Junior győzelem a Kispest NKK ellen

A bajnokság huszonharmadik mérkőzésén junior együttesünk 29:40-re nyert a Kispest NKK együttese ellen a Batthyány Tornacsarnokban.

A mérkőzésen Plesztovits Alexa jutatta vezetéshez csapatunkat, majd beállónk büntetőből is eredményes volt, míg Bernát Dorina a szélről alakította 1:3-ra az állást. A folytatásban Márczy Tekla, Czirják Orsolya és Illés Virág növelte góljaink számát, így a 10. percben 2:6-ra vezettünk. A játékrész közepén Zsigmund Emese kapuját nyolc minutum alatt egyszer tudta bevenni a Kispest, míg lányaink hétszer voltak eredményesek, mellyel 7:15-re növeltük vezetésünket. A félidő hajrájában Domokos Dalma lőtte két egymást követő gólunkat, így a szünetre 12:21-es állásnál vonultak a csapatok. A fordulás után Plesztovits Alexa és Reizinger Sára növelte találataink számát, majd Németh Patrícia és Bernát Dorina is a hálóba talált (15:27). A játékrész közepén Bernát Dorina a szélről, Reizinger Sára átlövésből, Márczy Tekla pedig betörés után jegyzett gólt, így a mérkőzés utolsó tíz percéhez érkezve tizenhat góllal vezettünk (19:35). A hajrában közelebb zárkózott a Kispest, de az utolsó percekben Reizinger Sára és Illés Virág két-két találata 29:40-es győzelmet jelentett csapatunk számára. Gratulálunk a győzelemhez!