Küzdelmes mérkőzéssel jutottunk a négyes döntőbe

Felnőtt csapatunk a GVM Europe-Vác ellen elért 26:25-ös győzelmével bejutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

A nagy téttel bíró találkozón a vendégek szereztek vezetést, melyre Mariama Signaté két, illetve Andjela Bulatovic egy találatával válaszoltunk (3:1). Az első tíz minutum végére a Vác visszavette az előnyét, de 4:0-ás sorozatunkkal a 13. percben 8:5 állt az ÉRD Aréna eredményjelzőjén. A következő percekben Krpez Slezák Katarina és Mariama Signaté találataival tartottuk vezetésünket, de a félidő hajrájára egyenlített a Vác. Az utolsó percekben jobbszélsőnk előbb a büntetővonalról, majd akcióból is eredményes volt, így a szünetben 15:13-ra vezettünk.

A fordulás után balkezeseink, Kiss Nikolett és Krpez Slezák Katarina jegyezték újjabb találatainkat, míg jól záró védelmünk mögött az ezúttal is kiválóan védő Janurik Kinga kapuja hét percig érintetlen maradt (18:13). Tovább azonban nem tudtuk növelni előnyünket, sőt a vendégek két gólra zárkóztak. A folytatásban magyar válogatott jobbátlövőnk és Kisfaludy Anett volt eredményes, de ennek ellenére a vendégek 20:20-nál ismét egyenlítettek. Gávai Szonja találatával visszavettük a vezetést, amit Kiss Nikolett duplázott meg átlövésből, de az utolsó kilenc percre hátrányban érkeztünk (22:23). Tóth Gabriella egymást követő három góljával fordítottunk, az utolsó két percet azonban váci továbbjutást jelentő döntetlennél kezdtük. Szabó Edina időkérése után Tóth Gabriella bejátszását Kisfaludy Anett váltotta gólra, végül egy kivédekezett váci támadást követően lányaink ünnepelték körtánccal a négyes döntőbe jutást. Csapatunk legközelebb február 17-én, szombaton lép pályára a K&H női kézilabda liga küzdelmeiben Békéscsabán.