Győzelem a Kispest NKK otthonában

NB I-es felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 23. fordulójában 30:47-es győzelmet ért el a Kispest NKK otthonában. Ifjúsági és junior lányaink is két-két bajnoki pontot szereztek a Kispest ellen, míg ÉRD 2003-as együttesünk régióbajnoki címet ünnepelhetett.

Szerdán a Kispest NKK ellen folytattuk a bajnokság küzdelmeit. A mérkőzés első perceiben felváltva születtek a gólok, de 2:2 után Janurik Kinga kapuja tizenegy percig érintetlen maradt, míg lányaink zsinórban nyolc találatot szereztek, így 2:10-re vezettünk az első negyedóra végén. A folytatásban Katarina Krpez Slezak lerohanásból, Mariama Signaté és Mireya González Álvarez pedig átlövésből volt eredményes, mellyel 6:16-os előnyre tettünk szert. A játékrész hajrájában Katarina Krpez Slezak és Klivinyi Kinga növelték találataink számát (12:22), majd a fordulás után ismét jobbszélsőnk, valamint balátlövőnk vette be a kispesti kaput. Ezt követően saját nevelésű beállónk, Szabó Laura talált a hálóba posztjáról és a hétméteresvonalról is, majd jobbátlövőink, Kiss Nikolett és Mireya González Álvarez szereztek gólokat (20:33). Az utolsó tíz percre fordulva Takács Kitti volt eredményes két ízben is, míg a mérkőzésen Barján Bianka taplról szerezte utolsó gólunkat a 30:47-es végeredménnyel záruló összecsapáson.

NB I-es utánpótlás együtteseink is a Kispest ellen léptek pályára az előző héten. Junior együttesünk tizenegy góllal nyert, míg ifjúsági lányaink hat találattal győztek. Az OSB rájátszás E-F csoportjában az 1-8. helyért küzdő lányaink nem bírtak a Rinyamenti KC csapatával, míg KSB együttesünk Vácon szenvedett vereséget. U13 lányaink Kovács László régió felsőházában szereplő csapatunk mind a két mérkőzését megnyerte a hétvégén, így régióbajnoki címet ünnepelhettek, míg U13-as Kovács László régió középsőházában vitézkedő együttesünk mérlege egy győzelem és egy vereség a heti fordulókban. U10-es lányaink mind a két mérkőzésükön nyertek a hétvégén, míg Bp. I.osztályban szereplő csapatunk hat góllal győzött a Pestszentimrei SK ellen. Gratulálunk a győzelmekhez!