Fájó vereség a szezon első mérkőzésén

Ifjúsági csapatunk a Szeged KKSE-t látta vendégül 2014/2015-ös szezon első mérkőzésén. A vendég csapat helyzeteit jobban kihasználva, 20 góllal, 36:16-ra nyert az ÉRD Arénában. Nem kezdődött jól ifjúsági csapatunk számára a mérkőzés, hiszen a 7. percben már négy góllal (6:2) meglépett ellenfelünk. A lányaink nem hagyták magukat, de kilenc szegedi gólra sajnos csak egy érdi válasz jutott (18:7).  Az első félidő utolsó három találatát egyaránt érdi játékos szerezte, de így is 8 góllal, 19:11-re vezetet ellenfelünk a szünetben. A második játékrészben nem tudtak ifjúsági játékosaink szorosabbá tenni a találkozót, így végül húsz góllal (36:16) nyert a Szeged KKSE.
A címvédő otthonában lépünk pályára a hét közepén, az elődöntő első mérkőzésén. A serdülők újabb bravúros győzelmet értek el idegenben.

Női kézilabda NBI - Elődöntő 1. mérkőzés
Győri Audi ETO KC – ÉRD
Időpont: 2014. április 9. Szerda 18:00
Helyszín: Győr Városi Egyetemi Csarnok (9026 Győr, Egyetem tér 1.)
Játékvezetők: Tomecskó-Hunyadi Tamás, Unyatinszki Tamás

Negyedik első osztályú idényünkben, harmadszor szerepelhetünk bajnoki elődöntőben, az utóbbi három évben rendre az első négy között zártuk az alapszakaszt. A 2011/2012-es bajnokság után, most újra a Győr lesz az ellenfelünk az elődöntőben.

Az érdi serdülők a rájátszásban kiválóan szerepeltek eddig, így minden adva volt egy jó mérkőzéshez az MTK Hungária körúti otthonában. A forgatókönyv a mostanában megszokott volt, félidei hátrányból győztek fiataljaink. A héten hazai mérkőzéssel folytatódik a program, szerdán a Batthyány Tornacsarnokban, az eddig a rájátszásban pont nélküli Szigetszentmiklóst fogadjuk.

Kiskülönbségű, küzdelmes győzelmet aratott az Érdi VSE II., következő ellenfelük vasárnap a KRSE csapata lesz Csepelen.