Negyedszer is miénk a bronz!

Csapatunk a K&H női kézilabda liga bronzcsatájának második mérkőzésén 20:21-re győzött a DVSC-TVP otthonában, így kettős győzelemmel, 46:41-es összesített eredménnyel sorozatban negyedszer is együttesünk végzett a bajnoki dobogó harmadik fokán.
Lányaink a párharc első, ÉRD Arénában rendezett összecsapásán megszerzett négygólos előnnyel utazhattak a szezon utolsó mérkőzésére Debrecenbe. A remek hangulatú visszavágón Katarina Krpez Slezak hétméteresből szerzett találatával csapatunk szerezte a találkozó első gólját. A bronzéremért vívott sorsdöntő összecsapáson egygólos előnynél nagyobbra egyik csapat sem tudott szert tenni a 25. percig. A szünetre 13:10-re vezetett a DVSC, majd a fordulás után négy perccel már ötgólos volt a hazaiak előnye. Azonban a mérkőzés utolsó huszonhat percében masszív védőfalunk mögött összesen négy találatot kapott bravúrosan védő csapatkapitányunk, Janurik Kinga. Így a hajrára fordulva Klivinyi Kinga góljával 18:18-nál utolértük ellenfelünket, majd a fordítást is véghez vitte csapatunk a találkozó végére (20:21). Együttesünk kettős győzelemmel, 46:41-es összesített eredménnyel szerezte meg a bronzérmet, sorozatban és története során immár negyedszer.

ÉRD NB I góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

NB I-es ifjúsági és junior csapatunk is a Budaörs KC együttese ellen elért győzelmével zárta az idei bajnokság 9-13. helyért vívott rájátszás küzdelmeit. Bp. I. osztályú bajnokságban szereplő csapatunk a szezon utolsó mérkőzésén nem bírt a REAC SI SE együttesével, így a 4. helyen végzett a felsőházi tabellán. Gratulálunk a győzelmekhez!

A elmúlt hét ÉRD eredményei

2016. május 26., csütörtök

NB I Felnőtt rájátszás 3. helyért | DVSC-TVP - ÉRD 20:21 (13:10)

2016. május 27., szombat

NB I Ifjúsági rájátszás 9-13. helyért | ÉRD - Budaörs KC 46:24 (21:11)
NB I Junior rájátszás 9-13. helyért | ÉRD - Budaörs KC 31:29 (15:17)

2016. május 29., vasárnap

U8 Kovács László régió | ÉRD - Tolnai Lajos Ált. Isk.
U8 Kovács László régió | Pilisvörösvári TKSK - ÉRD

Bp. I. o. női Felnőtt felsőház | ÉRD III - REAC SI SE 18:25 (9:14)

HAJRÁ ÉRD!

Felnőtt csapatunk az EHF-Kupa harmadik selejtezőkörének visszavágóján 25:31-re nyert a Dunaújvárosi KKA otthonában, így 60:47-es összesített gólkülönbséggel jutottunk a kupasorozat csoportkörébe, melynek sorsolását csütörtökön tartják Bécsben.

A több mint egy hónapos válogatott szünet előtt az EHF-Kupa legjobb 16 csapata közé jutásért lépett pályára együttesünk Dunaújvárosban. A párharc első felvonásán lányaink 29:22-es előnyt harcoltak ki, a visszavágót azonban a DKKA kezdte jobban. 5:0-ás hazai vezetés után Janurik Kinga kilenc percig nem kapott gólt, míg lányaink Katarina Krpez Slezak, Mariama Signaté egy-egy, és Klivinyi Kinga két góljával négyszer voltak eredményesek, 5:4-re alakítva az állást a 11. percben. Hét minutummal később Mireya González Álvarez büntetőből egyenlített, majd Klivinyi Kinga átlövésgóljával már lányaink vezettek (7:8). Jól záró védelmünk mögött Janurik Kinga védései után gyors ellentámadásokból vettük be a hazaiak kapuját, mellyel növelni tudtuk előnyünket a félidő végére. A szünetbeli 10:14-es eredményt Barján Bianka állította be, majd a fordulás után Andjela Bulatovic és Mariama Signaté növelte találataink számát. Janurik Kinga kapuja a félidő 6. percéig akcióból érintetlen maradt, míg két szélsőnk Fekete Bozsana és Katarina Krpez Slezak is eredményes volt (12:19). A nemzetközi kupatalálkozó második félidejének hajrájában fiataljaink is pályára léptek. Beállóból Szabó Laura és Gulyás Vanda két-két gólt szerzett, míg saját nevelésű beállónk a büntetővonalról is eredményes volt. A 25:31-es végeredményt Szabó Laura találata állította be, mellyel csapatunk kettős győzelemmel, 60:47-es összesített gólkülönbséggel jutott az EHF-Kupa legjobb 16 együttese közé.

ÉRD EHF-Kupa góllövőlista

NB I-es utánpótlás csapataink közül junior és ifjúsági lányaink is győzni tudtak a Budaörs korosztályos együttesei ellen. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk nem bírt a Budaörs együttesével, míg az országos serdülő bajnokságban ÉRD 2-es lányaink a DFDKA III ellen nyertek hazai pályán. U11-es lányaink a Százhalombatta és a Budai Farkasok együttesei ellen is nyerni tudtak. Pest megye junior lányaink a Kántor Anikó SE-től szenvedtek vereséget, a Bp. I. osztályban szereplő csapatunk a Gázművek MTE NKE ellen tudott nyerni. Gratulálunk a győzelmekhez!