Dupla győzelem

Felnőtt csapatunk szerdán 22:25-re nyert a Mosonmagyaróvári KC SE otthonában a K&H női kézilabda liga 12. fordulójában, majd vasárnap az EHF-Kupa C csoportjának negyedik körében 34:22-es győzelmet értünk el a Byasen Trondheim ellen a csordultig megtelt ÉRD Arénában.

Két nemzetközi kupatalálkozó között fontos bajnoki pontokért léptünk pályára Mosonmagyaróváron. A találkozón Fekete Bozsana és Andjela Bulatovic szerezte első két találatunkat, majd két hazai gólt követően Klivinyi Kinga átlövésből vette be ellenfelünk kapuját (2:3). 6:6-ig fej-fej mellett haladt a két együttes, majd két mosonmagyaróvári gólra négy minutum alatt egymás után öt találattal válaszoltak lányaink, mellyel 8:11-re fordítottuk az állást. A 12:14-es első félidőt követően ellenfelünk fordított, de két szélsőnk, Katarina Krpez Slezak és Larissa Araújo góljaival egyenlítettünk. A 38. percben Klivinyi Kinga átlövésgóljával visszavettük a vezetést, de nagyobb előnyre nem tudtunk szert tenni, így a találkozó utolsó harmadára egyenlő állásnál érkeztünk (21:21). A mérkőzés utolsó tizenkét percében ellenfelünk egyszer tudta bevenni a több nagyszerű védést bemutató Janurik Kinga kapuját, míg lányaink négy gólt lőttek, így 22:25-ös győzelmünkkel fontos két pontot szereztünk.

ÉRD NB I góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

Négy nappal a Mosonmagyaróvár KC SE elleni bajnoki mérkőzést követően az EHF-Kupa C csoportjának negyedik fordulójában a Byasen Trondheim csapatát fogadtuk. A telt házas ÉRD Arénában Klivinyi Kinga és Kisfaludy Anett találataival szereztünk vezetést, majd ellenfelünk egyenlített, de válogatott balátlövőnk, majd Mariama Signaté átlövésgóljaival visszavettük a vezetést. 9:9-ig egyik együttes sem tudott nagyobb előnyre szert tenni, de ezt követően lányaink ötször voltak eredményesek, míg a Byasen egyszer tudta bevenni Janurik Kinga hálóját (14:10). A fordulás után (15:12) megdupláztuk előnyünket, Klivinyi Kinga egy, és Katarina Krpez Slezak két találatának köszönhetően. Janurik Kinga kapuját a játékrész 8. percében tudta bevenni másodszorra ellenfelünk, míg támadásban Gulyás Vanda beállóból, Katarina Krpez Slezak pedig lerohanás végén növelte góljaink számát. A 48. minutumban Larissa Araújo góljával tízgólos vezetésnek örülhetett az ÉRD Arénába kilátogató 2200 néző. A mérkőzés hajrájában tovább tudtuk növelni előnyünket, így a végén Kiss Nikolett első érdi találata 34:22-es győzelmünket jelentette.

ÉRD EHF-Kupa góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

NB I-es utánpótlás csapataink a Mosonmagyaróvár otthonában léptek pályára. Ifjúsági együttesünk négygólos győzelmet ért el, míg junior lányaink döntetlenre végeztek. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk nem bírt a Szombathelyi KKA-val, míg U13-as ÉRD 2003-as lányaink a Kovács L. régió felsőházában nyerték meg mindkét mérkőzésüket. A Kovács L. régió középsőházban szereplő ÉRD 2004-es együttesünk két vereséget szenvedett, U9-es csapatunk pedig két hétvégi mérkőzésén maradt pont nélkül. Gratulálunk a győzelmekhez!