Nyolcgólos győzelem Kecskeméten

Felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 23. fordulójában 22:30-as győzelmet ért el a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE otthonában.

Négy nappal a Kisvárda Master Good SE elleni győztes mérkőzés után Kecskeméten léptünk pályára. A mérkőzésen Krpez Slezák Katarina büntetőből szerezte első találatunkat, majd Kisfaludy Anett gólja alakította 2:2–re az állást. A 6. percben Julie Foggea védése után jobbszélsőnk juttatta vezetéshez csapatunkat, majd Mariama Signaté is bevette a kaput (4:7). Az első negyedóra végén újabb kivédekezett kecskeméti akció után Krpez Slezák Katarina szerzett gyors gólt, francia balátlövőnk pedig felállt fal ellen volt eredményes, mellyel 4:9-re alakult az állás. A félidő utolsó harmadára fordulva Kiss Nikolett duplázott, majd Tóth Gabriella is megszerezte első gólját a mérkőzésen (6:13). A játékrész hajrájában Coralie Lassoruce és Szabó Laura is betalált, míg a 9:16-os eredménnyel záruló félidő utolsó narancs-fekete találatát Krpez Slezák Katarina szerezte.

A fordulás után két hazai gólt követően Kisfaludy Anett szerezte első találatunka, majd a folytatásban Jamina Roberts gyors középkezdés után lőtt a hálóba, de ennek ellenére a Kecskemét feljebb zárkózott (14:18). A 39. percben Gávai Szonja a szélről növelte találataink számát, majd Janurik Kinga védését követő ellentámadás után Krpez Slezák Katarina harcolt ki hétméterest, melyet Szabó Laura értékesített, míg a túloldalon Julie Foggea hárította a hazaiak büntetőjét (14:20). A következő percekben két szélsőnk, Krpez Slezák Katarina és Gávai Szonja is emberhátrányban volt eredményes, míg teljes létszámban Kisfaludy Anett és Tóth Gabriella vette be a kaput (18:26). A hajrában fiataljaink is szerepet kaptak: Bernát Dorina, Kovács Barbara, Domokos Dalma is tovább gyarapíthatták NB I-es perceik számát, sőt a 22:30-as végeredményt Domokos Dalma büntetője állította be. Csapatunk legközelebb május 4-én, pénteken a GVM Europe-Vác együttesét fogadja 18 órától az ÉRD Arénában. Hajrá ÉRD!