Folytatódott a sorozat

Immáron négymeccses a győzelmi szériánk, történelmi az idénykezdésünk. Debrecenben több kétperces kiállítást kaptunk, mint az eddigi három felnőtt találkozón összesen. Jelenleg Kovács Anna és Schatzl Nadine holtversenyben állnak az érdi góllövőlista élén. Úgy érkeztünk Debrecenbe a negyedik fordulóban, hogy győzelmünk esetén mi maradnánk a bajnokság egyetlen hibátlan csapata. A Győr az első fordulóban kikapott a Népligetben, a Fradi pedig Dunaújvárosban maradt pont nélkül hét közben. Így már csak a Debrecen és az ÉRD állt vesztett pont nélkül a bajnokságban, vasárnap estétől ez már csak rólunk mondható el! Három forduló elteltével hat kiállítás szerepelt a csapat neve mellett, a „legdurvább” meccsen is csupán háromszor kézilabdáztunk emberhátrányban. Debrecenben viszont könnyű kézzel szórták a kiállításokat, hat alkalommal kapott két percet érdi védőjátékos, ráadásul Janurik Kingának már az első félidő közepén piros lapot mutattak fel. Így összesen 14 percet játszottunk nem teljes létszámban, míg a Loki mindössze háromszor volt büntetve.ÉRD NBI góllövőlista Magyarázat: J - Játszott mérkőzés D - Dobott gól O - Otthon I - Idegenben R - Rájátszásban 2P - Kétperces büntetés

A 18-25. perc közötti három kiállításunk szinte folyamatos emberhátrányt jelentett, amiből vissza is kapaszkodott az ellenfél és a mérkőzés azon szakaszában a vezetést is sikerült időszakosan átvennie a hazaiaknak. De azután és a második félidő derekán is volt válasza a csapatnak, sikerült megújulni támadásban. Debreceni győzelmünk jogosságához így nem férhetett kétség, az érdi szurkolóknak megérte a nagy távolság ellenére a csapattal tartani, boldogan távozhattak a Hódosból. A hét eleje a válogatottak számára tatai összetartással indul, a Klivinyi, Oguntoye, Szekeres, Triscsuk négyes csatlakozott a nemzeti csapathoz. Az ÉRD számára a legkeményebb mérkőzés következik, a presztízscsata, amit mindenki a szokottnál is jobban vár. Hazai pályán fogadjuk a Ferencvárost, reméljük a teltházas Sportcsarnok által buzdítva! A hétvége ÉRD mérkőzései2013. szeptember 22. vasárnap
14:00 NBI Ifjúsági | DVSC – ÉRD 31:21 (18:11) 16:00 NBI Junior | DVSC – ÉRD 31:24 (17:17) 17:00 Budapesti Női I. osztály | Érdi VSE II. – Soroksári TE 27:19 (13:7) 18:00 NBI Felnőtt | DVSC TVP – ÉRD 24:31 (12:15)Minden hétvégi mérkőzés részletes jegyzőkönyve megtalálható a Mérkőzések/Eredmények menüpont  alatt!