Magabiztos siker a házigazda ellen a Szöul-kupán

A világbajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott hat góllal nyert a házigazda Dél-Korea ellen a Szöul-kupa nemzetközi felkészülési torna második fordulójában. Az ázsiaiak a második félidő elején 13 percig képtelenek voltak betalálni, ezalatt a mieink olyan előnyt építettek ki, amivel biztosan be tudták húzni a meccset.

Az oroszoktól elszenvedett szűk vereség után a házigazda Dél-Korea elleni meccsel folytatta a hangolást a magyar válogatott a november végén kezdődő olimpiai kvalifikációs vb-re. Kim Rasmussen szövetségi kapitány a Szöul-kupa második fordulójában a két fiatalabb szélsőjével kezdett, Faluvégi Dorottyának és Márton Grétának is fontos volt, hogy önbizalmat gyűjtsön első felnőttvilágversenye előtt.

Rasmussen arról beszélt az első találkozó után, hogy jobban kell kezdenünk a félidőket, s ezzel most nem is volt probléma. Ugyanakkor az ázsiaiak is szép akciókat mutattak be, a mindkét kapu előtt meglevő pontatlanságainkat kihasználva fordítani tudtak, és 9–7-re átvették a vezetést. Triffa Ágnes egy dupla védéssel adta át a helyét a huszadik perc után Kiss Évának, a mieink pedig bár javuló játékkal 13–10-es előnybe is kerültek a félidő hajrájában, a szünetben csak 14–13 volt az állás a javunkra.

A második játékrész elején aztán fordulat állt be, Kiss lehúzta a rolót, hetest és ziccert is védett, de előtte a védelem is stabilabban teljesített. Dél-Korea 13 percig nem tudott betalálni, ezt kihasználva 19–13-ra elhúztunk. A kihagyott helyzetek után Faluvégi is eredményes volt, és Vámos Petra is megszerezte első gólját a felnőttválogatottban. A hajrában teljesen megnyitották a falukat a koreaiak, kellett egy kis idő, amíg megtaláltuk erre az ellenszert, ám ez is csak arra volt elég, hogy mínusz nyolcról ötre jöjjenek fel. Ekkor már hátul is lankadt a figyelmünk, a biztos győzelmünk azonban nem forgott veszélyben, és végül 31–25-re nyertünk.

A statisztikák alapján Kiss hatvan százalékkal védett a neki jutó periódusban, ami kiemelkedő szám, míg összességében hetven százalékkal lőttünk a meccsen. A balkezeseink összesen 11-szer találtak be (Kovács Anna neve mellett kilenc próbálkozásból hét gól, Klujber Katrinnál ötből négy szerepelt), ami szintén biztató, és Háfra Noémi is jobb formát mutatott, mint az első fordulóban.

A vasárnapi szünnap után hétfőn az oroszoktól súlyos vereséget szenvedő Szerbia ellen zárjuk a tornát.

NŐI KÉZILABDA, SZÖUL-KUPA NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA
2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–DÉL-KOREA 31–25 (14–13)
A magyar gólszerzők: Kovács A. 7, Háfra, 5, Klujber 4, Schatzl, Faluvégi 3-3, Kovacsics, Márton G., Pásztor, Tóth G. 2-2, Vámos 1.
Jegyzőkönyv később…

A másik mérkőzésen: Szerbia–Oroszország 24–43 (11–21)

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE A VB-RE
Kapusok: Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kiss Éva (Győri Audi ETO), Triffa Ágnes (DVSC Schaeffler)
Jobbszélsők: Faluvégi Dorottya (Győri Audi ETO), Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: Kiss Nikolett (Érd), Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kovács Anna (DVSC Schaeffler)
Irányítók: Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tóth Gabriella (Érd), Vámos Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: Szabó Laura (Érd), Pásztor Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tomori Zsuzsanna (Siófok KC)
Balszélsők: Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Edző: Siti Beáta
Kapusedző: Bakos István

NŐI KÉZILABDA-VB (2019. november 30. – december 15., Kumamoto, Japán)
A CSOPORTBEOSZTÁS
A-csoport (Kumamoto): Kuba, Angola, Szlovénia, Norvégia, Hollandia, Szerbia
B-csoport (Jamaga, Kumamoto): Ausztrália, Brazília, Dél-Korea, Dánia, Franciaország, Németország
C-csoport (Jacusiro, Kumamoto): Kazahsztán, Szenegál, Spanyolország, MAGYARORSZÁG, Románia, Montenegró
D-csoport (Kumamoto): Kongói DK, Argentína, Kína, Svédország, Oroszország, Japán

A magyar válogatott csoportmérkőzései (magyar idő szerint)
November 30., szombat, 10.00:
Magyarország–Kazahsztán (Tv: M4 Sport, élőben az NSO-n)
December 1., vasárnap, 10.00: Spanyolország–Magyarország (Tv: M4 Sport, élőben az NSO-n)
December 3., kedd, 7.00: Magyarország–Montenegró (Tv: M4 Sport, élőben az NSO-n)
December 4., szerda: 11.00: Magyarország–Szenegál (Tv: M4 Sport, élőben az NSO-n)
December 6. péntek, 11.00: Románia–Magyarország (Tv: M4 Sport, élőben az NSO-n)

A csoportok első három-három helyezettje jut a középdöntőbe. A világbajnokság győztese kijut a tokiói olimpiára, a 2–7. helyezettek olimpiai selejtezőt játszhatnak 2020 márciusában. Amennyiben kvótával már rendelkező csapat a 27. hely között végez, a selejtezős részvételi lehetőségek a világbajnoki rangsor további válogatottjaira szállnak át.

Forrás: nemzetisport.hu