Tisztes vereség a Vác elleni évzárón

Jól kezdett és már 10–4-re is vezetett a Vác elleni huszadik fordulós mérkőzésén az ÉRD női kézilabda csapata, de hiába mutatkozott be Horváth Roland együttesében Kopecz Barbara és tért vissza gólokkal Fekete Bozsana, a második félidőben felállt hatgólos hátrányából és végül 34–30-ra nyert a Vác.

A Vác elleni évzáróra szinte teljes kerettel tudott nekivágni Horváth Roland, hiszen Kopecz Barbara és Fekete Bozsana is felépült sérüléséséből, ahogy a legutóbbi, Dunaújváros elleni meccs óta Mézes Laura is visszatért. Igaz, már nem számíthattak a hazaiak a kazah légiós, Dana Abilda szolgálataira, ugyanis ő közös megegyezéssel felbontotta szerződését és Mód Noémi sem volt bevethető.

Jól is kezdett az ÉRD, hiszen Paróczy Sára rögtön a meccs elején kétszer is bevette korábbi csapata kapuját, majd a harmadikat már Kopecz lőtte. Sőt, Szabó Kitti révén öt perc után  4–0 volt az ÉRD-nek. Kilenc perc után, 6–1-nél pedig már Szilágyi Zoltán sem bírta nézni, ahogy a Vác sorra rontja el támadásait, így gyorsan időt kért.

Ez pedig néhány percig úgy tűnt, megtöri az ÉRD lendületét, de Györkös Rebeka a kapuban sorra mutatta be a szebbnél szebb védéseket és vissza is terelte a hazaiakat, akik a remeklő Paróczy Sára vezérletével 10–4-re léptek meg. Szilágyi Zoltán pedig mindent megpróbált és a 18. percben másodszor is időt kért.

Ezután viszont szorossá tudta tenni a meccset a Vác, amely a szünetig Hámori Konszuéla közreműködésével próbált zárkózni (14–13), de a szünetre 16–14-es érdi előnnyel vonultak a csapatok.

A második félidőben viszont Kácsor Gréta és Hámori révén gyorsan egyenlített a Vác, de erre hasonló gyorsasággal válaszoltak két góllal az érdiek. Innentől kezdve pedig sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok. Szilágyi Zoltán harmadik időkérése után viszont Lakatos Rita előbb egyenlített, majd a 41. percben Hámori kilencedik góljával már a Vác volt előnyben (21–22). Ezt kihasználva pedig nem sokkal később egyre masszívabbá vált a Vác vezetése…

Az utolsó tíz percet az érdi nevelésű beálló, Szabó Laura góljával 28–25-ös előnnyel kezdték a vendégek. Ezt pedig végig megtartották Lakatos Ritáék és 34–30-ra nyertek.

Posted by ÉRD Handball on Wednesday, December 30, 2020

Az ÉRD legközelebb január 6-án, szerdán 16 órától lép pályára, amikor a Népligetben az FTC-Rail Cargo Hungaria vendége lesz.

Női kézilabda NB I, 20. forduló
ÉRD–VÁCI NKSE 30–34 (16–14)
Érd, zárt kapuk mögött. V.: Bóna, Földesi
ÉRD: Györkös – Király R., Kopecz 4, SZABÓ K. 6, PARÓCZY 13 (5), Walfisch 2 (2), Fekete B. 4
Csere: Győrffy (kapus), Horváth D., Landi, Mézes 1, Sztankovics
Edző: Horváth Roland
VÁC: Triffa – Diószegi 1, HÁMORI 11, LAKATOS R. 7, HELEMBAI F. 3, Kácsor 2, Radoszavljevics 4
Csere: Bukovszky, Bálint (kapusok), Aron 1, Szabó L. 4 (1), Szeberényi 1
Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 12. p.: 6–3. 18. p.: 10–4. 22. p.: 13–8. 28. p.: 14–13. 32. p.: 16–16. 41. p.: 21–22. 46. p.: 24–25. 50. p.: 25–28. 57. p.: 28–33.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 1/1.

Forrás: erdmost.hu Domonkos Bálint