Ifjúsági vereség az Elektromos Sportcsarnokban

A bajnokság tizenkilencedik mérkőzésén ifjúsági együttesünk 30:26-os vereséget szenvedett az MTK Budapest otthonában.

A mérkőzésen Kincses Janka szerezte első találatunkat, majd Király Réka a szélről alakította 3:2-re az állást. Jobbszélsőnk büntetőből és akcióból növelte góljaink számát, de a hazaiak így is 8:4-es előnyre tettek szert az első tíz perc végére. A folytatásban Landi Gabriella jegyezte következő két találatunkat, melyre büntetőből háromszor válaszolt az MTK (11:6). A félidő utolsó harmadára fordulva zsinórban négyszer voltunk eredményesek, Landi Gabriella kétszer büntetőből, Kincses Janka és Kóka Mariann pedig egyszer-egyszer akcióból lőtt a kapuba (12:10). A 14:12-es szünetbeli eredmény után a kék-fehérek kezdték jobban a második játékrészt, de Landi Gabriella újabb akció, valamint hétméteresgóljával, és Kóka Mariann átlövésből szerzett találatával visszaállítottuk a kétgólos különbséget (18:16). Landi Gabriella egymást követően háromszor nem hibázott a büntetővonalról, így a 42. percben 19:19-nél utolértük ellenfelünket. Két minutummal később Urbányi Sára juttatta vezetéshez együttesünket, majd ezt követően felváltva estek a gólok, így az 51. perchez 26:26-nál érkeztünk. Ezután azonban már nem voltunk eredményesek, míg az MTK négyszer is bevette a kapunkat a 30:26-os eredménnyel záruló összecsapáson.