Simán kikapott Vácott az ÉRD

33-20-as vereséget szenvedett a Váci NKSE vendégeként az ÉRD női kézilabda csapata az NB I hetedik körében. Horváth Roland lányai ugyan becsülettel küzdöttek, de nem tudták tartani a lépést a jó erőkből álló hazaiakkal.

A sérülésektől és betegségektől tizedelt ÉRD Walfisch Mercédeszre és Király Rékára továbbra sem számíthatott, ellenben az MTK elleni mérkőzéshez képest Nód Noémi és Horváth Dóra visszatért a csapatba.

A találkozó első gólját Dana Abilda révén ugyan az ÉRD szerezte, de Diószegi Nikolett pillanatok alatt válaszolt, ettől kezdve pedig a hazaiak irányították a meccset. A Kácsor Gréta által vezérelt Vác negyedóra után az átlövő ötödik góljával már 10-5-re vezetett, s ugyan az ÉRD-nek is voltak fellángolásai - amikor visszajött három gólra - de a szünet előtt elkapták a fonalat Szilágyi Zoltán lányai, akik 19-11-es előnnyel vonultak pihenőre.

A második félidőt nem kezdte jól az ÉRD, így Helembai Fanny révén a 32. percben már tízzel, 21-11-re vezetett a Vác, amely ezt követően is folyamatosan növelte előnyét.

A 39. percben Horváth Roland időkérése sem segített, az érdi hibákat rendre kihasználó Vác lendülete a hátralévő húsz percben sem hagyott alább, így a hazaiak megérdemelt, 33-20-as győzelmet arattak.

Posted by ÉRD Handball on Saturday, September 26, 2020

Az ÉRD-nél a következő másfél hétben lehet rendezni a sorokat, hiszen a válogatott szünet miatt Paróczy Sáráék legközelebb csak október 10-én lépnek pályára, amikor a Mosonmagyaróvárt fogadják.

A mérkőzés élő közvetítését ide kattintva olvashatja!

Női kézilabda NB I, 7. forduló
VÁCI NKSE–ÉRD 33–20 (19–11)
Vác, 450 néző. V: Andorka, Hucker
VÁC: Triffa – DIÓSZEGI 5, Hámori 1, Helembai F. 4, Lakatos R. 4, KÁCSOR 9, Radoszavljevics 2
Csere: BUKOVSZKY, Bálint A. (kapusok), Szabó Laura 6 (4), Szeberényi, Kuczora, Grosch 1, Bárdy 1. Edző: Szilágyi Zoltán
ÉRD: Györkös – Csáki L. 1, Mód 4, ABILDA 5, Paróczy 3 (1), Landi 4, Kovács B. 2
Csere: Győrffy (kapus), Sztankovics 1, Horváth D. Kóka, Kiss D. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 5 perc: 3–3. 12. p.: 8-4. 19. p.: 11–8. 26. p.: 16–10. 35. p.: 22–11. 46. p.: 28–14. 54. p.: 30–17
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1

Forrás: erdmost.hu Domonkos Bálint