ÉRD elleni sikerével tartotta életben esélyeit a Békéscsaba

A Boglári Akadémia-SZISE elleni 28–26-os vereség után 30–26-ra kapott ki az EUbility Group-Békéscsabai ENKSE vendégeként az ÉRD a női kézilabda NB I 23. fordulójában, ezzel a viharsarkiak életben tartották bennmaradási esélyeiket.

Abban a tudatban fogadta az ÉRD-et a női kézilabda NB I 23. fordulójában a 4 ponttal sereghajtó Békéscsabai ENKSE, hogy ha nem szerez pontot, biztosan búcsúzik az élvonaltól, hiszen a játéknap korábbi mérkőzésén a Boglári Akadémia-SZISE háromgólos győzelmet aratott az Alba Fehérvár KC otthonában. A viharsarkiaknak az ÉRD, a Szombathely, a Dunaújváros és a Siófok ellen kell legalább 7 pontot szerezniük, miközben a Boglári Akadémia-SZISE hátralévő 3 mérkőzésén már nem szerez pontot.

Az életükért küzdő viharsarkiak a fokozott tét miatt kezdetben sok hibát vétettek. A Kiss-Walfisch Mercédesz által vezérelt ÉRD lépéselőnybe került és egészen a 20. percig növelte is a különbséget, amikor már néggyel vezetett (7–11).

A játékrész utolsó harmadában azonban a békéscsabaiak kezdeti feszültsége koncentráltságba csapott át, míg az érdiek sorra hibázták el lehetőségeiket, így az utolsó 10 percet 8–1-re nyerte meg a Békéscsaba és 15–12-es előnnyel vonult szünetre.

A második félidő elején állandósította három-négygólos előnyét a Békéscsaba és bár Dana Abilda révén a hajrára 24–23-ra is ledolgozta hátrányát a vendég csapat, egyenlíteni már nem tudott és a Békéscsaba végül 30–26-ra nyert, életben tartva NB I-ben maradási esélyeit.

Az ÉRD május 19-én, 18 órától az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen lép pályára az ÉRD Arénában, az NB I 18. fordulójában, majd 22-én, szombaton, ugyancsak 18 órától az Alba Fehérvár KC-t fogadja.

Női kézilabda NB I, 23. forduló
EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–ÉRD 30–26 (15–12)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 350 néző. V.: Andorka, Hucker
BENKSE: Mistina K. – Andróczki 5, Török F. 2, Radojevics 4, J. Agbaba 2, Kukely A. 8, Szabó P. 1
Csere: Szabó D., Csizmadia (kapusok), Petika, Kukely K. 2, Iván E., Mitrovics 4, Giricz 2
Edző: Vida Gergő
ÉRD: Györkös – Király R. 1, Mód 4, Szabó K. 3 (1), Sztankovics 3, Kiss-Walfisch 8 (2), Fekete B. 3
Csere: Győrffy (kapus), Horváth D., Abilda 4, Paróczy, Kóka
Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása: 5. perc: 1–3. 11. p.: 4–6. 15. p.: 5–8. 20. p.: 7–11. 27. p.: 12–12. 35. p.: 19–15. 43. p.: 22–19. 49. p.: 24–23. 55. p.: 28–25.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 7/3

Forrás: erdmost.hu Domonkos Bálint