Kilenccel volt jobb a Győr

A csodára tovább kell várni, már az első félidőben hat gól volt a különség, a kevés gólos második játékrészben ez még tovább nőtt A listavezető fogadta a címvédőt, ha innen nézzük rangadót rendeztek Érden. A várakozás mindenesetre nagy volt, minden jegy elfogyott már órákkal a kezdés előtt. A kézilabda szakosztály alapítója, a 70 éves Kovács Károly dobta az ünnepélyes kezdődobást. Álomszerűen, 3-0-val kezdtük a mérkőzést, három percig nem lőtt gólt a fehér mezes győri csapat. Ez leginkább a játékvezetőket „bosszantotta”, akik lányos zavarukban azt hihették, hogy az ETO játszik hazai pályán, megtámogatták a rajtnál beragadó bajnokot. Előbb Szekeres kiállításából egyenlített a Győr, majd Kisfaludy kettőpercesénél a vezetést is átvette az ellenfél (4-7). Teljes létszámban nem volt fölényben Ambros Martín együttese, jól játszottuk meg a falban lévő embereinket, amivel az első negyedóra végére felzárkóztunk egy gólra. Egyenlíteni nem tudtunk, gyorsindulásokkal és Löke gólokkal építette előnyét a Győr. Szabó Edina szinte folyamatosan számon kérte a játékvezetők ítéleteit, akiknek ténykedése mindkét vezetőedzőt joggal dühítette. Lunde egyre többször védte az érdi próbálkozásokat, így 7 góllal meglépett a vendégcsapat. A komoly különbséget a norvég hálóőr mellett, a védekezési hibáink okozták, alig-alig tudtunk megállítani győri támadást. Ahogyan az első játékrészben, most is mi kezdtünk jobban, hamar négy gólra felzárkóztunk, de egy perccel később már ismét hét gól volt az érdi hátrány. Harcoltunk, de az erős győri fallal szemben nehezen találtunk réseket, ráadásul ziccereket is rontottunk. Több gyorsindulást is elrontott az átrohanó ETO, így nem nőtt tovább a különbség a 40. percig. Ebben a félidőben már nem tudtuk olyan hatékonyan játékba kapcsolni a beállóst, a magabiztos előny birtokában Ambros Martín kedvére gyakoroltathatta támadási variációit a BL-re készülés jegyében. Feljavuló védekezésünkkel több ízben passzívig támadott az ellenfél, így tíz perccel a vége előtt hat góllal vezetett „csupán” a BL ezüstérmese. Elez hatalmas átlövés gólokat ragasztott a hosszú felsőbe, Koren viszont szinte tehetetlen volt Lunde-val szemben, így őt Balog váltotta jobbszélen. Öt perc alatt, a hat gólból lett tíz közte, a vendég edző pedig szinte sort cserélt, aki elutazott Érdre és bevethető volt, az pályára is lépett. Hornyák Dóra megszerezte első győri gólját, kimaradt Kovacsics időntúli hetese, így a végén megúsztuk tíz alatt. Csak időnként tudtunk partnerei lenni a győrieknek, akik jó iramú mérkőzésen könnyedén nyertek Érden. A második félidőben mindkét oldalon sok volt a hiba és már nem volt olyan magas a tempó, inkább a védelmek jeleskedtek. A szeptemberi öt mérkőzésünkön hét pontot szeretünk, két hét múlva, az EHF-kupa két mérkőzésével folytatódik a program.