NB I/B Felnőtt

Korosztály:

Húsvét előtt az NB I/B 23. fordulójában az FTC U19-es csapatához látogatunk. A Ferencváros kérésére a pénteki mérkőzés 16 órakor kezdődik az Elek Gyula Arénában!

Pazar formában játszik a Ferencváros. 2024-ben mindössze kétszer kapott ki a bajnokságban. Összességében 14 győzelemmel és 8 vereséggel az 5. helyen áll a tabellán Illés Márton együttese és mindössze egy ponttal van lemaradva a 4. helyen álló Komáromtól.

A zöld-fehérek az előző idényben bravúrral harcolták ki a bennmaradást, majd idén teljesen átalakult kerettel vágtak neki a szezonnak. Az idei sikerek után megnőtt a fiatalok étvágya is, legutóbb az Egertől mindössze egy góllal kaptak ki, a Komáromot pedig magabiztosan 38-27-re legyőzték.

Szabó Aida a Fradi egyik húzóembere az utóbbi mérkőzéseken nem tudott játszani, a csapat mégis sikeres volt. Legeredményesebb játékosuk így Kármán Luca, akinek már csak három találat kell és eléri a százas határt.

Ősszel az Érd Arénában játszott találkozón hiába vezettek szinte végig a mieink, a vendégek egy pillanatra sem adták fel és ott loholtak a nyakunkban, végül 29-26-ra sikerült nyernünk. Csapatunk legutóbbi három meccsét is behúzta, de pénteken az októberi összecsapáshoz hasonlóan nehéz ellenfél vár Simics Judit tanítványaira. Ennek ellenére a két pont begyűjtésével tovább növelnénk győzelmi szériánkat.

NB I/B, 23. forduló

Ferencvárosi TC U19 – ÉRD
Budapest, Elek Gyula Aréna

2024. március 29. (péntek) - 16:00

Rovat:
Korosztály:

Igaz még nagyon fontos mérkőzések állnak az NB I/B-ben szereplő felnőtt női csapatunk előtt idén, de már most eldőlt, hogy jövőre is Simics Judit irányítja majd a szakmai munkát. Vezetőedzőnkkel beszéltünk az idei és távlati célokról!

Bár a szerződéshosszabbításod már a következő szezonra szól, de egyelőre, hogy tekintesz a bajnoki hajrára?

Szeretném teljesíteni, amit vállaltam, ha pedig nem sikerül idén, akkor jövőre mindenképpen. A matematikai esélyünk megvan még a feljutásra, persze bravúr is kell hozzá, de szerintem én és a csapat sem gondolja másképpen, hogy amíg van esélyünk, addig azt tartjuk szemünk előtt, amit kitűztünk célként. Azt azért látjuk, hogy ez nem olyan egyszerű feladat, hogy kimondjuk és az sikerülni is fog. Hibázási lehetőség mindenesetre már nincsen. Voltak sajnos olyan vereségeink, amik nem férnek bele, de azért nem rossz csapatoktól kaptunk ki. Bárhogy is alakul az idei szezon, jövőre mindenképp szeretnénk visszakerülni a legjobbak közé.

Ez az első teljes szezonod Érden. Mi az a pozitívum az eddigi idény alapján, amire lehet építeni a folytatásban?

Ahogy a szezon elején is elmondtam, sok fiatal játékossal dolgozom együtt az idei keretben. Sok mindenhez idő kell, és nem magyarázkodni szeretnék, de a szezon kezdete óta, ha végig nézzük, akkor annyi minden változott sérülések, kölcsönadás vagy kettős játékengedély miatt. Ez mindig újra tervezéseket igényelt a csapat szerkezetén belül, ami nem könnyű. Azt sajnálom, hogy lesznek távozóink, akik alapemberek voltak, mert örültem volna, ha a keret nagyrésze együtt marad.

Mekkora változás várható a keretben?

Az azért pozitívum, hogy úgy néz ki többen maradnak, mint amennyien mennek, ami azért más az előző évhez képest. Úgyhogy mondhatni a mag az együtt marad. Továbbá annak is örülök, hogy vannak, akik szívesen jönnek ide játszani. Ebben fontos az is, hogy vannak céljaink. Lesznek közöttük, akik volt tanítványaim vagy csak itt szeretnének dolgozni. Ez pedig szerintem jó dolog, hogy még mindig vonzó többeknek idejönni Érdre.

Sok sikert kívánunk a továbbiakban is az érdi kispadon! Hajrá, Érd!

Korosztály:

Az újonc Hajdúnánás együttesét fogadtuk az Érd Arénában. Az első félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, a folytatásban aztán magabiztosan növeltük az előnyt és végül 26-18-ra a mieink nyerték az összecsapást.

Mindkét oldalon kapusbravúrokkal indult a találkozó. A kapunkban Imre Szofi két vendég támadásnál is remekül állt a lábán. A 4. perc elején Panyi Anna nyitotta meg a gólok sorát. Ezután még kiegyenlített a Hajdúnánás, de mint utóbb kiderült, ennél közelebb végül az egész meccs folyamán nem kerültek az Érdhez a nánásiak. Dávid-Azari első négy lövése mind utat talált a kapuba, így a 11. percben máris hárommal vezettünk (6-3). Tovább is nőtt a különbség, és a hajrához közeledve tartottuk a magabiztos négy gólos fórt (11-7). Ekkor kisebb pontatlanságok kezdték el jellemezni a támadásainkat és Skaliczki László együttese fel is jött mínusz kettőre (11-9). Ahogy a félidő legelején, úgy a végén is Panyi köszönt be, így a szorosabb első játékrészt végül magabiztosan, 13-10-es eredménnyel zártuk.

A fordulást követően egy kiállításos szakaszt 2-0-ra megnyertek a vendégek és egy gólra csökkentették a különbséget. Ez azonban nem tartott sokáig, 5 perccel később Pálmai Liza első érdi találatával ismét néggyel elmentek Simics Judit tanítványai. A folytatásban megmaradt a megnyugtató előny, mindenki játéklehetőséget kapott, és ahogy haladt előre a találkozó úgy játszott egyre magabiztosabban csapatunk. A vége előtt pár perccel támadhattunk a kétszámjegyű vezetésért is, ez azonban végül nem lett meg. A végeredmény 26-18 lett, így csapatunk továbbra is harcban a második helyért a bajnokságban.

NB I/B, 22. forduló

ÉRD – Hajdúnánás Kézilabda NKFT  26-18 (13-10)
Érd Aréna

ÉRD: Imre – Dávid-Azari 6 (1), Gerháth 2, Kellermann 3, Bánhidi, Panyi 2, Braun 1.

Csere: Csiszár-Szekeres, Horváth H. 1, Török 1, Gerencsér 3, Szakály 5 (2), Háfra 1, Pálmai 1, Landi.

Fotó: Balogh István

Korosztály:

Bő egy hónap után ismét az Érd Arénában játszik felnőtt csapatunk. Az NB I/B 22. fordulójában szombaton 16 órától az újoncként remekül teljesítő Hajdúnánást fogadjuk. A keretünkben ott lesz Pálmai Liza is, aki kettős játékengedéllyel az idény végéig csatlakozott az Érdhez és két mérkőzésen már pályára is lépett.

Pálmai Liza a NEKA együttesében kezdte az idényt és első mérkőzésén be is mutatkozhatott az első osztályban. Azóta összesen 13 találkozón lépett pályára és 17 gól a mérlege a bajnokságban. Először a Budaörsnek talált be, majd azon az összecsapáson tovább tudta növelni góljai számát és összesen hétszer vette be az ellenfél kapuját.

Az NB I-ben bemutatkozni egy nagy lehetőség volt számomra. Amikor pályára léptem igyekeztem kihozni belőle a maximumot, és úgy érzem ez is jól sikerült. A Budaörs elleni volt talán az első meccs, ahol úgy éreztem, hogy felszabadult vagyok és örülök, hogy ott jól kijött a lépés. Nagyon jó emlék az a mérkőzés.emlékezett vissza az első félév eseményeire Pálmai Liza.

A mindössze 18 éves irányító az idény végéig kettős játékengedéllyel segíti a felnőtt csapatunkat, amelyben kétszer már pályára is lépett.

Nem kaptam olyan sok lehetőséget NB I-ben és így nagyon örültem ennek a megkeresésnek. Plusz játéklehetőséget jelent számomra, amire nagy szükségem volt. Jó élmény volt az első két meccs Érden. A lányok is hamar befogadtak. Örülök, hogy két győztes meccsen tudtam bemutatkozni. Már készülünk a hétvégi mérkőzésre, ahol csak a győzelem az elfogadható számunkra. - nyilatkozta új játékosunk.

Szombaton azt a Hajdúnánást fogadjuk, amelyet ősszel idegenben 31-25-re sikerült legyőzni. Az újonc azonban sorra hozza a meglepetéseket és hét győzelem mellett két döntetlennel már a 10. helyen áll a tabellán. A nánásiak legeredményesebb játékosa Nyakó Rozália is közelít a kerek 100 gólhoz. 91 találattal a góllövőlista legjobb 20 helyezettje között van.

Pálmai Liza a hazai közönségnek is bemutatkozhat az Érd Arénában, reményeink szerint egy újabb győztes meccsel.

ÉRD – Hajdúnánás Kézilabda NKFT
Érd Aréna

2024. március 23. (szombat) - 16:00

Fotó: NEKA - Tompos Gábor / Lotus Seven

Korosztály:

Egerbe látogatott felnőtt csapatunk az NB I/B 21. fordulójában, ahol a félidőben még a hazaiak vezettek 10-9-re. A második játékrész is hasonlóan szorosan alakult, de a hajrához érve sikerült nagyobb előnyt kialakítania Simics Judit tanítványainak és végül 22-18-ra megnyerték a mérkőzést a mieink.

A találkozón az egriek legeredményesebb játékosa, Vass Víta Luca révén megszerezte a vezetést a hazai csapat. Gerháth Kincső egy hosszú támadás végén tudott egyenlíteni, majd több hiba becsúszott mindkét oldalon. Németh Kata hétméterest hárított, de a túloldalon Kozma Tünde is bravúrokkal kezdett, így a 8. percben kétgólos vezetést alakított ki az Eszterházy SC (3-1). Továbbra is rengeteg pontatlanság jellemezte mind a két gárdát, Simics Juditnak már a 9. percben ki kellett kérnie első idejét, ekkor 4-2 volt állás. Nem hozott sok találatot az első húsz perc és 6-6-nál ismét sikerült utolérni riválisunkat. A vezetést ekkor még nem tudtuk átvenni, mint ahogy végül az első 30 perc során egyszer sem. A félidőben 10-9-et mutatott az eredményjelző.

A második játékrész első két percében megjött a fordulat, 11-10-re fordítottunk, de néhány támadással később Farkas József együttese is megtette ugyanezt (12-11). Szerencsére ez nem szegte a kedvét a lányainknak. Braun góljával egalizáltunk, majd Németh Kata gyorsan eszmélt és ami még fontosabb, pontosan végzett el egy szabaddobást a hatosunkról és gyönyörűen az ellenfél kapujába ívelt. Kapusunk így megszerezte első gólját az idei bajnokságban, majd pár perc múlva Dávid-Azari is betalált, ezzel kettőre növelve az Érd előnyét (12-14). A folytatásban egy gólra még felzárkózott az Eger, de közelebb már nem tudott kerülni, folyamatosan növeltük az előnyt és az 51. percben már négy volt közte (15-19). Kettőt ebből még ledolgoztak a hazaiak, azonban szűk öt perccel a vége előtt ismét négyet tettünk közé (18-22). Ekkor még nem lehetett tudni, de végül ez maradt a végeredmény is, így kiélezett idegenbeli meccs után, ismét két ponttal gyarapodott csapatunk. Az érdi összecsapáshoz hasonlóan az egriek ezúttal is megnehezítették a dolgunkat, főleg a kapuban Kozma Tünde, aki közel 50%-os hatékonysággal védte a lövéseinket. Németh Kata sem maradt el tőle sokkal és végül a két hálóőr parádéjából a mieink jöttek ki jobban.

NB I/B, 21. forduló

Eszterházy SC – ÉRD  18-22 (10-9)
Eger,  Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Sportcsarnok

ÉRD: Németh – Szakály 1, Gerháth 1, Kellermann 3, Bánhidi 1, Gerencsér, Háfra 2.

Csere: Csiszár-Szekeres 1, Horváth H. 1, Panyi 4, Török 1, Dávid-Azari 6 (2), Braun 1, Pálmai.

Fotó: Balogh istván

Korosztály:

Az NB I/B 21. fordulójában Egerbe utazik felnőtt csapatunk. Az Eszterházy SC ősszel nagyon kemény csatára késztette a mieinket, de sikerült győztesen elhagyni a pályát. Simics Judit gárdájára szombaton 18 órától hasonlóan nehéz mérkőzés várhat.

Ősszel még az 5. helyen állt az Eger, amikor a 6. fordulóban találkoztunk, most azonban a 9. helyről fogadnak bennünket, összesen 8 győzelemmel, 3 döntetlennel és 9 vereséggel. Farkas József együttese múlt héten egy góllal legyőzte a Ferencváros U19-es együttesét, előtte azonban csak döntetlent ért el a Hajdúnánás ellen. Simics Judit tanítványai, ha jobbik arcukat mutatják kihasználhatják az Eszterházy SC rapszodikusságát. Ennek ellenére szombaton sem számíthatunk könnyű mérkőzésre.

Tavaly október elején az Érd Arénában végig szoros találkozót játszott a két alakulat. A félidőben még a vendégek vezettek, sőt a folytatásban 5 gólosra is növelték előnyüket, de sikerült fordítani és végül 34-32-re megnyertük az összecsapást. Csapatunk legeredményesebb játékosa Gerháth Kincső volt, 7 góllal.

Friss hír az egriek háza tájáról: a héten bejelentették, hogy vezetőedzőjük, valamint több meghatározó játékos is meghosszabbította szerződését a klubbal, így ilyen szempontból is nyugodtan készülhetnek.

Eszterházy SC – ÉRD
Eger,  Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Sportcsarnok, Leányka út 6.

2024. március 16. (szombat), 18:00

Korosztály:

Mint arról beszámoltunk, Gerháth Kincső a Komárom elleni rangadón meglőtte 100. gólját az idei NB I/B-s bajnokságban. A találkozó után átlövőnk nem csak a gólszerzés örömét emelte ki.

Gerháth Kincső a második félidő legelső támadásából érte el a százas álomhatárt a bajnokságban, majd tovább is növelte ezt a számot és jelenleg 101 találattal a 8. helyen áll a góllövőlistán.

Köszönöm, hogy valaki így követi a statisztikát. Nem tartom számon, de nagyon büszke vagyok rá. Ma a saját teljesítményemet nézve sokkal jobban örülök annak, hogy úgy érzem a védekezést meg tudtam oldani és ebben előre tudtam lépni, ahogy talán az eredmény is mutatja. Ha mindig csak ennyi gólt kapunk (35-22), akkor sokkal könnyebb megnyerni egy mérkőzést, mintha harminc fölötti meccseket játszunk. Külön köszönöm a társaknak, hogy előkészítésekkel segítenek. Átlövő vagyok, ez is az erősségem és ez az elsődleges, így ha egy jobb passzt kapok, akkor nekem is könnyebb dolgom van és a csapat is eredményesebb. – nyilatkozta Kincső a mérkőzés után.

A Komárom elleni találkozó első harminc perce nagyon szoros játékot hozott. A szünetben 16-15 volt az állás, aztán a folytatásban hengerelt csapatunk.

Az első félidőben még kicsit bennünk volt, hogy ősszel kikaptunk a Komáromtól. Nem tudtuk, hogy mire számítsunk ma tőlük. Izgultunk, menni akartunk, de nem mindig higgadt fejjel. A másodikban aztán megtaláltuk a játékot, és a jó védekezés után jöttek a lerohanások és nem mentünk bele olyan kétes szituációkba, amelyekből csak eladott labdák, vagy technikai hibák jönnek, hanem akkor inkább megálltunk. A második játékrészben úgy gondolom mi uraltuk a támadásokat és a meccs ritmusát, így nem kellett futnunk a Komárom után.

A Komárom elleni rangadót végül 35-22-re magabiztosan nyerték meg a lányok, így tovább üldözzük a második helyezett Esztergomot.

Csak így tovább lányok!

Korosztály:

Fontos mérkőzés várt felnőtt csapatunkra, hiszen a tabellán szorosan mögöttünk álló Komáromot fogadtuk az NB I/B 20. fordulójában. A Gyáli Sportcsarnokban rendezett találkozón, a második félidő kiváló játékának köszönhetően 35-22-re megnyertük a rangadót. A lefújást követően vezetőedzőnk, Simics Judit is értékelt.

Ősszel 28-24-es vereséget szenvedtük a Komárom ellen, így most mindenképp szükség volt a két pont begyűjtésére. Gyálon lényegében mindkét csapat számára semleges pályán kezdődött a mérkőzés, de szurkolóink olyan hangulatot varázsoltak, mintha az Érd Arénában játszanánk. Első támadásunkból meg is szereztük a vezetést, a Komárom azonban gyorsan fordított. Gál Dominikával nem tudott mit kezdeni a védelmünk és 3-1-re elhúzott a vendég csapat. Kellermann és Gerháth révén azonban két perc alatt egalizáltunk. Innentől kezdve folyamatosan Neukum Tamás együttese került előnybe. Az első negyed órában több ziccert is hibáztak a mieink, de folyamatosan ott voltunk a vendégek nyomában és sorra sikerült kiegyenlíteni.

A 20. percben jött az áttörés. Szakály Flóra sokadik lerohanás góljával ismét magunkhoz ragadtuk a vezetést. Innen megfordult a tendencia és riválisunknak kellett futnia utánunk.Egy perccel a félidő vége előtt a mérkőzésen először 2 góllal elmentünk. Ebből egyet még faragott a Komárom, így a szünetben 16-15-ös állást mutatott az eredményjelző.

A második játékrészt Simics Judit tanítványai kezdték jobban. Gerháth Kincső negyedik gólját lőtte az összecsapáson, amely összességében így a 100. találata volt az idei bajnokságban. Dávid-Azari Fruzsina után már második századosunkat köszönthettük az NB I/B-ben. Olyannyira elkaptuk a fonalat, hogy a 36. percben Háfra Luca indításgóljával 21-16-ra elléptünk. Időt is kért a vendégek mestere és ebből szépített a Komárom, a mieinket azonban nem lehetett megtörni.

15 perccel a vége előtt továbbra is tartottuk az öt gólos fórt (26-21). Ezt követően Németh Kata (kapusunk 56%-kal védett) és a védelem áttörhetetlen falat húzott fel és 12 perc alatt, egy 8-0-s futással minden kérdést lezárt. Végül 35-22-re az Érd nyerte a Komárom elleni nagyon fontos rangadót.

NB I/B, 20. forduló

ÉRD – Komárom VSE  35-22 (16-15)
Gyál, Gyáli Sportcsarnok és Kézilabda Képzési Központ

ÉRD: Imre – Szakály 5, Gerháth 5 (1), Bánhidi 3, Kellermann 7, Gerencsér, Háfra 6.

Csere: Németh (kapus), Csiszár-Szekeres, Panyi 1, Horváth 3, Dávid-Azari 3, Török 2, Pálmai.

Simics Judit:

„Jó ellenfelet győztünk le. Igaz ők sem voltak teljes csapattal, a hiányzók ellenére így is rangadó volt. A múltkori vereségünket szerettük volna kijavítani. Koncentrálni kellett, az első félidőben az ellenfél is jobban bírta erővel. A szünet aztán jót tett nekünk, át tudtuk beszélni a folytatást. Jó tempóval jöttünk ki a második félidőre, ez meghatározó volt. Illetve Németh Kata a kapuban biztos pontként segített.

Ezt kellene csinálnunk mindig, amit ma. Kicsit érthetetlen, hogy miért vagyunk ilyen végletesek. Ha így összeszedjük magunkat, akkor a múltkori vereség sem csúszik be, de nyilván ezen már túl vagyunk. Nagyon bíztam ebben, mert a meccs előtt magamban eléggé izgultam amiatt, hogy mit várhatok ma a csapatomtól. Persze ez nem nagyon látszik rajtam. Annak sem volt előjele, ami a SZISE ellen történt, úgyhogy most nagyon örülök. Dolgozunk tovább.”

Korosztály:

Folytatódik az NB I/B-s bajnokság. A 20. fordulóban ma 18 órától a 4. helyen álló Komárom együttesét fogadjuk, ezúttal a Gyáli Sportcsarnokban.

Két hete igencsak fájó vereséget szenvedtek a mieink a SZISE otthonában, de mai ellenfelünk is meglepő eredményt ért el. A Komárom hazai pályán 38-27-re kikapott a Ferencváros U19-es együttesétől, így két csalódott együttes találkozik a Gyáli Sportcsarnokban. (Hogy ezúttal miért Gyálon játszik az Érd, arról korábban itt beszámoltunk.)

A forduló rangadója egyértelműen ez a párharc, hiszen az Érd tartja a harmadik helyet, míg a Komárom szorosan nyomunkban van a negyedik pozícióban. Ősszel, az októberi találkozónkon Tatabányán már megismerhettük mennyire erős ez a Komárom, és sajnos akkor nem is tudtunk mit kezdeni Neukum Tamás tanítványaival és 28-24-re alulmaradtunk. Ez volt az első vereségünk a bajnokságban.

A vendégek azóta okoztak meglepetéseket, számukra azonban negatív előjellel. Jó pár döntetlen becsúszott nekik és a múlt heti Ferencváros elleni vereség mellett még háromszor kikaptak, így három ponttal állnak mögöttünk a tabellán. Egyáltalán nem verhetetlenek tehát és Dávid-Azari Fruzsináék egészen biztosan mindent meg fognak tenni, hogy ezt be is bizonyítsák.

ÉRD – Komárom VSE
Gyál, Gyáli Sportcsarnok és Kézilabda Képzési Központ, Ady Endre u. 22.

2024. március 09. (szombat) 18:00

A mérkőzésre a belépés ingyenes!

Rovat:
Korosztály:

Öt mérkőzésből álló győzelmi szériánk szakadt meg szombaton. A SZISE ugyanis ahogy beszámoltunk róla, 33-28-ra megnyerte az NB I/B 19. fordulójában rendezett mérkőzést.

Tudtuk, hogy nem vár könnyű mérkőzés ránk a SZISE-Bamba Marha vendégeként, hiszen riválisunk a hazai találkozón is megnehezítette a dolgunkat, ráadásul például a Komáromot idegenben győzte le pár hete. Ennek ellenére 2-1-nél még Dávid-Azari találatával sikerült vezetnünk utána viszont egy 4-0-s rohammal fordítottak a házigazdák. 5-5-nél még utolértük a SZISE-t, de utána ellenfelünk diktálta a tempót. Bár már 14-10 is volt az állás, de végül 15-12-es hátrányban mentünk szünetre.

A második játékrész első tíz percében többször is sikerült felzárkózni egy találatra, de ennél közelebb nem kerültünk. Sőt, a folytatásban támadásban is akadozott a gépezet, így szétnyílt az olló a két csapat között. Az utolsó 5 percre fordulva még háromra zárkóztunk 29-26-nál, de a SZISE nem engedte ki a kezéből a győzelmet, így 33-28-ra elveszítettük a mérkőzést. Legeredményesebb játékosunk Gerencsér Fanni lett 7 góljával.

Legközelebb március 9-én, ahogy beszámoltunk róla, Gyálon lépünk pályára a Komárom ellen. Hajrá, Érd!