Bajnoki győzelem az MTK ellen

Csapatunk a K&H liga 17. fordulójában az MTK Budapest csapatát fogadta hazai pályán, és kiegyenlített első húsz percet követően 37:30-as győzelmet aratott.
A két együttes a Magyar Kupa negyeddöntője előtt a bajnokság küzdelmeiben is összemérte erejét. A találkozón Mariama Signaté találatával szereztünk vezetést, majd Katarina Krpez Slezak találatával két gól volt az előnyünk. Ellenfelünk a 6. percben fordítani tudott, de Kisfaludy Anett előbb egyenlített, majd Mariama Signaté újabb góljával már újra lányaink vezettek. A 22. percig egyik csapat sem tudott nagyobb előnyre szert tenni, ezt követően azonban Janurik Kinga és védelmünk remek összhangjának köszönhetően érintetlen maradt kapunk, míg csapatunk indítások végén és felállt fal ellen is eredményes volt. Mariama Signaté találatával 19:14-es eredménnyel vonultak szünetre lányaink. A vendégcsapat a második játékrész elején két gólt ledolgozott hátrányából, de Katarina Krpez Slezak és Klivinyi Kinga egy percen belül szerzett találataival visszaállt az ötgólos különbség. A második félidő közepén jól zárt védelmünk, és támadásban gyors lerohanásgólokat szereztünk, ezzel tízgólosra növeltük előnyünket (31:21). A találkozó hajrájában fiatal játékosaink is kivették részüket a győzelemből, Szabó Laura hétméterest értékesített, míg Vajda Luca két gólt szerzett a 37:30-ra záruló összecsapáson.

ÉRD NB I góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

NB I-es utánpótlás csapatainknak felnőtt együttesünkkel ellentétben nem sikerült a pontszerzés az MTK Budapest korosztályos csapatai ellen. Az NB I/B-s bajnokság tavaszi fordulóinak első mérkőzésein felnőtt és junior együttesünknek sem bírt a DKKA II csapata ellen. A serdülő bajnokság alapszakaszának küzdelmeit ÉRD 1 és ÉRD 2-es lányaink is győzelemmel fejezték be, és készülhetnek a rájátszásra. Az U13-as bajnokság Kovács László régió felsőházi rájátszásában szerepelő csapatunk a hétvége mind a két mérkőzésén vereséget szenvedett, míg a középsőházban játszó együttesünk két győzelmet szerzett a hét utolsó napján. Gratulálunk!