Egy győzelem, egy vereség

Felnőtt csapatunk szerdán 14:33-ra nyert a Szeged KKSE ellen a Magyar Kupa 4. fordulójában, mellyel bejutottunk a legjobb hat együttes közé, míg három nappal később az EHF-Kupa C-csoportjának első körében 27:24-es vereséget szenvedtünk a Rostov-Don otthonában.

A 2017-es esztendő első találkozóján a Magyar Kupa 4. fordulójában Szegeden lépett pályára együttesünk. A találkozón Katarina Krpez Slezak szerezte első két találatunkat, majd Kisfaludy Anett beállóból vette be a hazai kaput. Janurik Kinga több nagyszerű védésének is köszönhetően a 19. percig két szegedi találat született, míg lányaink ez idő alatt tizenegyszer voltak eredményesek (2:11).  A félidő utolsó perceiben Szabó Laura  jegyzett gólt beállóból, így 6:16-os vezetésnél vonulhattunk a szünetre. A fordulás után a hazaiak két találatára szerb jobbszélsőnk, Katarina Krpez Slezak válaszolt kétszer, majd Gridnyeva Szvetlana kapuja maradt hat percig érintetlen, míg lányaink zsinórban öt gólt szereztek, így negyven perc elteltével 8:22 volt az állás. Két minutummal később Zeljana Stojak kapott lehetőséget első érdi mérkőzésén, és három szép védéssel mutatkozott be csapatunkban. A mérkőzés hajrában Klivinyi Kinga négy perc alatt háromszor volt eredményes, míg a 14:33-as végeredményt Fekete Bozsana állította be. Győzelmével együttesünk bejutott a Magyar Kupa legjobb hat csapata közé. A Magyar Kupa 5. fordulójának sorsolására január 10-én kerül sor.

ÉRD Magyar Kupa góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

Három nappal a Szeged KKSE elleni EHF-Kupa mérkőzést követően az EHF-Kupa C-csoportjának első fordulójában a Rostov-Don otthonában léptünk pályára. A találkozón csapatunk első találatát Klivinyi Kinga szerezte átlövésből, majd majd Mireya González Álvarez bejátszását Kisfaludy Anett pattintotta a kapuba, 3:2-re alakítva az állást. 7:7-ig fej-fej mellett haladt a két együttes, ezt követően azonban pontatlan támadásbefejezéseinket kihasználva hét perc alatt kilencszer volt eredményes ellenfelünk, míg lányaink Larissa Araújó és Mireya González Álvarez révén két gólt lőttek (16:9). Azonban a félidő utolsó hét percében érintetlen maradt Janurik Kinga hálója, így Mariama Signaté és Mireya González Álvarez találataival 16:11-es állásnál ért véget az első harminc perc. A fordulás után Szabó Laura és Mireya González Álvarez egymás után talált a kapuba, mellyel 17:14-re zárkóztunk. A folytatásban ellenfelünk növelni tudta előnyét (23:15), de Katarina Krpez Slezak, majd Klivinyi Kinga is triplázott, védőfalunk pedig Janurik Kingával egy gólt engedélyezett a hazaiaknak, így a mérkőzés utolsó kilenc percére fordulva 26:22 volt az állás. A hajrában Katarina Krpez Slezak és Barján Bianka találataira is volt válasza a Rostovnak, így 27:24-es végeredménnyel zárult csapatunk első EHF-Kupa csoportmérkőzése.

ÉRD EHF-Kupa góllövőlista

NB I-es utánpótlás csapataink a Kispest NKK ellen léptek pályára a hétvégén. Ifjúsági együttesünk szoros csatában maradt alul, míg junior lányaink 35:21-es győzelmet értek el. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk nem bírt a NEKA-val, míg U11-es együttesünk mindkét hétvégi mérkőzésén nyerni tudott. U13-as és U11-es lányaink Eperjesen vettek részt nemzetközi felkészülési tornán. U13-as csapatunk 4., míg U11-es együttesünk az 5. helyen végzett. Gratulálunk a győzelmekhez!