Vereség a Vác ellen

Felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 15. fordulójában 29:24-es vereséget szenvedett a Dunakanyarban, míg ifjúsági együttesünk nyert az Ipress Center-Vác otthonában.

A bajnokság 15. mérkőzésén Szabó Laura hétméteresből szerezte első gólunkat, majd 3:1 után Fekete Bozsana, Klivinyi Kinga és Mireya González Álvarez is eredményes volt, de hátrányunk nem csökkent (5:3). A játékrész közepén pontatlan támadásbefejezéseinket kihasználva a hazaiak 14:7-es előnyre tettek szert, de a szünetre Barján Bianka egymást követő három találatával, valamint Gulyás Vanda és Kiss Nikolett góljaival 17:13-ra zárkóztunk. A fordulás után Mireya González Álvarez akció, és hétméteresgóljára még volt válasza ellenfelünknek, de a 43. percre Kisfaludy Anett, Barján Bianka és Mariama Signaté kettőre csökkentette hátrányunkat (20:18). A folytatásban viszont nem tudtunk közelebb kerülni a Váchoz, sőt a hazaiak növelték vezetésüket (24:19). A hajrában Mireya González Álvarez és Szabó Laura is értékesített egy-egy büntetőt, valamint Mariama Signaté két akciógólt szerzett, de a pontszerzés nem sikerült a Dunakanyarban (29:24).

ÉRD NB I góllövőlista

NB I-es utánpótlás együtteseink az Ipress Center-Vác korosztályos csapataihoz látogattak. Ifjúsági csapatunk szoros mérkőzésen nyert, míg junior lányaink vereséget szenvedtek. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk a Siófok KC ellen maradt alul. A Kovács László régió felsőházában szereplő U11-es lányaink egy győzelemmel és egy vereséggel zárták a hétvégét. Pest megye junior csapatunknak a Domony KSE ellen nem sikerült a pontszerzés, míg Bp. I. osztányban szereplő együttesünk az FSZSE-t győzte le. Gratulálunk a győzelmekhez!