Fontos győzelem a DVSC ellen

NB I-es felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 18. fordulójában remek védekezéssel és kiváló kapusteljesítménnyel négygólos győzelmet ért el a DVSC-TVP ellen. Junior lányaink kiélezett mérkőzésen tartották itthon a két pontot.

A mérkőzés elején ellenfelünk szerzett vezetést, melyet Klivinyi Kinga egyenlített ki, majd a 9. percben Andjela Bulatovic alakította 2:2-re az állást.  A folytatásban Gridnyeva Szvetlana büntetőt hárított, a vezetést pedig Katarina Krpez Slezak találatával vettük át, melyet a mérkőzés hátralévő részében ki sem adtunk kezünkből (3:2). Klivinyi Kinga, Katarina Krpez Slezak és Larissa Araújo növelte góljaink számát (7:4), a félidő utolsó perceiben azonban közelebb zárkózott a DVSC, de Fekete Bozsana szélről jegyzett találatával a szünetben 8:7 állt az ÉRD Aréna eredményjelzőjén. A második játékrész első kilenc percében érintetlen maradt a remekül záró védőfalunk mögött fantasztikusan védő Janurik Kinga kapuja, így lányaink öt góllal 13:7-re növelték előnyünket. A folytatásban csökkentette hátrányát a Debrecen, de lerohanás végén és felállt fal ellen is eredményesek voltunk, így az utolsó negyedórára fordulva 16:10-re vezettünk. A hajrában Kiss Nikolett a szaggatottról, Szabó Laura pedig a falból és hétméteresből is betalált a 23:19-es végeredménnyel záruló összecsapáson.

ÉRD NB I góllövőlista

NB I-es utánpótlás együtteseink szerdán a DVSC korosztályos csapatait fogadták az ÉRD Arénában. Junior együttesünk az utolsó másodpercekben harcolta ki a győzelmet, ifjúsági lányainknak azonban nem sikerült a pontszerzés. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk a Ipress Center-Vác ellen nyert, OSB leány együttesünk pedig a Tamási KC ellen bizonyult jobbnak. U11-es csapatunk a Kovács László régió felsőházában mind a két mérkőzését megnyerte a hétvégén. Bp. I. osztályban szereplő együttesünk nem bírt a Kispesti NKK II csapatával, míg Pest megye junior lányaink a Sülysápi SE-től kapta ki két góllal. Gratulálunk a győzelmekhez!