Junior győzelem a Békéscsaba ellen

A bajnokság huszadik mérkőzésén junior együttesünk 32:27-es győzelmet ért el az EUbility Group-Békéscsabai ENKSE ellen az ÉRD Arénában.

A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, hiszen Márczy Tekla két találata ellenében a vendégek ötször voltak eredményesek (2:5). Az első negyedóra végére Bernát Dorina és Plesztovits Alexa góljaival csökkentettük hátrányunkat, miközben Zsigmund Emese büntetőt hárított. A 19. percben Németh Patrícia átlövésből vette be a kaput, kiegyenlítve az állást, majd a vezetést négy minutummal később Márczy Tekla találatával vettük át (11:10). A félidő hajrájában fordított a Békéscsaba (14:15), de a fordulás után hét perc alatt egy gólt kaptunk, míg Illés Virág és Márczy Tekla két-két ízben volt eredményes, mellyel újra nálunk volt az előny (18:16). A fordulatos mérkőzésen Ágoston Nóra és Domokos Dalma találatai ellenére újra fordított ellenfelünk, de az utolsó tíz percéhez érkezve Illés Virág és Németh Patrícia is eredményes volt, így visszavettük a vezetést, melyet a találkozó hátralévő részében már ki sem adtunk a kezünkből (25:23). A hajrában Márczy Tekla és Plesztovits Alexa növelte góljaink számát a 32:27-re megnyert mérkőzésen. Gratulálunk a győzelemhez!