Legjobb hat között a Magyar Kupában

Csapatunk a Magyar Kupa 4. fordulójában 14:33-re nyert a Szeged KKSE otthonában, így továbbjutottunk a következő körbe a kupasorozatban.

A Magyar Kupa 3. fordulójában a Budaörs ellen sikerrel megvívott mérkőzés után a negyedik körben a Szeged KKSE otthonában léptünk pályára. A találkozón Katarina Krpez Slezak lerohanás végén talált a kapuba, vezetéshez juttatva csapatunkat. Szerb jobbszélsőnk és Kisfaludy Anett gólját követően ellenfelünk az ötödik percben volt először eredményes (1:3). A 10. percben Mariama Signaté átlövésből, majd Katarina Krpez Slezak szélről talált a kapuba, hatgólosra növelve előnyünket (2:8). Janurik Kinga több nagyszerű védésének is köszönhetően kilenc percig érintetlen maradt kapunk, ezalatt lányaink három gólt szereztek (2:11). A játékrész utolsó harmadára fordulva Szabó Laura értékesített két hétméterest, majd Yulia Khavroninina alakította 6:14-re az állást. A félidő utolsó perceiben Szabó Laura két akciógólt jegyzett Barján Bianka és Larissa Araújó bejátszásából, így végül 6:16-os vezetésnél vonulhattunk a szünetre.
A fordulás után Katarina Krpez Slezak válaszolt két ízben a hazaiak két találatára, majd Gridnyeva Szvetlana kapuja maradt hat percig érintetlen (8:22). A folytatásban lányaink zsinórban öt gólt szereztek, Katarina Krpez Slezak és Larissa Araújó indításból, Gulyás Vanda beállóból, Andjela Bulatovic betörésből, Klivinyi Kinga pedig átlövésből vette be a hazaiak kapuját, így negyven perc elteltével 8:22 volt az állás. Két minutummal később Zeljana Stojak kapott lehetőséget első érdi mérkőzésén, és hálóőrünk három szép védéssel mutatkozott be csapatunkban. A találkozó utolsó negyedórájára fordulva Vajda Luca szerzett labdát, majd lőtt belőle gólt (9:26). A hajrában Klivinyi Kinga négy perc alatt háromszor volt eredményes, míg a 14:33-as végeredményt Fekete Bozsana állította be. A Magyar Kupa 5. fordulójának sorsolására január 10-én kerül sor. Lányaink legközelebb négy nap múlva az EHF-Kupa csoportkörének első fordulójában a Rostov-Don otthonában lépnek pályára.