Győzelem a norvég Byåsen ellen

Csapatunk 32:25-re nyert a szintén EHF-Kupa induló norvég Byåsen Håndball Elite együttese ellen az ÉRD Arénában.

Együttesünk a hatodik felkészülési mérkőzésén a norvég Byåsen Håndball Elite csapatát fogadta az ÉRD Arénában. A mérkőzés első találatát válogatott átlövőnk, Klivinyi Kinga szerezte talpról, melyet egy kivédekezett vendég akciót követően Katarina Krpez Slezak duplázott meg. A vendég csapat az ötödik percben vette be először Janurik Kinga kapuját, de még szintén ebben a minutumban Klivinyi Kinga és Katarina Krpez Slezak is eredményes volt, mellyel 5:1-re alakult az állás. Barján Bianka, majd Kisfaludy Anett góljaival hatgólosra növeltük előnyünket, melyből ugyan tudott faragni a Byåsen, de négy találatnál közelebb nem tudtak kerülni hozzánk. A folytatásban előbb Yulia Khavronina, utána pedig Janurik Kinga a kapujából kimozdulva szerzett labdát, melyet követően Mariama Signaté átlövésből 16:7-re növelte előnyünket. Katarina Krpez Slezak büntetőből és Vajda Luca betörés után szerzett találatával tartottuk kilencgólos előnyünket, ellenben a játékrész utolsó két gólját ellenfelünk szerezte, így 19:12-es állásnál ért véget az első félidő.

A fordulást követően is ellenfelünk szerezte a játékrész első találatát, ezt követően viszont lányaink ötször voltak eredményesek. Barján Bianka talpról eleresztett lövéssel vette be a norvég kaput, míg irányítónk labdaszerzését követően Katarina Krpez Slezak tízgólosra növelte vezetésünket a 36. percben. A norvég csapat a félidő kilencedik percében szerezte második találatát a játékrészben, melyet megelőzően Janurik Kinga büntetőt hárított. Pár perccel később válogatott kapusunkat Győri Barbara váltotta, aki ugyancsak hárított egy norvég büntetőt. Az utolsó tíz percre fordulva is tartottuk félidei kilencgólos előnyünket, ezt követően azonban Yulia Khavronina találatára négy norvég válasz érkezett (28:22). Ennél közelebb azonban nem engedtük ellenfelünket, sőt utolsó támadásunkból Barján Bianka volt eredményes, 32:25-re alakítva az állást.