Közel a bajnoki cím!

A juniorokra épülő NBII-es felnőtt csapatunk olyan tettet vihet véghez, mely még a csapat történetében soha nem sikerült, bajnok lehet az NBII-ben. Ehhez a legfontosabb mérkőzést könnyedén, nagy fölénnyel nyerte meg csapatunk. A Kovács Grétával, Buzsáki Nikolettel megerősített NBII-es felnőtt a Gyömrő VSK ellen sorsdöntő mérkőzésre készült, hiszen győzelem esetén jobb egymás elleni mérleggel várhatnák az utolsó két fordulót a mieink. Nem indult könnyedén a találkozó, de a jó védekezés alapot jelentett a gyorsindulásokból szerzett könnyű góloknak, amivel már a szünetre komoly előnyt sikerült kidolgozni. A második félidő még egyértelműbbé tette az erőviszonyokat, Németh Helga mindenkinek lehetőséget adhatott, az érdi szurkolók pedig kiszámolták a hitehagyott ellenfelet. Németh Helga vezetőedző értékelése Sokat jelentett a csapatnak a felépülő Kamuti Réka és Kovács Gréta jelenléte, így magabiztosan, a második félidőben már jó hangulatban kézilabdázva tudtuk hozni ezt a nagyon fontos mérkőzést. Az eredmény arra jogosít fel, de egyben kötelez is minket, hogy az utolsó két találkozón is teljes erőbedobással küzdjünk, hogy megszerezzük a bajnoki címet.
A hétvége eredményei, házi góllövőlistánk Idegenben nem sikerült megismételni a bravúrt, vereséggel kezdtük a felsőházi rájátszást. NBII-es csapatunk mindkét korosztályban győzött idegenben. Az alapszakasz végeredményének megfelelően, a két zöld-fehér csapat győzelemmel kezdett hazai pályán a rájátszásban. Míg a Győr-Vác párharc az ETO BL elődöntős szereplése miatt csak április 16-án folytatódik, Érden szombaton kerül sor a második mérkőzésre. Visszatekintés a mérkőzésre Mérkőzés beszámoló - Vezet a Fradi az elődöntőben A NBI Női Felnőtt elődöntőben: 2013. április 2. Kedd | Győri Audi ETO KC - Váci NKSE 39-16 (19-6) A párharc állása: 1-0 2013. április 6. Szombat | FTC-Rail Cargo Hungaria - ÉTV-Érdi VSE 31-23 (13-10) A párharc állása: 1-0 ÉTV-Érdi VSE góllövőlista Magyarázat: J - Játszott mérkőzés D - Dobott gól O - Otthon I - Idegenben R - Rájátszásban 2P - Kétperces büntetés Góllövőlista 0407 A hétvége érdi mérkőzései 2013. április 5. Péntek Erima Országos Gyermekbajnokság Országos Elődöntő U14 - Csoportmérkőzések Dorogi ESE - ÉTV-Érdi VSE U14 14-10 (7-9) ÉTV-Érdi VSE U14 - Gödöllői Sportegyesület 12-30 (4-20) 2013. április 6. Szombat Erima Országos Gyermekbajnokság Országos Elődöntő U14 - Helyosztó ÉTV-Érdi VSE U14 - Veszprém Barabás KC 26-18 (15-6) BP Leány Gy 2000 | ÉTV-Érdi VSE U12 - FSZSE 14-5 (7-2) NBII Junior | Dunaújvárosi AC - ÉTV-Érdi VSE 17-41 (7-18) NBI Női Felnőtt Elődöntő | FTC-Rail Cargo Hungaria - ÉTV-Érdi VSE 31-23 (13-10) BP Leány Gy 2000 | ÉTV-Érdi VSE U11 - Angyalföldi SI 11-18 (4-8) NBII Felnőtt | Dunaújvárosi AC - ÉTV-Érdi VSE 17-30 (10-14) BP Leány Gy 2000 | ÉTV-Érdi VSE U11 - FTC 2. 8-32 (2-15) 2013. április 7. Vasárnap Budapesti - Női I. osztály | FSZSE - Érdi VSE IV. 26-29 (11-14) BP Leány Gy 1998 | Csepeli KSE - ÉTV-Érdi VSE U14 18-21 (7-10)