Hullámzó, változatos mérkőzés Székesfehérváron

A félidőben kettővel az ellenfél vezetett, az utolsó negyedórához érve nálunk volt az előny, a végén azonban a hazaiak örülhettek az ötödik helynek. A harmadik hely tudatában utaztunk Székesfehérvárra, már az elődöntők időpontja volt a legnagyobb téma a szurkolók között. Rengetegen érkeztek Érdről, hogy megünnepeljék az elődöntös lányokat, és húsvét vasárnap is szurkoljanak egy jót. Álmosan kezdett csapatunk, sokkal lendületesebben kézilabdázott a fehérvári csapat, az első hét percben 6 gólt kaptunk, miközben támadásban sok volt a pontatlanság a mi oldalunkon és csupán két gólt szereztünk. Szabó Edina időkérése rendet tett a fejekben, a 13. percben 7-7-nél Kristina Elez harmadik góljával egyenlítettünk. Oguntoye érkezett az érdi kapuba, aki ott folytatta, ahol a Ferencváros ellen abbahagyta, vagyis bravúrok sorát mutatta be. Negyed óra játékot követően a vezetést is sikerült átvennünk a pontosabb befejezésekkel. A 23. percben jött a mérkőzés első kiállítása, háromszor is eredménytelenül támadtunk emberelőnyben, így nem tudtunk két góllal ellépni. Emberhátrányban viszont Bognár Barbara ragyogóan bújt be a fehérvári védők között, a megítélt hetest Wolf váltotta gólra (12-13). A félidő utolsó négy percében azonban - hiába telt le a mi kiállításunk hamarabb és játszottunk újra előnyben - nem született újabb érdi gól, egy Gridnyeva által fogott büntetővel együtt is 15-13-ra fordított a hazai csapat. Fehérvári góllal indult a második félidő, lendületbe jött viszont az érdi támadósor, zsinórban négy gólt szerezve vettük vissza újra a vezetést, méghozzá egy ritka nagy góllal - Wolf második bombája volt ez, hogy az is lásson ilyet, aki az elsőről lemaradt esetleg (16-17). A mérkőzés ezen szakaszában jól működött a 4:2-es védekezésünk, Vincze és Elez voltak a szaggatotton kívül. A második játékrészt úgy kezdtük, ahogy az elsőt a Fehérvár, a 7-2-es rohammal 20-17-re megléptünk. A félidő közepén, 19-21-nél fagytak meg a csapatok, öt percig nem született újabb találat. A gólcsendet Kisfaludy Anett törte meg, gyönyörűen tekerte el a labdát a kapus mellett (19-22). Szikora teljesítménye a mérkőzés végére feljavult, egyre több labdát belelőttünk. A lelkes fehérváriak (bár a szurkolók hangereje alapján úgy tűnhetett, hogy ők játszanak idegenben) egy pillanatra sem adták fel, és volt még fordulat a mérkőzésben. A 47. percet követően a hazaiak produkáltak egy négyes sorozatot, amivel vissza is vették a vezetést (23-22). Az utolsó tizenhárom percben két gólra futotta, így bár Török Petra még egyenlített, Tilinger és Triscsuk újabb góljaival a hazaiak megnyerték a találkozót. Az alapszakaszban kétszer győzte le a Fehérvár az érdi csapatot, a mai mérkőzésnek azonban kevés jelentősége volt számunkra. Az FKC az ötödik helyért hajtott és sikerült elérnie, mi pedig készülhetünk a Ferencváros elleni elődöntőkre, melyet a Népligetben kezdünk. Az elődöntőbe jutással az ÉTV-Érdi VSE 2013 őszén ismét nemzetközi kupaszereplő lesz, a bajnokság végeredményének függvényében a Bajnokok Ligájába, vagy az EHF-kupába juthatunk. UTÁNPÓTLÁS Ifjúsági | Fehérvár KC - ÉTV-Érdi VSE 36-22 (15-12) Junior | Fehérvár KC - ÉTV-Érdi VSE 36-33 (18-18)