Átgázolt a Fradi az ÉRD-en

Az előzetes várakozásoknak megfelelő, könnyed 42–19-es győzelmet aratott az ÉRD vendégeként a női kézilabda NB I 18. fordulójából elhalasztott mérkőzés pótlásán a bajnoki címre hajtó FTC-Rail Cargo Hungaria. Horváth Roland több játékosát pihentette a május 22-i Alba Fehérvár elleni mérkőzés előtt.

Május elején nem mindennapi, kilencgólos győzelmet aratott a Győr ellen az FTC, ezzel Elek Gáborék lépéselőnybe kerültek a Rába-partiakkal szemben a bajnoki címért folyó versenyfutásban. A fővárosi zöld-fehéreken ugyan a Magyar Kupában revánsot vett a Győr, de a bajnokságot azzal a lendülettel folytatták, ahol abbahagyták.

Érden is a favorit FTC szerzett vezetést Emily Bölk révén és az első percekben kétszer is emberhátrányba kerülő házigazda helyzetét kihasználták a vendégek, akik 2–2 után ritmust váltottak és a 10. percben már 10–3-ra vezettek.

Hiába Györkös Rebeka védései az érdi kapuban, az FTC védekezését nehezen törték meg a hazaiak, miközben hibáikból építkezett a Fradi, amely már a 19. percben 10 góllal, 16–6-ra vezetett. Sőt, a szünetig egy újabb hatgólos sorozattal egészen 23–8-ig növelte előnyét.

Igaz, a félidő második felében Horváth Roland több kulcsjátékosát, Fekete Bozsanát és Kiss-Walfisch Mercédeszt is pihentette a május 22-i, Alba Fehérvár KC elleni - szintén hazai - mérkőzés előtt.

A második játékrész elején úgy tűnt, az ÉRD közelebb tud zárkózni, de ez csak addig volt igaz, amíg az FTC is “megérkezett” a második félidőbe, hiszen a 40. percre már 30–11-re növelték előnyüket Elek Gáborék.

Ezután pár percre megakadt az FTC gépezete, de Kovács Anették elsősorban Janurik Kinga remek védéseinek köszönhetően nem engedték közelebb az érdieket és az utolsó 10 percre már 25 gólos hátránnyal érkeztek (12–37).

Az FTC végül végig vezetve aratott magabiztos, 42–19-es győzelmet és újabb lépést tett afelé, hogy elhódítsa a Győr elől a bajnoki trófeát.

Posted by ÉRD Handball on Wednesday, May 19, 2021

Az ÉRD legközelebb május 22-én, 16 órakor az Alba Fehérvárt, május 26-án, szintén 16 órakor - az idény utolsó hazai mérkőzésén - pedig a Szombathelyi KKA-t látja vendégül az ÉRD Arénában.

Női kézilabda NB I, 18. fordulóból pótolt mérkőzés
ÉRD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 19–42 (8–23)
Érd, 600 néző. V.: Marton Zs., Szabó E.
ÉRD: Györkös – Király R., Mód 1, Szabó K. 6 (2), Sztankovics, Kiss-Walfisch 4, Fekete B.
Csere: Győrffy (kapus), Horváth D., Abilda 3, Paróczy 2 (1), Landi 1, Kóka 1, Csáki 1
Edző: Horváth Roland
FTC: JANURIK – MALESTEIN 7 (2), Stolle 2, Szucsánszki, Behnke, E. BÖLK 5, MÁRTON G. 5
Csere: Bíró B. (kapus), Csiszár-Szekeres, Klujber 6 (2), Háfra N. 2, Tóth N. 2, Kisfaludy 3, Schatzl Nadine 2, Kovács Anett 5, Pásztor N. 3
Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 10. p.: 3–10. 19. p.: 6–16. 25. p.: 7–18. 37. p.: 10–25. 47. p.: 12–32. 52. p.: 13–39.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4

Forrás: erdmost.hu Domonkos Bálint