Küzdelmes csata az FTC-vel

Felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 8. fordulójában 29:32-es vereséget szenvedett az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen a telt házas ÉRD Arénában.

Négy nappal az Issy Paris Hand elleni EHF-Kupa mérkőzés után újra csordultig megtelt az ÉRD Aréna. A bajnokit az FTC-Rail Cargo Hungaria kezdte jobban, de a nyolcadik percre Mireya González Álvarez, Katarina Krpez Slezak és Klivinyi Kinga találataival egyenlítettünk (3:3). Ezt követően egy percen belül Klivinyi Kinga duplázott, mellyel átvettük a vezetést, de szerb jobbszélsőnk és magyar válogatott balátlövőnk góljaira is volt válasza a zöld-fehéreknek (9:9). A félidő hajrájára fordulva hét minutum alatt egy Katarina Krpez Slezak találatot jegyeztünk, míg a vendégek hatszor voltak eredményesek, így a 25. percben 10:15 állt az ÉRD Aréna eredményjelzőjén. Szerb játékosunk a játékrész végjátékában triplázott, míg a 14:18-ra végződő félidő utolsó gólját Mireya González Álvarez szerezte.

A fordulás után Julie Foggea hárította Laura Van Der Heijden hétméteresét, míg Mireya González Álvarez és Katarina Krpez Slezak is túljárt Bíró Blanka eszén. A következő percekben újra balkezeseink voltak eredményesek, de ezekre volt válasza az FTC-nek, majd Gávai Szonja és Mariama Signaté talált a kapuba, mellyel visszaállt a félidei különbség (20:24). Az utolsó tíz percre fordulva Jamina Roberts és Kisfaludy Anett góljaira négy vendég találat érkezett, így 22:28-as állásnál érkeztünk a hajrához. Az utolsó percekben Kiss Nikolett és Katarina Krpez Slezak is két-két gólt szerzett, így kettőre csökkentettük a hátrányunkat, de közelebb nem tudtunk kerülni ellenfelünkhöz. A 29:32-es végeredménnyel záruló összecsapás utolsó találatát Klivinyi Kinga bejátszásából Kisfaludy Anett szerezte. Lányaink legközelebb szombaton az Issy Paris Hand otthonában lépnek pályára az EHF-Kupa küzdelmeiben, míg a bajnokság december 30-án Kisvárdán folytatódik csapatunk számára. Hajrá ÉRD!