Idegenben nem bírtunk a Fradival

A K&H női kézilabda liga 17. fordulójában csapatunk 31:25-ös vereséget szenvedett a Népligetben.

A két együttes őszi mérkőzésén Katarina Krpez Slezak utolsó másodpercben szerzett góljával csapatunk örülhetett a győzelemnek, a visszavágót azonban a zöld-fehérek kezdték jobban, hiszen tíz perc elteltével 7:1 állt az eredményjelzőn. Szabó Edina időkérése után zsinórban három találatot szereztek lányaink, így 7:4-re zárkóztunk. Közelebb Mariama Signaté átlövésgóljai ellenére sem tudtunk kerülni a hazaiakhoz, egészen a hajráig, amikor Katarina Krpez Slezak kettőre csökkentette hátrányunkat (12:10). A szünetbeli 15:12-es állás után francia balátlövőnk talált először a kapuba, majd Klivinyi Kinga volt eredményes négy ízben is a szaggatottról, de ellenfelünk növelte előnyét (25:18). A folytatásban Szabó Laura kétszer járt túl Szikora Melinda eszén a büntetővonalról, míg Fekete Bozsana a szélről jegyzett találatot, majd az utolsó öt perchez érkezve négy gólra megközelítettük a fővárosiakat, de közelebb már nem tudtunk kerülni az FTC-hez a 31:25-ös végeredménnyel záruló mérkőzésen.

ÉRD NB I góllövőlista

NB I-es utánpótlás együtteseink pénteken az FTC korosztályos csapataihoz látogattak, ifjúsági és junior lányainknak nem sikerült a pontszerzés a Népligetben. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk a Oxxo Energy Orosházi Női Kézilabda Club ellen maradt alul, OSB leány együttesünk a Szekszárdi FGKC ellen ért el döntetlent. U13-as felsőházban szereplő lányaink mérlege egy győzelem és egy vereség a hétvégén, U13-as Kovács László régió középsőházában vitézkedő csapatunk két vereséget szenvedett a heti fordulókban. U9-es lányaink mindkét mérkőzésüket megnyerték vasárnap, míg Pest megye junior és Bp. I.osztályban szereplő csapatunk nem bírt ellenfelével a hét utolsó napján.

Az elmúlt hét ÉRD eredményei:

2017. március 23., csütörtök

OSB leány E-F rájátszás 1-8. helyért | ÉRD II - Szekszárdi FGKC 17:17 (11:9)

KSB leány rájátszás 17-24. helyért | Oxxo Energy Orosházi Női Kézilabda Club - ÉRD 26:16 (10:6)

2017. március 24., péntek

NB I Ifjúsági | FTC- Debt Invest - ÉRD 49:19 (27:7)

NB I Junior | FTC-NYCS - ÉRD 43:28 (21:14)

2017. március 25., szombat

NB I Felnőtt | FTC-Rail Cargo Hungaria - ÉRD 31:25 (15:12)

2017. március 26., vasárnap

U9 Kovács László régió | ÉRD - Gyömrő VSK 10:9

U9 Kovács László régió | Budai Farkasok KK - ÉRD 6:12

U13 Kovács László régió Felsőház | Szigetszentmiklósi NKSE - ÉRD 2003 11:16 (2:8)

U13 Kovács László régió Felsőház | Aranyszarvas SE - ÉRD 2003 20:19 (10:6)

U13 Kovács László régió Középsőház | Százhalombattai VUK SE - ÉRD 2004 23:19 (13:9)

U13 Kovács László régió Középsőház | ÉRD 2004 - Alsónémedi SE 10:19 (5:9)

Budapest Női felnőtt felsőház | ÉRD II - Pestszentimrei SK 13:29 (7:13)

Pest megyei női junior nyolcaddöntő| Bugyi SE - ÉRD 32:19 (16:12)