Továbbjutás az EHF-Kupában

Felnőtt csapatunk az előző hét utolsó napján 26:29-es győzelmet aratott az Issy Paris Hand otthonában, így kettős győzelemmel, 59:52-es összesített gólkülönbséggel jutott az EHF-Kupa harmadik selejtezőkörébe.

Egy héttel az ÉRD Arénában elért 30:26-os győzelmünk után az EHF-Kupa második selejtezőkörének visszavágóján Párizsban lépett pályára csapatunk. Első támadásunkból Mireya González Álverez juttatta vezetéshez csapatunkat, majd a gólgazdag első tíz perc után Katarina Krpez Slezak találatával 5:7 volt az állás. A folytatásban kétgólos előnyünket egészen a játékrész utolsó négy percéig őriztük (13:15). A 15:16-os félidő után a 35. percben előbb egyenlített ellenfelünk, majd a vezetést is átvette, de Katarina Krpez Slezak két találatával két minutummal később már ismét lányainknál volt az előny (19:20). Két szélsőnk, Katarina Krpez Slezak és Larissa Araújó szerezte egymást követő négy gólunkat, mellyel 22:24 állt az eredményjelzőn. Vezetésünket a mérkőzés végéig még egy találattal növeltük (26:29), így lányaink kettős győzelemmel, 59:52-es összesített gólkülönbséggel jutottak az EHF-Kupa harmadik selejtezőkörébe.

ÉRD EHF-Kupa góllövőlista

A héten egyedül OSB csapatunk lépett pályára a bajnokság küzdelmeiben, de serdülő lányaink nem bírtak a Szigetszentmiklós NKSE együttesével. Szombaton az ÉRD Arénában rendezett utánpótlás felkészülési tornán junior csapatunk a Budaörs ellen három góllal nyert, míg a Mosonmagyaróvárral döntetlenre végzett. Ifjúsági együttesünk a Mosonmagyaróvár korosztályos csapatával mérkőzött meg kétszer, egy döntetlen és egy vereség lett a mérkőzések egyenlege.