Győzelem az EHF-Kupa első felvonásán

Felnőtt csapatunk idei első nemzetközi mérkőzésén 31:21-es győzelmet ért el az Issy Paris hand együttese ellen, így a 3. selejtezőkör visszavágóját tízgólos előnnyel kezdhetik lányaink.

Csapatunk 2017/2018-as első nemzetközi találatát Katarina Krpez Slezak szerezte indításból, majd Andjela Bulatovic rendezetlen védelem, Klivinyi Kinga pedig felállt fal ellen vette be a vendégek kapuját. Szerb jobbszélsőnk és montenegrói irányítónk újabb találataival növeltük előnyünket, hiszen jól záró védőfalunk mögött Janurik Kinga több remek védést is bemutatott, melynek köszönhetően a tizenharmadik minutumban kapta a második gólját (8:2). A következő percekben átlövőink, Mireya González Álvarez és Mariama Signaté lövései találtak utat a hálóba, míg Tóth Gabriella talpról eleresztett lövése növelte góljaink számát. A 18:8-as félidei állás után négy egymást követő találatot is lányaink jegyeztek, mellyel tizennégy gólos előnyre tettünk szert. A második játékrész közepén Julie Foggea már a második párizsi hétméterest hárított, ennek ellenére kilenc gólra zárkózott az Issy Paris (26:17). A hajrára fordulva Jamina Roberts triplázott, svéd balátlövőnk lerohanásból és felállt fal ellen is eredményes volt, míg a 31:21-es végeredményt Szabó Laura hétméterese állította be.

ÉRD EHF-Kupa góllövőlista

Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

A hét közepén serdülő 3. osztályú lányaink a Vecsés SE otthonából hoztak el egy pontot, míg szombaton ifjúsági 3. osztályú csapatunk Kecelen nyert. A hét utosló napján ifjúsági és serdülő I. osztályú csapatunk sem bírt a Kozármisleny korosztályos együtteseivel, U10 lányinknak nem sikerült a pontszerzés a hétvégi fordulókban. Bp. I.o. felnőtt együttesünk az FSZSE, Pest megye felnőtt csapatunk a Budai Farkasok ellen tudott nyerni a hétvégén.