Vereség a Népligetben

Csapatunk a K&H női kézilabda liga 17. fordulójában 31:25-ös vereséget szenvedett az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen.

A mérkőzésen Katarina Krpez Slezak szerezte első találatunkat a Mireya González Álvarez által kiharcolt hétméteresből, mellyel 3:1 volt az állás. Négy hazai gól után zsinórban háromszor voltunk eredményesek, Mariama Signaté átlövésből, Larissa Araújo lerohanás végén, míg Kisfaludy Anett beállóból (7:4). A folytatásban francia balátlövőnk a szaggatottról lőtte egymást követő három gólunkat, ellenében azonban négy ferencvárosi találat érkezett, így a 18. percben 11:7 volt az állás. A hajrára fordulva Mariama Signaté és Larissa Araújó növelte góljaink számát, majd a félidő utolsó öt percére fordulva Katarina Krpez büntetőből csökkentette kettőre hátrányunkat (12:10). A félidő utolsó perceiben francia balátlövőnk és brazil balszélsőnk találatai ellenében a zöld-fehérek háromszor vették be a kapunkat, így a szünetben 15:12 volt az állás.

A fordulást követően Mariama Signaté betörésből lőtte a játékrész első gólját, majd Klivinyi Kinga volt eredményes kilenc méterről, de hátrányunkat nem tudtuk csökkenteni (17:14). 20:17 után öt hazai találatra egy Klivinyi Kinga átlövésgól volt a válaszunk, így a mérkőzés 46. percében 25:18 állt az eredményjelzőn. Ezt követően Katarina Krpez Slezak a jobbszélről, Szabó Laura pedig két ízben a büntetővonalról jegyzett újabb találatokat, de hátrányunkat nem tudtuk jelentősen csökkenteni (27:21). Az utolsó öt perchez érkezve Klivinyi Kinga, Fekete Bozsana és szerb jobbszélsőnk góljaival négy találatra zárkóztunk, de közelebb már nem tudtunk kerülni az FTC-hez a 31:25-ös végeredménnyel záruló összecsapáson. Lányaink legközelebb szerdán 18:00-tól lépnek pályára a DVSC-TVP ellen. A mérkőzésre jegyek kaphatóak az ÉRD Aréna jegypénztárában, és online az ÉRD Aréna weboldalán! Hajrá ÉRD!