Egy pontot szereztünk az MTK otthonában

Csapatunk a K&H női kézilabda liga 19. fordulójában 25:25-ös döntetlent játszott az MTK Budapesttel.

A mérkőzésen a hazaiak szereztek vezetést, majd a Klivinyi Kinga által kiharcolt hétméterest Katarina Krpez Slezak értékesítette, míg a 6. percben szerb jobbszélsőnk lerohanás végén alakította 2:2-re az állást. Két hazai gólra egy percen belül előbb Klivinyi Kinga felállt fal ellen növelte találataink számát, majd szerb jobbszélsőnk Janurik Kinga indításából lőtt a kapuba (4:4). A vezetést nem tudtuk átvenni, hiába talált Kisfaludy Anett és Mireya González Álvarez is a hálóba, védekezésben nem tudtuk megállítani a kék-fehér támadásokat, így az első negyedóra végén 9:6 állt az eredményjelzőn. Katarina Krpez Slezak akcióból és büntetőből is faragta hátrányunkat, majd Kiss Nikolett és Mariama Signaté átlövésből volt eredményes, de egyenlítenünk nem sikerült (12:11). A féldiő utolsó négy percében hat találat is született, melyből kettőt szerzett csapatunk Andjela Bulatovic és Klivinyi Kinga révén, így a szünetre 16:13-as állásnál vonultak a csapatok.

A fordulás után Klivinyi Kinga átlövésből egyszer, míg Fekete Bozsana szélről kétszer volt eredményes, mellyel újra egy gólra közelítettük meg az MTK-t. Ezt követően Kiss Nikolett a szaggatottról, Kisfaludy Anett pedig beállóból talált be, míg az egyenlítés Katarina Krpez Slezak indítás után szerzett góljával sikerült a 39. percben (19:19). 20:20 után két fővárosi találat született, de ezután kilenc percig érintetlen maradt Janurik Kinga kapuja, miközben Gridnyeva Szvetlana büntetőt hárított, így Kiss Nikolett, Barján Bianka és Mireya González Álvarez találataival a hajrára előnnyel érkeztünk (22:23). Azonban a hazaiak visszavették a vezetést, de a mérkőzés utolsó két percére fordulva Larissa Araújo és Barján Bianka góljaival 24:25-re vezettünk. Az utolsó minutumhoz érkezve egyenlített az MTK, majd a hazaiak támadhattak is a győzelemért, de egy labdaszerzés után lányaink is megszerezhették volna a két pontot, de Larissa Araújo ejtése a kapufán csattant, így végül maradt a 25:25-ös végeredmény. Lányaink legközelebb szombaton 18:00-tól lépnek pályára az EUbility Group-Békéscsabai ENKSE ellen. A mérkőzésre jegyek kaphatóak az ÉRD Aréna jegypénztárában, és online az ÉRD Aréna weboldalán!