Vereséggel búcsúzott hazai pályájától az ÉRD

Hektikus mérkőzésen szenvedett 32–28-as vereséget az ÉRD a Szombathelyi KKA-tól a női kézilabda NB I 25., utolsó előtti fordulójában, ezzel a Vas megyeiek életben tartották bennmaradási esélyeiket.

Az utolsó szalmaszálakba kellett kapaszkodnia a női kézilabda NB I 25., utolsó előtti fordulójában a Szombathelyi KKA-nak, amelynek mindenképp nyernie kellett az ÉRD vendégeként, hogy maradjon esélye az élvonalbeli tagság megőrzésére. Épp ezért a Vas megyeiek mestere, Marosán György alaposan feltüzelte övéit.

A mérkőzést mégis a házigazda érdiek kezdték jobban, hiszen Györkös Rebeka védései mellett támadásban könnyű gólokat szereztek és gyorsan elléptek 3–1-re. A következő percekben kezdett feljavulni a vendégek játéka, akik Orbán Adrienn góljaival fordítottak is.

A fordulatokból azonban nem volt hiány, hiszen az ÉRD is visszavette a vezetést, de a 18. percben egy ötgólos sorozattal már 11–7-re az SZKKA ment.

Az ebben a periódusban rengeteg hibát vétő hazaiak viszont a játékrész hajrájában megtalálták saját játékukat és bár ledolgozták hátrányukat, a szünetre 15–14-es vendég előnnyel vonultak.

A második félidő elején ugyan ismét meglógott három góllal az SZKKA, az ÉRD sem hagyta magát és bár nem engedte el riválisát. Szabó Kittiék azonban egy gólnál közelebb egyszer sem tudtak kerülni.

Horváth Roland együttese próbálta tartani magát, de a koncentráltabban játszó vendégek jobban bírták a hajrát és 32–28-as győzelmükkel megőrizték esélyüket az NB I-ben maradásra.

Posted by ÉRD Handball on Wednesday, May 26, 2021

Az ÉRD a női kézilabda NB I 2021/22-es idényét május 30-án, 17 órakor a Dunaújvárosi KKA vendégeként zárja le a 26. fordulóval.

Női kézilabda NB I, 25. forduló
ÉRD–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 28–32 (14–15)
Érd, 200 néző. V.: Felhő, Öcsi
ÉRD: Györkös – Király R. 3, Abilda 2, Szabó K. 8 (5), PARÓCZY 4, Kiss-Walfisch 5, FEKETE B. 5
Csere: Győrffy (kapus), Horváth D., Sztankovics 1, Kóka, Landi
Edző: Horváth Roland
SZKKA: Tomasevics – Orbán Adrienn 4, Virág 1, Pődör R. 2, Gorilszka 4, BANDELIER 7, Forgács
Csere: Balog J. (kapus), MAYER SZ. 5, M. AGBABA 6, Wald 2, Horváth P. 1
Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 9. p.: 3–5. 13. p.: 7–6. 19. p.: 8–12. 25. p.: 11–13. 34. p.: 15–18. 40. p.: 19–20. 47. p.: 22–26. 53. p.: 25–26.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 0/0

Forrás: erdmost.hu Domonkos Bálint