Az akarat diadala

A kemény védekezés győzelmet hozott a junioroknak. Félidőben vezettünk, majd a hajrában hátrányból állt fel a csapat!

Az első percekben azt hihette az ellenfél, hogy sima győzelmet szerez ÉRD-en, 3:0-val kezdett a vendégcsapat. A félidő derekán sikerült ledolgozni a hátrányt és fordítani (9:8). Nick Viktória és Takács Kitti gólerős játéka, valamint az érdi kapusok jó teljesítménye lendítette előre a csapatot. Harcosan, erőszakosan védekezettt az ÉRD, megállítva a debrecenieket, akik többször passzívig támadtak. A szünetig három góllal sikerült ellépni.

A vendégek nem adták fel és ugyanúgy kezdték a második félidőt, ahogy a találkozót. Egy 6:1-es sorozattal 19:21-re fordított a loki tizenegy perc alatt. A lányoknak azonban sikerült összeszedniük magukat, újra voltak eredményes befejezések és kivédekezett támadások. Az ötvenedik percben sikerült egyenlíteni, erre azonban még volt válasza a DVSC-nek, 23:25-nél ők álltak közelebb a győzelemhez. Ezt öt zsinórban lőtt ÉRD gól követte, közben hetest is hárított kapusunk. A következő vendéggól már az utolsó percben született és csak a szépítéshez volt elég. Juniorjaink így remek győzelmet arattak, bizonyítva, hogy képesek egymásért és önmagukért harcolva kézilabdázni.