Vereség a Vác ellen

A K&H női kézilabda liga 11. fordulójában felnőtt csapatunk a GVM Europe-Vác otthonában lépett pályára pénteken, a pontszerzés azonban nem sikerült a 27:24-es hazai győzelemmel záruló találkozón.

A 2018-as év első összecsapásán NB I-es felnőtt csapatunk a Dunakanyarban vendégszerepelt, ahol a hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, lányaink a 4. minutumban szerezték első találatunkat Gávai Szonja révén (3:1). A következő percekben Mariama Signaté és Kiss Nikolett találataira is volt válasza a Vácnak, majd a játékrész közepén Janurik Kinga védéseinek köszönhetően ellenfelünk nem volt eredményes, míg francia balátlövőnk és Krpez Slezák Katarina a kapuba találtak, így döntetlen állást mutatott a váci sportcsarnok eredményjelzője (6:6). A félidő hajrájához érkezve Mireya González Álvarez és Tóth Gabriella növelték góljaink számát (10:8), míg a játékrész utolsó másodperceiben Corale Lassource ejtése állította be 13:10-es félidei eredményt. A fordulás után négy hazai találatra egy Krpez Slezák Katarina gól volt a válaszunk, majd Jamina Roberts egy betörés után alakította 17:12-re az állást. 22:14 után jobbszélsőnk és Mariama Signaté három-három, és Coralie Lassource két góljával faragtunk hátrányunkból, mely az utolsó hat perchez érkezve háromra csökkent (25:22). Végül 27:24-es váci győzelemmel zárult az összecsapás.