Fájó vereség a Balaton partján

Szoros mérkőzésen csapatunk 24:23-as vereséget szenvedett a Siófok KC-Galerius Fürdő otthonában.    Már a 2. fordulóban nehéz mérkőzés várt ránk, hiszen a Siófok KC vendégei voltunk. A mérkőzés elején egy-egy góllal vezettünk, de a hazaiak mindig egyenlíteni tudtak. A 14. percben vezetett először a hazai csapat (6:5), ráadásul három siófoki gól ellenében csak Kovács Anna talált be, így a 17. percben 9:6 állt az eredményjelzőn. Klivinyi Kinga egymás utáni két gólját Szekeres Klára találata követte, ezzel a szünet előtt három perccel döntetlen volt az állás, de a félidőben 14:12-re vezetett a Siófok KC.  A második játékrész elején újfent egyenlítettünk, de kilenc percen keresztül nem szereztünk gólt, így a 44. percben három góllal vezetett a Siófok KC. Ogunytoye Viktória Orbán Annamária két ziccerét is hárította, Triscsuk Krisztina és Katarina Krpez pedig nem hibázott, így felzárkóztunk egy gólra (18:17). A mérkőzés utolsó percében Szekeres Klára góljával már csak egy góllal vezettek a hazaiak. Egyenlíteni azonban sajnos nem sikerült, így 24:23-as vereséget szenvedtünk.
Vasárnap hajnali 3.30-kor elhunyt a magyar női kézilabda-válogatott volt szövetségi kapitánya. A 48 éves Böhn egy éve, tavaly február óta küzdött a leukémiával, kemoterápiás kezeléseket, csontvelőátültetést kapott. Úgy tűnt, javul a norvég szakember állapota, amikor december 23-án az orvosok közölték vele, hogy betegsége gyógyíthatatlan.