Visszapillantó

A forduló eredményei, a bajnokság állása, házi góllövőlistánk Lezárult egy hosszú, mérkőzésekkel teli szakasz, lélegzetvételnyi szünet után, az alapszakasz meccse következik. Újabb magabiztos győzelmünkkel biztossá vált, hogy harmadikként utazunk Vácra. A negyedik is meg van a sorban, ami a hazai mérkőzéseket illeti. A Debrecen, a Kiskunhalas és a Siófok után, a Békéscsaba is tíz gól feletti vereséggel távozott Érdről. Megint volt bemutatkozó a csapatban, Oláh Nóra góllal tette emlékezetessé saját maga számára első NBI-es mérkőzését. Hasonló forgatókönyv szerint zajlott a mérkőzés, mint a Siófok elleni. Nem volt kiemelkedő egyéni teljesítmény - csapatként, a kézilabda minden elemében az ellenfél fölé nőttünk, mindenki hozzátett a sikerhez, így nem is lehetett kérdés a győzelmünk. Nem történt meglepetés a bajnokság 17. fordulójában. Idegenben is magabiztosan nyert a Ferencváros, hazai pályán a Győr. A Dunaújváros tavaszi remeklése most már szinte biztos középházi tagságot jelent számukra, a Veszprémet győzték le hazai pályán. A mezőny első feléhez tartozó Kiskunhalas hazai pályán győzött, a Fehérvár pedig siófoki győzelmével feljött a 6. helyre. NB1 Alapszakasz 17. forduló programja 2013. február 6. Szerda 18:00 Debrecen - FTC 24-30 (12-15) 2013. február 6. Szerda 18:45 Győr - Vác 32-15 (11-4) 2013. február 8. Péntek 18:00 Dunaújváros - Veszprém 31-25 (20-11) 2013. február 9. Szombat 18:00 Siófok - Fehérvár 25-28 (12-16) 2013. február 9. Szombat 18:00 Kiskunhalas - BSE 35-23 (20-10) 2013. február 9. Szombat 18:00 ÉTV-Érdi VSE - Budapest Bank-Békéscsabai ENKSE 30-17 (12-9) Mérkőzés beszámoló - A Békéscsaba sem úszta meg tíz alatt Galéria Videós összefoglaló Oláh Nóra hazatért - bemutatkozó interjú a mérkőzést követően Hajrá, Érd! Hajrá, ÉTV-Érdi VSE!