Küzdelmes és szoros meccsen maradt alul az ÉRD

A Boglári Akadémia-SZISE otthonában vendégeskedett az ÉRD az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 15. fordulójában. Már a találkozó elején nagy csata alakult ki, egyik fél sem engedte meglépni a másikat. Végül 28:26-ra nyert a Boglári Akadémia-SZISE a végig jól küzdő érdiekkel szemben.

A Boglári Akadémia-SZISE otthonában vendégeskedett az ÉRD az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 15. fordulójában. A március elejéről elhalasztott találkozón Horváth Roland együttese szerezte meg az első gólt Kiss-Walfisch Mercédesz által. A válaszra kereken két és fél percet kellett várni: Faragó Luca vette be Györkös Rebeka kapuját. Már a találkozó elején nagy csata alakult ki, egyik fél sem engedte meglépni a másikat. Hol az ÉRD, hol a Boglári Akadémia volt előnyben. Kétgólos fórra a hazaiak tettek szert elsőként, méghozzá 6-4-nél a 9. percben. A fordulatos játék képe az első félidő egészében megmaradt, ezért sem meglepő, hogy 13-13-as eredménnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második játékrészt Kiss Szilárd alakulata kezdte jobban, a 39. percben Koronczai Petra találatával már 17-14-re vezettek a balatonbogláriak. Ezután ismét egyenlített az ÉRD, de 19-19-nél nem sikerült átvenni a vezetést, ellenben a házigazda kétszer is eredményes volt és ezzel megint lépéselőnybe került. Király Rékáék azonban innen is felálltak, sőt, Sztankovics Réka góljával 23-22-nél az ÉRD állt jobban. Az öröm viszont nem tartott sokáig, az akadémisták újfent fordítottak és 25-24 után már nem is adták ki kezükből a győzelmet: végül 28:26-ra nyert a Boglári Akadémia-SZISE a végig jól küzdő érdiekkel szemben.

A játéknapot követően az ÉRD tizedik, a Boglári Akadémia tizenkettedik a tabellán. Vasárnap újabb mérkőzés vár Paróczy Sáráékra, hiszen a Békéscsaba vendégei lesznek 18 órai kezdéssel, a 23. fordulóban.

Női kézilabda NB I, 15. forduló:

Boglári Akadémia-SZISE - ÉRD 28-26 (13-13)
Balatonboglár, NEKA Csarnok. Vezette: Medve, Südi.

ÉRD: Györkös - Kiss-Walfisch 11 (6), Horváth, Paróczy 1, Szabó 2 (1), Mód 2, Király 3.
Csere: Győrffy (kapus), Fekete 4, Sztankovics 2, Abilda 1, Csáki, Kiss.
Vezetőedző: Horváth Roland.

Boglári Akadémia: Magera - Takó 1, Juhász 1, Koronczai 4 (3), Woth 3, Farkas 6, Kukucska 3.
Csere: Gercsó (kapus), Mérai 1, Faragó 3, Vámos 3, Milinkó 3., Bánhidi.
Vezetőedző: Kiss Szilárd.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 1-2, 9. p.: 6-4, 16. p.: 7-8, 24. p.: 11-11, 35. p.: 15-14, 44. p.: 19-19, 51. p.: 22-23, 56. p.: 26-24.
Kiállítások: 8, illetve 6 perc
Hétméteresek: 3/3, 9/7

Forrás: erdmost.hu Pecsuvácz Péter