Tizenkét gólos előny a KEK első mérkőzésén

Csapatunk remek védekezéssel 15:27-es győzelmet aratott a Kupagyőztesek Európa-kupája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a SERCODAK Dalfsen együttese ellen.
A nyolcaddöntőt remekül kezdték lányaink, hiszen Fekete Bozsana és Katarina Krpez Slezak révén egy-egy indításgóllal kétgólos előnyünk volt a találkozó elején. Az ötödik percben ugyan fordított ellenfelünk (4:3), de nagyszerű védekezésünknek, valamint Janurik Kinga bravúrjainak köszönhetően ellenfelünk tizenhárom percig nem tudta bevenni kapunkat, miközben Szvetlana Gridnyeva hétméterest is hárított. Ezalatt lányaink gyors lerohanásból és felállt fal ellen is eredményesek voltak, így zsinórban tíz gólt szerezve 4:13-ra átvettük a vezetést. Kisfaludy Anett találatával már tizenegy góllal is vezetett csapatunk, de a játékrész hajrájában ellenfelünk két gólt ledolgozott hátrányából, így Mariama Signaté átlövésgólja 9:18-as félidei állást eredményezett. A fordulást követően Klivinyi Kinga szerezte első találatunkat, majd Yulia Khavronina átlövésből vette be a Dalfsen kapuját. Védekezésünkre továbbra sem lehetett panasz, hiszen a második félidő közepén holland ellenfelünk tizenkilenc perc alatt egyszer tudta bevenni Janurik Kinga kapuját. Támadásainkba ugyan több hiba csúszott, azonban Takács Kitti indításgóljával tizenkét gólos előnyre tettünk szert az 53. percben. A találkozó hajrájában fiataljaink is szerepet kaptak, megmutathatták tudásukat a nemzetközi porondon is a 15:27-re megnyert Kupagyőztesek Európa-kupája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

ÉRD KEK góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

NB I-es utánpótlás csapataink a hétvégén az EUbility-Group Békéscsabai ENKSE együttesét fogadták az ÉRD Arénában. Junior lányaink ugyan szoros mérkőzésen egygólos vereséget szenvedtek, ifjúsági csapatunk azonban négy találattal jobbnak bizonyult ellenfelénél. Serdülő csapataink közül ÉRD 2-es lányaink a DKKA II-t, míg ÉRD 1-es együttesünk a Szigetszentmiklós NKSE-t győzték le hétközben. Az U13-as Kovács László régió középső házában szereplő együttesünk egy győzelem mellett egy vereséget szenvedett, míg a hét elején Eperjesben ezüstérmet szerző ÉRD 2003-as lányaink a felsőházban az Abonnyal nem bírtak, de a Vecsés ellen tizenegygólos győzelmet arattak.