Búcsúztunk az EHF Kupától

Annak ellenére, hogy a hazaiak kapusa, Chana Masson az első néhány percben három védést is bemutatott, az ÉRD 4–2-re vezetett a Storhamar vendégeként, ám hiába a remek támadójáték, a norvégok a tizenkettedik percben megfordították a meccset (6–5). Ezt követően az ÉRD tartotta az iramot, de amikor először vezettek kettővel a skandinávok, akkor Szabó Edina magához hívta övéit. Hiába lőtt három szép gólt is Coralie Lassource, Heidi Løkéék 14–10-re léptek meg.

A játékrész hajrájában számos labdát szerzett védekezésben az ÉRD, előnyét azonban nem tudta kihasználni, hiszen Chana Masson tíz hárítással hozta le a félidőt, így 15–12-es hazai előnnyel fordultak a felek.

A második harminc percet két gyors góllal és két védéssel kezdte a Storhamar. 17–12 után ugyan Julie Foggea is védett egyet, de az érdiek támadásban eladott labdáit megbosszulta a dinamikusan játszó norvég csapat, így Tóth Gabrielláék egyre távolabb kerültek a továbbjutástól…

Szabó Edina gyors időkérését követően védekezést váltottak az érdiek, akik emberfogással Bettina Riegelhuthot próbálták semlegesíteni, de ez sem vezetett eredményre. Amíg Chana Masson sorra mutatta be a védéseket, addig a túloldalon elvétve találkoztak a labdával az érdi kapusok…

A játékrész derekán valamelyest feljavult az érdi védekezés, s ismét úgy tűnt, „látótávon belülre” kerül az ÉRD. Sőt, az 54. percben Szabó Laurának köszönhetően 28–25-re zárkózott, mivel az érdi kapuba visszaálló Janurik Kinga rögtön négy védéssel folytatta, így a hajrában még a hosszabbítás is benne lógott a levegőben, de ahelyett, hogy az ÉRD feljött volna egy gólra, Kristin Venn lerohanásgólja és Jelena Lavko rontott lövése után a Storhamar ismét eredményes volt, így 30–26-nál eldőlt, ráadás biztosan nem lesz, s az ÉRD-nek a hátralévő két és fél percet legalább négy góllal meg kell nyernie, de ez nem sikerült. A 32–27-es vereséggel az ÉRD 60–56-os összesítéssel búcsúzott a nemzetközi porondtól.

Női kézilabda EHF-Kupa, 3. selejtezőkör, 2. mérkőzés
Storhamar (norvég) – ÉRD 32–27 (15–12)
Hamar, Boligpartner Aréna, 1403 néző, v: Capoccia, Jucker (svájciak)

STORHAMAR: MASSON – Venn 4, B. RIEGELHUTH 9 (3), ENKERUD 5, LØKE 7 (1), Nestaker 3, Juhász
Csere: Lidén (kapus), Fredriksson, Aambakk 4
Edző: Arne Senstad

ÉRD: Janurik – Krpež-Šlezák 6 (4), Kiss N. 3, Tóth G. 2, Szabó L. 2, Jeřábková1, C. LASSOURCE 5
Csere: Foggea (kapus), Kovačević 3, Lavko 5, Simon A., Schatzl Natalie
Edző: Szabó Edina

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4. 12. p.: 6–5. 18. p.: 8–8. 25. p.: 14–10. 34. p.: 19–12. 40. p.: 22–17.48. p.: 25–21. 54. p.: 28–25.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4
Továbbjutott: a Storhamar 61–56-os összesítéssel

Forrás: ÉrdMost.hu