büntetődobásokkal nyertük meg a bronzérmet, ilyenre még nem volt példa korábban. Hogy a dobogó mindhárom tagja változatlan, az legutóbb a 94/95-ös szezonban fordult elő. Bronzérmek tekintetében az eddigi egyetlen triplázó a Győri Audi ETO KC, akik 2001-2003 között lettek háromszor harmadikak.

Az ÉRD 2013/2014-es eredményei

Női felnőtt kupa | Negyeddöntő
NBI női felnőtt | 3. hely

Nemzetközi szereplésBajnokok Ligája Kvalifikációs Torna | 2. helyKupagyőztesek Európa Kupája | Nyolcaddöntő

Négycsapatos kvalifikációs tornán vett részt az ÉRD a BL főtáblára jutásért. A vasárnapi döntőben azonban harcos, nagyszerű kézilabdát nyújtott csapatunk. Végül a Ferencváros bizonyult jobbnak, így csapatunk a KEK-ben szerepelhet a legjobb 24 között. Második idényünk csupán a nemzetközi színtéren, mégis mindhárom kupasorozatban megmérettetheti magát együttesünk. Legeredményesebb BL játékosunk Kovács Anna volt, aki két találkozón 13-szor talált az ellenfelek kapujába. ÉRD BL góllövőlista Magyarázat: J - Játszott mérkőzés D - Dobott gól O - Otthon I - Idegenben R - Rájátszásban 2P - Kétperces büntetés Nagyarányú győzelmével rögtön a tabella élére állt az Érdi VSE II, Kisgergely Csilláék a Hort SE-Csepel II csapatát verték meg a Budapesti Női I. osztály 1. fordulójában. A hétvége ÉRD mérkőzései 2013 szeptember 13. Péntek 18:00 OSB Leány E | ÉRD - FTC II. 17:40 (6:20) 2013 szeptember 14. Szombat 10:00 Budapesti - Női I. osztály | Hort SE-Csepel II. - Érdi VSE II. 15:32 (4:11) 15:00 BL Selejtező Elődöntő | ÉRD - LK Zug Handball 34:25 (18:14) 2013 szeptember 8. Vasárnap 16:15 BL Selejtező Döntő | FTC-Rail Cargo Hungaria - ÉRD 31:24 (13:16) Csapatunk novemberben idegenben kezdi a KEK szereplését, ahol majd a Sercodak Dalfsen (holland) - KGHM Metraco Zaglebie Lubin (lengyel) párharc győztesével találkozunk. Hajrá, ÉRD!
Korosztály:
Triscsuk sérülése jelentette a fordulópontot a mérkőzésen. Az FTC a BL főtábláján, az ÉRD a KEK-ben folytathatja.
A magyar fizetésekkel nem arányos jegyárak sokakat elriasztottak a kvalifikációs torna vasárnapi fináléjától, így közel sem volt teltház az Elek Gyula Arénában. A harmadik helyért lejátszott találkozón az RK Lokomotiva Zagreb legyőzte a svájci csapatot, így ők a KEK harmadik fordulójában, az LK Zug Handball pedig a KEK második körében folytatja nemzetközi kupaszereplését.
Rossz kísérletekkel kezdődött a találkozó mindkét oldalon, így a harmadik percben született meg az első találat Zácsik révén. A hatodik perc elején lőttük mi az első gólunkat, Wolf értékesített egy büntetőt (1-1). Oguntoye nagyszerűen kezdett az érdi kapuban, így Klivinyi góljaival a vezetést is átvettük (2-3). Schatzl kiszorított szögből is eredményes tudott lenni, először a mérkőzésen a kilencedik percben kétgólos volt a különbség a csapatok között (3-5).
Nem tartott ki sokáig az érdi előny, a 11. percben öt-ötnél Tomori egyenlített. Jól rendeződtünk vissza, meg tudtunk törni a hazaiak lendületét. Negyed óra játék után azonban a vezetés mindig az ÉRD-nél volt, így Elek Gábor időt is kért. A beállósok nem igazán voltak foglalkoztatva, Szamoránskyt a 17. percben próbálták először megjátszani. Steinbach pályára küldésével frissített a hazai vezetőedző és az ő vezérletével két perc alatt fordult a mérkőzés képe, 9-8-ra fordított az FTC. Szerencsére gyorsan érkezett az érdi válasz, egy Klivinyi bomba és Triscsuk befutás utáni gól formájában, amiből a mérkőzés első kiállítását is megítélték.
A kétperces időszakot a zöld-fehérek 1-1-el hozták, a 23. percben Pena góljával pedig az egyenlítés is újfent sikerült a fővárosiaknak. A fordulatos, változatos meccsen ismét az érdiek percei következtek, Pena-t küldték ki a játékvezetők két percre, amiből 14-11-re léptünk meg. Tomori még emberelőnyből szépített, de Klivinyi ismét könnyen talált rést a Fradi védelmének közepén. Forrtak az indulatok a pályán és a lelátón egyaránt, hátulról kétkezes lökésért járt az újabb jogos két perc, csak éppen rossz játékosnak mutatták fel a játékvezetők, Steinbach bűnhődött. Több pontatlanság is csúszott a játékunkba, jókor jött a szünet. A sípszó Schatzl Nadine zseniális cunder gólja után következett, így 13-16-os vezetéssel fordulhattunk.
Az emberelőnyből fél perc maradt a szünet utánra, amit a mérkőzésen az első Koren lövéssel sikerült kihasználni (13-17). Kimaradt egy érdi ziccer, a félpályán elvettek tőlünk egy labdát, mindkettőt gólra tudta váltani a Fradi. Egy támadáson belül több Janurik védésre is szükség volt, hogy ne változzon az eredmény. Tomori lövésénél sem a kapusunknak akadt gondja, az átlövő továbblendülő keze Triscsukot találta el, az ÉRD irányítóját le kellett vinni és nem is tudta folytatni a játékot. Szabó Edina időt kért, hogy az új szituációt átbeszéljék. Egy gólra feljött az ellenfél a 37. percre (17-18), de Kovács Annát Cifra találta arcon, amiért kiállították. Ez az előnyünk is 1-1-el zárult, így már kiegészülve támadhatott az egyenlítésért a hazai csapat.
Ráadásul Schatzl-t két perccel büntették, amiből a negyvenegyedik percben ismét egyenlő volt az állás (19-19). Szucsánszki találatával, 9-8 után 20-19-nél állt újra közelebb a továbbjutáshoz a zöld-fehér csapat. Izzott a népligeti Aréna, a Fradi egyre inkább lendületbe jött, mi pedig sehogy sem tudtunk helyzeteket kialakítani és újabb gólokat szerezni, a második félidő első 16 percében csupán 3 érdi találat esett (22-19).
Harmadik időkérését is igénybe vette Szabó Edina, hogy megpróbálja rendezni az érdi sorokat. Schatzl játszott irányítóban, de emberelőnyben sem sikerült közelebb zárkózni. Szikora pontosan tudta hova érkeznek az érdi lövések, és hátrányból is gólokat tudott lőni az FTC (25-20). Az utolsó tíz percben a védekezésünk már nem működött úgy, ahogy a mérkőzés korábbi szakaszában, könnyű gólokat szereztek a fehér mezesek (27-21). Érdi kiállítások és ferencvárosi gólok következtek, a különbség pedig a meccs képénél bőven nagyobbra nőtt. Azt sikerült elkerülni, hogy tíz gól legyen a különbség, a biztos továbbjutás birtokában pedig kicsit pontatlanabbá vált a Ferencváros. Így sikerült némileg faragni a hátrányból, 31-24-el zárult a találkozó.
Komoly BL csatára késztettük a fővárosiakat, a sérültek hiányát még elviselte a csapat, Triscsuk kiválása viszont döntő jelentőségűnek bizonyult. Az irányító mind védekezésben, mind támadásban nagyon hiányzott. Az esélyeknek megfelelően a házigazda FTC jutott a BL főtáblájára, az ÉRD a KEK-ben folytathatja nemzetközi szereplését. Csapatunk legközelebb novemberben lép pályára, ahol majd a Sercodak Dalfsen (holland) - KGHM Metraco Zaglebie Lubin (lengyel) párharc győztesével találkozunk.
Korosztály:
Szimpatikus, szívós ellenfelünk volt a svájci bajnok. A mérkőzés elején eldöntöttük a továbbjutás sorsát. Folyamatosan kapaszkodott az ellenfél, de 1-1 után egyszer sem volt döntetlen. Az elmúlt évek fejlődésének eredményeképp, az ÉRD útja odáig vezetett, hogy 2013-ban története első BL mérkőzését játszhatta együttesünk. Az Elek Gyula Aréna egyik fele narancssárgává változott szombat kora délután, több száz érdi fiatal és utánpótlás játékos is elkísérte, bíztatta a csapatot. A hangulatra így nem lehetett panasz és hatalmas iramban kezdődött a találkozó, jól indultunk rá az ellenfélre, de nem jöttek a ziccerekből a gólok. Sokat próbálta foglalkoztatni a beállósát a svájci csapat, több pozícióból is őt keresték. Ahogy egyre pontosabbá váltak a befejezések, úgy elindult a csapat, az ötödik percben már 4-1-re vezettünk. Klivinyi Kinga nagy elánnal vetette bele magát élete első BL meccsébe, gólokkal kezdett támadásban. Futni és az ellenfelet futásra kényszeríteni, ezt tervezhette Szabó Edina, így rögtön elégedetlenségének adott hangot, ha nem megfelelő iramban vitte fel az ÉRD a labdát. A gyors támadásbefejezésekből könnyű gólokat lőtt a csapat, így volt is miért futni. Az első negyedóra végéhez érve 11-6-os vezetést szereztünk, a svájci csapat eddigre már több cserét is eszközölt és két beállósra állt át az ellenfél. Szabó Edina is bátran nyúlt a cserékhez, Schatzl, Wolf és Vukcevic léptek pályára. Eladott érdi labdákból 14-10-re zárkózott fel az ellenfél. A félidő utolsó három és fél percét emberelőnyben kezdte az ÉRD, Kovács Gréta is meglőtte első BL gólját, majd Wolf büntetőjével lett ismét jelentős az előnyünk (18-12). Az utolsó percben azonban ismét két svájci gól esett, így négy góllal fordultak a felek. Ráadásul a Zug a szünet után is jobban kezdett, 18-16-nál a 34. percben tudtunk a második félidőben először az ellenfél kapujába találni. A svájci reményeket Janurik Kinga két nagy védése igyekezett csillapítani. Négy perccel később emberhátrányba kerültünk, Vukcevicet küldték a kispadra. A szituáció a mieinket pörgette fel jobban, két gólt sikerült szerezni a két perc alatt (22-18). Klivinyi Kinga negyedik gólját követően időt is kért az ellenfél edzője 23-18-nál a 40. percben. A záró negyedhez érkezve ismét a svájciak jobb periódusa következett, háromgólosra csökkent a különbség. Gridnyeva megfogott és Balog értékesített büntetőjével 26-22-nél kezdődöhetett az utolsó tíz perc. Páros kiállítást ítéltek a játékvezetők, tőlünk Vukcevic állt ki. Triscsuk találat az 55. percben a 30-25-öt és a biztos továbbjutást jelentette. A végén még Schatzl Nadine is láthattuk mosolyogni mikor ötödik gólját szerezte indulás után. Az ÉRD juniorkorú játékosának, Kamuti Rékának sikerült góllal emlékezetessé tennie élete első BL találkozóját. A svájciak elfáradtak fizikailag és fejben is az utolsó pár percre, így a különbség, a mérkőzés végére lett a legnagyobb. Története első Bajnokok Ligája mérkőzését, a 2. Selejtezőkör 2. csoportjának elődöntőjét megnyerte csapatunk, amivel bejutott a vasárnapi fináléba. Biztosan magyar csapat jut a BL főtáblájára, a döntőben FTC-Rail Cargo Hungaria - ÉRD, méghozzá vasárnap 16:15-kor az Elek Gyula Arénában.
Korosztály:
Egyetlen nap választja el az ÉRD NBI-es női kézilabdacsapatot története első Bajnokok Ligája mérkőzésétől. Szombaton kora délután az LK Zug Handball csapatával játszunk. A BL felvezető cikksorozat utolsó részében az ÉRD játékosai mondják el gondolataikat az előttük álló feladatról. Janurik Kinga - kapus Életed első BL mérkőzése következik, van valami különleges a programban, máshogy készülsz a mostani hétvégére? Nem készülök máshogy, de persze van bennem drukk. Nagyon várom már, mégiscsak a legjobbak között szerepelhetünk és nekem nagyon fiatalon megadatik ez a lehetőség. Szombaton nagyon sok érdi lehet a csarnokban, de mégiscsak idegenben lépünk pályára. Előny, hogy ismerjük a Fradi pályát? Az feltétlenül előny, hogy nem kellett hosszú, fárasztó utazáson átesnünk és úgy pályára lépni. Mondhatni nem a kedvenc pályája az ellenfeleknek az Elek Gyula Aréna, de remélem, hogy sokan fognak elkísérni és támogatni minket mindkét napon! Mit gondolsz az esélyekről? Szombaton nyerni fogunk! Vasárnap pedig felszabadultan kézilabdázhatunk, nem lesz rajtunk teher. Nekünk ez óriási lehetőség, hogy itt lehetünk és nagyon szeretnénk a főtáblára kerülni. Nem lesz könnyű, de nem ismerünk lehetetlent! Schatzl Nadine - balszélső BL ezüstérmesnek vallhatod magad, viszont az akkori ETO-ban nem sokat játszottál, hogyan emlékszel? Ezek a meccsek mindig különleges hangulatúak voltak, izzott az egész csarnok. Egymás szavát is alig hallottuk, a kispadról is mindenki buzdította a többieket. Arra emlékszem, hogy először egy orosz csapat ellen léptem pályára anno tizenhat évesen, félelmetes érzés volt. Ez most azért más lesz. Örülök, hogy nem kell messzire utaznunk és így a szurkolóink is sokan velünk tarthatnak! Úgy tűnik, hogy az idei ÉRD-ben közel 16 azonos képességű játékos van, bárki eldönthet egy találkozót... Valóban így van, csapatként vagyunk képesek jó teljesítményt nyújtani. Nincs kivételezés, senkinek nincs bérelt helye, az edzésmunka és a mutatott játék dönti el, hogy ki van éppen pályán, melyik az a hét játékos, akivel a legsikeresebbek lehetünk. Edina nagyszerű szakember, pontosan látja, hogy ki mennyit tesz bele és mennyire akarja a sikert, látja a hibákat és azt is, ha jól csinálunk valamit - apró dolgokon dől ez el, de ezek is fontos tényezők. Hogy érzed magad, milyen az élet Érden? A csapattársak és a stábtagok is nagyon kedvesen fogadtak, egy pillanatig sem éreztették velem, hogy új vagyok, így nem volt nehéz dolgom. Többen lakunk egy házban, egymástól néhány ajtónyira, így kicsit olyan, mintha kollégiumban lennénk, aminek meg vannak az előnyei :) Török Petra - jobbszélső A Győr elleni edzőmeccsen rosszul érkeztél talajra, rögtön érezted Te is, hogy komoly a gond. Hogy sikerült a műtét? A keresztszalag műtét sikeres volt, szerencsére hamar kaptam időpontot és mivel jó állapotban volt a lábam, így múlt hét csütörtökön végre is hajtották a beavatkozást. Hála Dr. Tállay András profizmusának, minden rendben ment. Jelenleg még két hétig pihentetésre van szüksége a műtött térdemnek, de utána kezdődhet a rehabilitáció, remélem minél hamarabb visszatérhetek majd a pályára! Tudom rossz tréfa, de nem jött neked ki jól a lépés... Nagyon sajnáltam amikor kiderült, hogy ennyire súlyos a sérülésem, mert úgy éreztem a felkészülés alatt, hogy most voltam a legjobb formában. De igyekszem pozitívan hozzáállni az előttem álló időszakhoz, és valahogy átmenteni ezt a formát a tavaszi szezonra. Addig pedig lelkesen szurkolok a lányoknak :) Te nem lehetsz a pályán, de mit üzensz a csapatnak a hétvégére? A csapatnak azt üzenem, hogy küzdjenek az elsőtől az utolsó másodpercig, de élvezzenek is minden pályán töltött pillanatot, hiszen hatalmas dolog, hogy idén a BL-ben szerepelhetünk. Ez a csapat bármire képes lehet, ha együtt, egymásért küzdenek és elhiszik, hogy nincs lehetetlen. Nagyon fogok szurkolni nekik, és remélem mi örülhetünk majd a hét végén :)
Korosztály:
Szombaton története első Bajnokok Ligája mérkőzését játssza az ÉRD a Kvalifikációs Torna elődöntőjében. Ellenfelünket, a svájci LK Zug Handball csapatát szeretnénk bemutatni.H2> LK Zug Handball A város A település Zürich-től délre fekszik, Zug kanton központja. Alig több, mint 25 ezren lakják, a meseszép Zug tó partján terül el. Svájci városként talán nem meglepő a fejlett közlekedési rendszere, vonattal közvetlenül eljuthatunk Olaszországba, Luzernbe, vagy például Zürichbe. Van fogaskerekű is, amiről kitűnő kilátás nyílik a hegyekre és a Zug tóra. Kultúrájára és oktatási rendszerére is büszke lehet a település, több nemzetközi iskola is található a városban. A sportélet legismertebb szereplője az EV Zug, amely a svájci első osztályú jégkorong ligában szerepel. Az egyesület A Leichtathletik Klub Zug (Zug Atlétikai Klub) 1945-ben alakult. Első szakosztályként csatlakozott hozzá a kézilabda 1948-ban. Később fitness, röplapda és kosárlabda szakosztály is létesült. Az egyesületnek története során két olimpikonja volt, egy maratonista, illetve egy hétpróbázó. 2011 márciusában önnállóvá vált az LK Zug Handball, de továbbra is az ernyőszervezet tagjaként. Sikerként könyvelik el a 2010-es Bajnokok Ligája részvételt, melyet most sikerül megismételniük, illetve természetesen a két svájci bajnoki címet, amit 2010-ben és 2013-ban nyert a csapat. Forrás: www.lkz-handball.ch A csapat A csapat hazai felszerelése fehér mez-fekete nadrág, míg a váltómez kék felsőt és fekete nadrágot jelent. Peter Stutz, a svájci klub kapcsolattartója készséggel válaszolt a kérdéseinkre a csapattal kapcsolatosan. Hogyan készültök a hétvégi tornára? A BL selejtezőre is ugyanúgy készülünk, mint bármelyik találkozóra. Óriási kihívás ez számunkra, hogy ilyen kvalitású csapatok ellen játszhatunk. Teljes mértékben amatőr egyesület vagyunk, ahol a játékosok dolgoznak, iskolába, egyetemre járnak és mellette kézilabdáznak. Mit jelent számotokra a Bajnokok Ligája résztvétel? Össze sem lehet hasonlítani a svájci és a magyar kézilabda lehetőségeit, a költségvetésünk körülbelül 30 millióra tehető. Egyrészt hatalmas megtiszteltetés számunkra a BL részvétel, másrészt viszont éppen a korábban írtakból adódóan nagy pénzügyi teher is. Járt már a csapat Magyarországon, vagy ez lesz az első alkalom? A felnőtt csapatunk még nem járt Magyarországon, viszont a juniorok részt vettek tavaly egy felkészülési táborban Győrben. Nagyon várjuk a hétvégi BL selejtezőt és azon leszünk, hogy a legjobb játékunkat nyújtva jó benyomását keltsük a svájci női kézilabdának. Játékoskeret Képes tabló Forrás: www.eurohandball.com A következő részben az ÉRD játékosait szólaltatjuk meg és kérdezzük érzéseiket, véleményüket a mérkőzésről.
Korosztály:
Szombaton és vasárnap játssza az ÉRD törénete első Bajnokok Ligája mérkőzéseit. A kvalifikációs tornát az FTC otthonában, az Elek Gyula Arénában rendezik. Bajnokok Ligája 2. Selejtezőkör - 2. csoport Helyszín Elek Gyula Aréna - 1101 Budapest, Kőbányai út 47/A. ÚTVONALTERV A svájci Zug lemondott a rendezés lehetőségéről, így a sorban következő FTC lesz a torna házigazdája. A budapesti helyszín a ferencvárosiak otthona, itt rendezik a magyar bajnoki mérkőzéseiket is. Az Elek Gyula Aréna 1250 fő befogadására alkalmas, a pálya talaja parketta. Program 2013. szeptember 14. Szombat 15:00 Elődöntő | ÉRD - LK Zug Handball (svájci) 18:00 Elődöntő | FTC-Rail Cargo Hungaria - RK Lokomotiva Zagreb (horvát) 2013. szeptember 15. Vasárnap 14:00 3. helyért | A szombati elődöntők vesztesei 16:15 Döntő | A szombati elődöntők nyertesei Az Érd Városi Sportcsarnok jegypénztárában hétköznap 9-17 óra között lehet belépőket vásárolni a hétvégi BL selejtezőkre. A szombati LK Zug Handball elleni elődöntőre, egységesen 2000 FT-ba kerülnek a jegyek. A két elődöntő között a csarnokot kiűrítik. A vasárnapi, mindkét találkozóra szóló belépő 3000 FT-os áron vásárolható meg. Nemzetközi kupaszereplés - folytatás IV. - A kvalifikációs torna negyedik helyezettje a KEK második fordulójában folytatja szereplését a görög O.F.N. Ionias csapata ellen. III. - A harmadik helyezett már a KEK harmadik fordulójában folytathatja, ahol a román ASC Corona 2010 Brasov lesz az ellenfele. II. - A vasárnapi döntő vesztese szintén a KEK harmadik fordulójában lesz érdekelt, ahol egy BL selejtező negyedik és a lengyel KGHM Metraco Zaglebie Lubin mérkőzésének győztesével játszhat novemberben. I. - A budapesti selejtezőtorna győztese a főtáblán a B jelű kvartettben folytathatja szereplését, a Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), az FC Midtjylland (dán), valamint a lengyel MKS Lublin mellett. A hat BL fordulót október 6. és november 17. között rendezik. A résztvevő csapatok LK Zug Handball A svájci csapat története során másodszor tudta megnyerni hazája bajnokságát, ezzel 2010 után újból kivívta a BL indulás jogát. A csapat svájci válogatottakra épül, egyetlen brit légiós kézilabdázik az együttesben. Legnagyobb eredményük a 2010-es EHF-kupa 4. forduló. RK Lokomotiva Zagreb A zágrábiak nyolc ponttal végeztek a horvát bajnokságban az RK Podravka mögött, majd szabadkártyával indulhattak a Bajnokok Ligájában. Legutóbb 2004-ben sikerült bajnokságot nyernie az együttesnek, a nemzetközi kupáknak viszont állandó szereplője a csapat. Kétszeres KEK döntős csapat a Lokomotiva, valamint a Challenge-kupában voltak elődöntősek a 2011/2012-es szezonban. FTC-Rail Cargo Hungaria A ferencvárosiak a Győr nyomában haladnak a bajnokságban, és évről-évre egyre feljebb kapaszkodnak a nemzetközi porondon is. 2012-ben KEK-et nyert a csapat, a következő szezonban pedig már a Bajnokok Ligájában szerepeltek a zöld-fehérek. A tavalyi BL-ben a csoportkört sikerrel vették, a legjobb nyolc között a középdöntőben három kör után három győzelemmel álltak, az elődöntőbe mégsem sikerült jutniuk. A házigazdától az idei évre elvárás a BL legjobb négy közé jutás, ehhez az első lépés a főtáblára kerülés lenne. ÉRD Csapatunk újonc a Bajnokok Ligájában. Történetünk első nemzetközi kupa mérkőzését tavaly októberben játszottuk Budaörsön, az EHF-kupa második fordulójában a fehérorosz HC Gorodnichanka ellen kettős győzelemmel jutottunk tovább. A későbbi döntős Metz következett 2012 novemberében - egy emlékezetes párharcot követően, idegenben lőtt több góllal a francia csapat ment tovább. A BL-ben a Győri Audi ETO KC májusi győzelmének köszönhetően van lehetősége indulni a csapatnak. A BL felvezető sorozatunk következő részében a szombati elődöntős ellenfelet, az LK Zug Handball csapatát mutatjuk be.
Korosztály:
Az EHF női kézilabda BL - a legrangosabb kupasorozat, melyet eddig háromszor sikerült magyar csapatnak elhódítania. Történet 1961-től kezdődően beszélhetünk női kézilabda Bajnokcsapatok Európa-kupájáról (BEK), amely a Bajnokok Ligája elődje volt. Hamar találunk a BEK történetében magyar sikereket, már az 1965-ös kiírásban sikerült a döntőbe jutás a BP Kőbánya Spartacus csapatának. Az első győztesre azonban sokáig kellett várni, az ötödik magyar döntősnek, a Vasas Budapest együttesének sikerült elhódítania a kupát 1982-ben. Keretében Rácz Marianne-al, aki az ÉRD kapusedzője jelenleg. Az átszervezést, a váltást a kilencvenes évek elején gyakorlatilag a döntőben élte meg a Hypo NÖ és a Vasas, az utolsó BEK és az első Bajnokok Ligája döntőt is ez a két csapat játszotta. Ebben a formában, Bajnokok Ligájaként ez lesz a 21. kiírás. 1999-ben a Dunaferr SE-nek sikerült felérni a csúcsra második magyar csapatként, majd 2002-ben az FTC - 2009-ben és 2012-ben a Győri Audi ETO KC vesztett BL döntőt. A történet végére pedig ki ne emlékezne, 2013 májusában, története során először, a Győri Audi ETO KC emelhette magasba a Bajnokok Ligája győztesének járó trófeát. Mint később kiderült, lehetőséget, indulási jogot szerezve ezzel az NBI-ben bronzérmes ÉRD számára a legrangosabb európai kupában. A Győr ugyanis címvédő jogán indul és a főtáblán kezdheti majd meg szereplését, a bajnokságból pedig két további magyar csapat versenghet az egy kiadó főtáblás helyért. Lebonyolítás A BL 2013/2014-es kiírásában egyetlen párharcot rendeztek az első kvalifikációs körben. A holland SERCODAK Dalfsen kettős győzelemmel jutott tovább török ellenfelével szemben. A második kvalifikációs körben négycsapatos tornákat rendeznek, ahonnan 1-1 csapat juthat a BL 16-os főtáblájára. Mivel az idei kiírás szerint, az egy országból érkező selejtezőkörös együttesek mindenképpen egyazon tornán szerepelnek, így a sorsolás előtt eldőlt, hogy a Ferencváros lesz az egyik ellenfelünk. A sorsolásnál végül a 2. csoportba kerültünk, svájci és horvát csapatok társaságában,a helyszín pedig az FTC otthona, vagyis a budapesti Elek Gyula Aréna. Az elődöntő párosítása ÉRD - LK Zug Handball (svájci), illetve FTC-Rail Cargo Hungaria - RK Lokomotiva Zagreb (horvát). Négy helyszínen, négy tornát bonyolítanak le az előttünk álló hétvégén, a négy győztes kerül a BL főtáblájának egy-egy csoportjába. Ősszel hat további mérkőzés vár a csapatokra a csoportkörben. A budapesti selejtezőtorna győztese a B jelű kvartettben folytathatja szereplését, a Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), az FC Midtjylland (dán), valamint a lengyel MKS Lublin mellett. A legjobb 8 közé a négy csoport első két helyezettje kerül, akik a középdöntőben folytatják a versengést 2014 február-márciusban. Végül áprilisban kerül sor az elődöntőkre, a döntőt pedig májusban játszhatják majd a legjobbak. Szabályok A női kézilabda Bajnokok Ligája az Európai Kézilabda Szövetség, az EHF eseménye, így a versenyen az ő szabályzatuk érvényes. Ahogyan a magyar bajnoki mérkőzéseken, itt is csapatonként 16 játékos nevezhető és három időkérési lehetőség áll a csapatok rendelkezésére. A kvalifikációs tornákon, amennyiben az elődöntők, vagy a döntő mérkőzés döntetlennel ér véget, 5 perc szünet után, 2x5 perc hosszabbítás következik, a szünetben egy perccel a térfélcsere idejére. Amennyiben a hosszabbítás sem hoz döntést, a mérkőzés büntetődobásokkal folytatódik. A harmadik helyért rendezett találkozón nincs hosszabbítás, egyből hétméteresek következnek a rendes játékidő végét követően. A büntetők során mindkét csapat 5-5 játékost jelöl ki és felváltva dobják a büntetőt a csapatok. Ha még ez sem hoz döntést, újból 5-5 játékost szükséges kijelölni a csapatokból (újra is lőhetnek a játékosok), viszont a mérkőzés egy pár után is véget érhet. A következő részben a BL Kvalifikációs Torna 2. csoportjának szereplőit, a torna helyszínét mutatjuk majd be.