Továbbjutás a legjobb nyolc közé a KEK-ben

Csapatunk hétközben a Győr otthonában szenvedett végletekig kiélezett mérkőzésen vereséget, majd a hétvégén a Kupagyőztesek Európa-kupája nyolcaddöntőjének második mérkőzésén is győztek lányaink, így bejutottak a KEK legjobb 8 együttese közé.
Kedden a bajnokság 14. fordulójában a Győri Audi ETO KC otthonában léptünk pályára. Csapatunk jól kezdte a mérkőzést, hiszen Katarina Krpez Slezak indításgóljával lányaink szereztek vezetést, majd három perc elteltével Klivinyi Kinga találatával már 1:4-re vezettünk. 2:7-es előnyünk után a hazai csapat emberelőnyben két találatra felzárkózott, de Mariama Signaté és Klivinyi Kinga átlövésgóljaival tartottuk előnyünket. Szvetlana Gridnyeva jó szokásához híven hétméterest hárított, míg Szabó Laura higgadtan értékesítette a maga büntetőjét, a szünetre azonban 14:14-es döntetlennel vonulhattak a csapatok. A fordulást követően Mariama Signaté harmadik két percét követően ellenfelünk négygólos előnyre tett, de lányaink nem adták fel, és taktikus játékkal egyre közelebb kerültünk ellenfelünkhöz. Nyitott védekezésünkből labdákat szerezve, és gyors támadásokat vezetve a hajrában Fekete Bozsana szélről egyenlítette ki az eredményt, sőt Gulyás Vanda találatával két perccel a mérkőzés vége előtt újra csapatunknál volt az előny. A hazai csapat előbb egyenlített, majd az utolsó percben hétméteresből a győzelmet is megszerezte a küzdelmes mérkőzésen (27:26).

ÉRD NB I góllövőlista

A KEK nyolcaddöntőjének visszavágójának a hollandiai 15:27-es győzelemmel tizenkét gólos előnnyel vághatott neki csapatunk. A szinte teltházas ÉRD Arénában sem lehetett más a célunk, mint a győzelem. Az első negyedórában mindösszesen két gólt kapva 8:2-re vezetett csapatunk. Szvetlana Gridnyeva minden képzeletet felülmúlva már az első félidőben négy hétméterest hárított, amit a második játékrészben még kettővel megtoldott. A 15:8-as félidei vezetésünket követően a második játékrészben fiataljaink kaptak bizonyítási lehetőséget a nemzetközi kupaporondon. Bernát Dorina hétméterest harcolt ki, melyet Szabó Laura értékesített. Védekezésben Gulyás Vanda nehezítette meg ellenfele életét, míg Győri Barbara védéseivel ugrasztotta talpra a közönséget. Támadásban Vajda Luca alakított ki helyzeteket társai számára, Takács Kitti pedig gyorsaságát kihasználva szerzett gólt a 27:25-re megnyert találkozón. Csapatunk 54:40-es összesített eredménnyel kvalifikálta magát a KEK negyeddöntőjébe, melynek sorsolására kedden kerül sor.

ÉRD KEK góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

NB I-es utánpótlás csapataink is Győrben folytatták a bajnoki szereplésüket hétközben, a pontszerzés azonban ifjúsági, illetve junior együttesünknek sem sikerült. A serdülő bajnokságban a házi rangadón ÉRD 2-es csapatunk bizonyult jobbnak, míg az U11-es bajnokságban szereplő együttesünk veretlenül vívta meg két hétvégi mérkőzését. U10-es lányaink a hét utolsó napján a Diósd DSE és a Treff 07 SE ellen is nyertek, így hibátlanul zárták a hétvégét.

A elmúlt hét ÉRD eredményei

2016. január 12., kedd

NB I Ifjúsági | Győri Audi ETO KC - ÉRD 37:26 (22:15)
NB I Junior | Győri Audi ETO KC - ÉRD 39:21 (21:10)

NB I Felnőtt | Győri Audi ETO KC - ÉRD 27:26 (14:14)

2015. november 21. szombat

U11 Kovács L. régió felsőház | Ipress Center-Vác - ÉRD 20:22 (8:11)
U11 Kovács L. régió felsőház | Gödöllői SE - ÉRD 18:18 (8:13)

KEK | ÉRD - SERCODAK Dalfsen 27:25 (15:8)

2015. november 22. vasárnap

U10 Kovács L. régió | ÉRD - Diósdi DSE 14:3 (7:0)
U10 Kovács L. régió | Treff 07 SE - ÉRD 2:15 (1:6)

OSB-F csoport | ÉRD 2 - ÉRD1 29:23 (16:13)

NB I-es felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga negyeddöntőjének visszavágóján a Siófok KC együttesét fogadja az ÉRD Arénában. A szerdai találkozó előtt már 16 órától várjuk minden kedves szurkolónkat az ÉRD Aréna előtt közös hangolódásra. A mérkőzésekre jegyek kaphatóak az ÉRD Aréna jegypénztárában, és online az ÉRD Aréna weboldalán! Az év elején megváltott bérletek ÉRVÉNYESEK a rájátszás mérkőzéseire!

K&H női kézilabda liga negyeddöntő - 2. mérkőzés
ÉRD – Siófok KC

Időpont: 2016. április 20., szerda 18:00
Helyszín: ÉRD Aréna (2030 Érd, Velencei út 39-41.)
Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter

Szurkolói információk

A mérkőzésekre jegyek kaphatóak 8-19 óráig az ÉRD Aréna jegypénztárában és online az ÉRD Aréna weboldalán. A mérkőzés napján 8 - 12 között az uszoda jegypénztárában, 12 órától a sportcsarnok jegypénztárában lehet jegyet váltani a mérkőzésre. Az év elején megváltott bérletek ÉRVÉNYESEK a rájátszás mérkőzéseire!

A mérkőzésre érényes jegyárak:
Felnőtt: 1500 FtDiák (érvényes diákigazolvánnyal és 18 éves korig): 800 FtNyugdíjas (érvényes nyugdíjas igazolvánnyal): 800 Ft
A belépés 6 év alatt ingyenes!

DÍJMENTES JEGYEK
Az eddig megszokott díjmentes jegyek igénylése, és kiadásának módja megváltozott. A gyerekek, diákok és nagycsaládosok számára létrehozott díjmentes jegyekkel nagy számban történtek visszaélések, ezért az alábbi feltételekkel tudjuk biztosítani továbbra is a jogosultak számára a díjmentes belépési lehetőséget.Bővebb információ: http://handballerd.hu/dijmentesjegyek.php

A hét ÉRD mérkőzései:

2016. április 20., szerda

Bp. I. o. női Felnőtt felsőház | Újlak utcai Általános Iskola (1173 Budapest, Újlak u. 110.)
18:45 Rákosmenti KSK ÉRD III

NB I Felnőtt rájátszás negyeddöntő | ÉRD Aréna
18:00 ÉRD - Siófok KC

2016. április 21., csütörtök

NB I Ifjúsági rájátszás 9-13. helyért | Siófok KC Munkacsarnok (8600 Siófok, Déli utca 2.)
18:30 Siófok KC - ÉRD