Nem hoztuk el a két pontot Norvégiából

Felnőtt csapatunk szombaton EHF-Kupa C-csoportjának harmadik körében 35:28-as vereséget szenvedett a norvég Byasen Trondheim otthonában.

A csoportkör harmadik mérkőzését jól kezdték lányaink, Mireya González, Kisfaludy Anett és Katarina Krpez Slezak góljaival három góllal vezettünk, és ellenfelünk a találkozó 6. percében vette be először Janurik Kinga kapuját. 4:8-as állás után felváltva estek a találatok, a hazaiak minden góljára volt válaszunk. A 23. percben Janurik Kinga kapujából kimozdulva miután elütötte a labdát, ütközött az ellenfél játékosával, így azonnali piros lappal kiállították. A félidő hajrájában a Byasen ledolgozott két találatot hátrányából, így a szünetben 15:17-re vezettünk. A folytatásban Mireya González Álvarez vette be először a norvégok kapuját, majd 18:18-nál egyenlített ellenfelünk. 20:20 után a hazai csapat zsinórban hatszor vette be hálónkat, így a mérkőzés utolsó tíz percére hatgólos hátrányban fordultunk. A találkozón Szabó Laura lőtte utolsó három gólunkat, saját nevelésű beállónk két hétméterest értékesített, majd Mireya González Álvarez bejátszását értékesítette a 35:28-as végeredménnyel véget érő összecsapáson.

ÉRD EHF-Kupa góllövőlista

Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk nem bírt a DKKA együttesével, míg Pest megye junior lányaink a Domony KSE ellen maradtak alul. U11-es csapatunk a Kovács László régió felsőházában egy győzelemmel és egy vereséggel zárta a hétvégét, gratulálunk a győzelemhez!