Szoros összecsapáson maradtunk alul

Csapatunk a K&H női kézilabda liga 20. fordulójában küzdelmes mérkőzésen maradt alul a Dunaújvárosi KKA ellen.
Két és fél héttel a Debrecenben vívott bajnoki mérkőzés után Dunaújvárosban lépett pályára együttesünk a bajnokság küzdelmeiben. A találkozót nem kezdték jól lányaink, hiszen nyolc perc elteltével ötgólos előnyre tett szert ellenfelünk. Csapatunk első találatát Fekete Bozsana szerezte, melyet követően öt percen belül még háromszor volt eredményes együttesünk, míg Janurik Kinga bravúrjainak is köszönhetően a hazai csapat egyszer vette be kapunkat (6:4). Az első játékrész hajrájáig nem sikerült egyenlítenünk, de a 20. percben Klivinyi Kinga egalizált, majd az utolsó tíz percben egy találatot kapva 9:11-es előnyre tettünk szert a szünetre. A fordulást követően Klivinyi Kinga újabb góljával három találattal vezettünk, de hibáinkat kihasználva ellenfelünk egyenlíteni tudott. Nagy küzdelemben hol az egyik, hol a másik együttes vezetett, egygólos előnynél többre egyik csapat sem tudott szert tenni. Mariama Signaté találatával az utolsó percre is döntetlen állásnál érkeztünk, azonban a találkozó utolsó másodperceiben kettős emberhátrányban kapott hazai gólra már nem lehetett válaszunk, így 21:20-as vereséget szenvedtünk a DKKA otthonában.

ÉRD NB I góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

NB I-es utánpótlás csapataink kétszer is pályára léptek a héten. Hét közben Dunaújvárosban ifjúsági együttesünknek sikerült a pontszerzés, junior csapatunk azonban hétgólos vereséget szenvedett. Hétvégén a NEKA ellen nem sikerült a bravúr egyik korosztályos együttesünknek sem. NB I/B-s együtteseink a hétvégén a VKL SE Győr ellen gyarapították pontjaik számát. Serdülő csapataink közül a felsőházi rájátszásban szereplő ÉRD 2-es együttesünk nem bírt a NEKA-val, míg az alsóházban szereplő ÉRD 1-es lányaink nyertek Százhalombatta ellen. Az U13-as bajnokság felsőházába jutott csapatunk egy győzelemmel és egy vereséggel zárta a hétvégét. Bp. I. osztályban szereplő együttesünk szoros mérkőzésen maradt alul a Rákosmenti KSK ellen.