Wolf Alexandra hisz a harmadik hely megszerzésében

Harmadik szezonját tölti az ÉTV-Érdi VSE-nél Wolf Alexandra, és bár minden meccs ugyanolyan fontos számára, szerinte a Kiskunhalas elleni találkozó nagy hatással lesz a következő hónapokra. A tapasztalt irányító is keresi az okát annak, az együttes miért teljesít mostanában ennyire hullámzóan. Még a mindig határozott véleményt megfogalmazó édesapja is rendre arról faggatja, mi az oka a kiegyensúlyozatlan teljesítménynek. Egy fájó vereség a Fehérvár, egy 20 gólkülönbségnyi győzelem a Debrecen, majd egy döntetlen a Dunaújváros ellen – ez csak az elmúlt három mérkőzés mérlege, változatos és hullámzó teljesítmény. Szombaton azonban kötelező a győzelem a Kiskunhalas ellen, ha az ÉTV-Érdi VSE szeretné megszerezni a harmadik helyet a bajnokságban. Nehéz mérkőzés lesz, hiszen egy olyan együttes ellen lépünk pályára, amelyikkel folyamatosan egymást követjük a bajnokságban, egymás mellett haladunk ugyanazért a célért. A Kiskunhalas meglepetéscsapat, duzzadnak az önbizalomtól, amivel mi bizonyos helyzetekben hiányában vagyunk. Az édesapjával állítólag parázs vitákat folytat telefonon a legutóbbi mérkőzésről, ő mit mond, kívülállóként, mi lehet a baj a csapattal? Az édesapám a legnagyobb kritikusom, de most ő is csak engem faggat, mi lehet az oka a hullámzó teljesítményünknek. Olyan helyzetekben hibázunk, amelyekben máskor nem. Mintha a Metz elleni kiesés óta nem találná a csapat az igazi formáját. Egyetértek, néhányakban az a búcsú komoly lelki törést okozott. A játékosok saját maguk is keresik a megoldást arra, hogy megtalálják az igazi formájukat, és megnyerjük azokat a meccseket, amikor mi vagyunk az esélyesek. Nekem a futballedző párom is sokat segít, tanácsot ad és sokat beszélgetek Kovács Annával, aki szintén fel tudja hívni a figyelmem egy-egy hibámra. Persze a legtöbbet az edzőnk, Edina segít nekünk. Amellett, hogy felhívja a figyelmet a hibáinkra, sok erőt ad nekünk, bíztat bennünket és kifejezi, mennyire bízik bennünk. Ez sokat jelent mindannyiunknak. Tavaly év elején kijelentetted, a csapat vezetésének elképzeléseivel ellentétben, az 5-8. hely megszerzése helyett te a negyedik hellyel lennél elégedett. A csapat végül negyedik lett. Most kijelentetted, a harmadik hely a cél. Megszerezhető? Természetesen! Kellő alázattal, ha mindenki maximálisan teljesít, „odateszi magát”, szinte a parkettát is felszántja, meglehet! Már most szombaton, a Kiskunhalas ellen is fontos lesz ez a hozzáállás.