Két győzelmet szereztünk a héten

NB I-es felnőtt csapatunk szerdán 31:25-re nyert a Kisvárda Master Good SE ellen az ÉRD Arénában, majd a hét utolsó napján nyolcgólos győzelmet ért el a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE otthonában. Utánpótlás együtteseink öt mérkőzést nyertek meg a héten.

Jól kezdte csapatunk a 22. forduló mérkőzését a Kisvárda Master Good SE ellen, hiszen Krpez Slezák Katarina és Kiss Nikolett találataival öt perc elteltével 3:0-ra vezettünk. A fantasztikus bravúrokat bemutató Janurik Kinga a 7. minutumban kapta az első gólt, azonban 4:4-nél egyenlített ellenfelünk, de negyedóra elteltével már néggyel vezettünk (9:5). A folytatásban Tóth Gabriella, Mariama Signaté és Gávai Szonja növelték góljaink számát. A félidő hajrájában Krpez Slezák Katarina büntetőből és akcióból is bevette a kaput, míg a 17:12-es félidei eredményt Janurik Kinga egészpályás találata állította be. A szünetben ifjúsági III. osztályú lányaink Németh Miklóstól, a Fejér Megyei Kézilabda Szövetség főtitkárától kapták meg bajnoki aranyérmüket, majd a fordulás után jobbszélsőnk, Kiss Nikolett és Tóth Gabriella növelték előnyünket. A következő percekben felváltva születtek a találatok, majd ellenfelünk csökkentette hátrányát, de Kiss Nikolett átlövés, valamint Krpez Slezák Katarina lerohanásgólja visszaállította a hattalálatos különbséget (26:20). A mérkőzés utolsó perceiben Mariama Signaté a szaggatottról, Tóth Gabriella pedig talpról vette be a kaput a 31:25-ös végeredménnyel záruló összecsapáson.

Négy nappal később lányaink a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE otthonában léptek parkettre, ahol öt perc elteltével 3:3 állt az eredményjelzőn. Ezt követően ellenfelünk tizenhárom minutum alatt egyszer vette be Julie Foggea kapuját, míg csapatunk Krpez Slezák Katarina négy, illetve Mariama Signaté két góljával összesen hatszor volt eredményes (4:9). A félidő utolsó harmadára fordulva Kiss Nikolett, Tóth Gabriella és Coralie Lassoruce növelték előnyünket, majd saját nevelésű beállónk, Szabó Laura is megszerezte első gólját a mérkőzésen. A 8:16-os félidő után lányaink közül először Kisfaludy Anett talált be, majd gyors ellentámadás után Jamina Roberts is a hálóba lőtt. A következő percekben Szabó Laura értékesített hétméterest, míg Julie Foggea védte a hazaiak büntetőjét. Az 57. percben a védekezésben is nagy szerepet játszó Kisfaludy Anett ötödik góljával 18:24-re alakította az eredményt. A mérkőzés hajrájában fiataljaink is megmutathatták tudásukat, sőt Domokos Dalma büntetőből megszerezte első NB I-es gólját is (22:30).

ÉRD NB I góllövőlista

Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

Kedden ifjúsági III. osztályú lányaink a Kiskunhalas ellen gyűjtötték be a két pontot, mellyel veretlenül nyerték meg bajnokságot. Egy nappal később serdülő és ifjúsági I. osztályú csapatunk is a NEKA korosztályos együttesét fogadta az ÉRD Arénában, de a győzelem nem sikerült lányainknak. U13 1. osztályú csapatunk a 19-24. helyért, és U13 2. osztályú együttesünk a bajnokság felsőházában is egy-egy győzelmet szerzett a hétvégi fordulókban. Pest megye ifjúsági csapatunk tizenhat góllal nyert Csömörön, míg serdülő III. osztályú együttesünk a Dunaújvárosi AC ellen bizonyult jobbnak. Gratulálunk a győzelmekhez!