Küzdelmes mérkőzésen itthon tartottuk a két pontot

NB I-es felnőtt csapatunk küzdelmes mérkőzésen 22:20-as győzelmet ért el a Siófok KC együttese ellen.

A K&H női kézilabda liga 17. fordulójának mérkőzésén két szélsőnk, Krpez Slezák Katarina és Coralie Lassource révén szereztünk vezetést. 3:3 után Jamina Roberts kétszer egymás után lőtt a kapuba, majd Andjela Bulatovic betörés végén alakította 6:4-re az állást. A következő percekben Szabó Laura és svéd balátlövőnk növelték találataink számát, míg jól záró védőfalunk mögött Janurik Kinga több bravúrt is bemutatott. Az első negyedóra végén Mariama Signaté indítását Coralie Lassource váltotta gólra, mellyel 9:5-re vezettünk. A játékrész hajrájában Julie Foggea hárított büntetője ellenére egy találatra zárkóztak a vendégek (10:9). A félidő utolsó perceiben balkezeseink, Kiss Nikolett és Krpez Slezák Katarina voltak eredményesek, így a szünetre 12:11-es előnnyel vonultunk.

A fordulás után egyenlített ellenfelünk, de három kivédekezett vendég akció után Jamina Roberts, Coralie Lassource és Andjela Bulatovic lerohanásgóljaival 15:12-re vezettünk. Felállt fal ellen Krpez Slezák Katarina két egymást követő támadást fejezett be a szélről, majd Janurik Kinga eszén hétméteresből sem tudtak túljárni a vendégek, míg jobbszélsőnk nem hibázott a büntetővonalról (18:12). Ezt követően közelebb zárkózott a Siófok, Julie Foggea újabb büntetőt védett, és az utolsó tíz percre fordulva Kisfaludy Anett találatával három gól volt az előnyünk. A hajrában Jamina Roberts újra betalált, majd az 58. percben Gávai Szonja ejtésével biztosítottuk be győzelmünket (22:20). Lányaink legközelebb szerdán lépnek pályára a bajnokság küzdelmeiben, akkor idegenben a Győri Audi ETO KC lesz az ellenfelünk.