Döntőbe jutottunk

Szimpatikus, szívós ellenfelünk volt a svájci bajnok. A mérkőzés elején eldöntöttük a továbbjutás sorsát. Folyamatosan kapaszkodott az ellenfél, de 1-1 után egyszer sem volt döntetlen. Az elmúlt évek fejlődésének eredményeképp, az ÉRD útja odáig vezetett, hogy 2013-ban története első BL mérkőzését játszhatta együttesünk. Az Elek Gyula Aréna egyik fele narancssárgává változott szombat kora délután, több száz érdi fiatal és utánpótlás játékos is elkísérte, bíztatta a csapatot. A hangulatra így nem lehetett panasz és hatalmas iramban kezdődött a találkozó, jól indultunk rá az ellenfélre, de nem jöttek a ziccerekből a gólok. Sokat próbálta foglalkoztatni a beállósát a svájci csapat, több pozícióból is őt keresték. Ahogy egyre pontosabbá váltak a befejezések, úgy elindult a csapat, az ötödik percben már 4-1-re vezettünk. Klivinyi Kinga nagy elánnal vetette bele magát élete első BL meccsébe, gólokkal kezdett támadásban. Futni és az ellenfelet futásra kényszeríteni, ezt tervezhette Szabó Edina, így rögtön elégedetlenségének adott hangot, ha nem megfelelő iramban vitte fel az ÉRD a labdát. A gyors támadásbefejezésekből könnyű gólokat lőtt a csapat, így volt is miért futni. Az első negyedóra végéhez érve 11-6-os vezetést szereztünk, a svájci csapat eddigre már több cserét is eszközölt és két beállósra állt át az ellenfél. Szabó Edina is bátran nyúlt a cserékhez, Schatzl, Wolf és Vukcevic léptek pályára. Eladott érdi labdákból 14-10-re zárkózott fel az ellenfél. A félidő utolsó három és fél percét emberelőnyben kezdte az ÉRD, Kovács Gréta is meglőtte első BL gólját, majd Wolf büntetőjével lett ismét jelentős az előnyünk (18-12). Az utolsó percben azonban ismét két svájci gól esett, így négy góllal fordultak a felek. Ráadásul a Zug a szünet után is jobban kezdett, 18-16-nál a 34. percben tudtunk a második félidőben először az ellenfél kapujába találni. A svájci reményeket Janurik Kinga két nagy védése igyekezett csillapítani. Négy perccel később emberhátrányba kerültünk, Vukcevicet küldték a kispadra. A szituáció a mieinket pörgette fel jobban, két gólt sikerült szerezni a két perc alatt (22-18). Klivinyi Kinga negyedik gólját követően időt is kért az ellenfél edzője 23-18-nál a 40. percben. A záró negyedhez érkezve ismét a svájciak jobb periódusa következett, háromgólosra csökkent a különbség. Gridnyeva megfogott és Balog értékesített büntetőjével 26-22-nél kezdődöhetett az utolsó tíz perc. Páros kiállítást ítéltek a játékvezetők, tőlünk Vukcevic állt ki. Triscsuk találat az 55. percben a 30-25-öt és a biztos továbbjutást jelentette. A végén még Schatzl Nadine is láthattuk mosolyogni mikor ötödik gólját szerezte indulás után. Az ÉRD juniorkorú játékosának, Kamuti Rékának sikerült góllal emlékezetessé tennie élete első BL találkozóját. A svájciak elfáradtak fizikailag és fejben is az utolsó pár percre, így a különbség, a mérkőzés végére lett a legnagyobb. Története első Bajnokok Ligája mérkőzését, a 2. Selejtezőkör 2. csoportjának elődöntőjét megnyerte csapatunk, amivel bejutott a vasárnapi fináléba. Biztosan magyar csapat jut a BL főtáblájára, a döntőben FTC-Rail Cargo Hungaria - ÉRD, méghozzá vasárnap 16:15-kor az Elek Gyula Arénában.